Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:450,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

GIS zakazał stosowania suszarek do rąk. Powodem koronawirus.

Jak wiadomo kolejnym etapem odmrożenia gospodarki było otwarcie pubów, restauracji oraz barów ale… z zachowaniem obowiązujących norm i wytycznych wydanych przez Ministerstwo Zdrowia.

Jednym z nich był CAŁKOWITY ZAKAZ STOSOWANIA SUSZAREK ELEKTRYCZNYCH DO OSUSZANIA RĄK.

Wszelkie wytyczne dotyczące poszczególnych branż możemy łatwo znaleźć pod linkiem:

Dlaczego taka decyzja?

Zachowanie higieny rąk jest jednym z najważniejszych czynników zmniejszających ilość zakażeń w ramach opieki zdrowotnej i nie tylko.

Niestety w codziennym życiu okazuje się, że:

  • tylko 5% ludzi korzystających z toalet myje ręce dostatecznie długo by zmyć część drobnoustrojów ze skóry dłoni
  • 33% ludzi nie korzysta z mydła
  • 10% ludzi w ogóle nie myje rąk opuszczając łazienkę

 *Źródło: Borchgrevink et al. 2013, Journal of Environmental Health. Z mniej pewnych źródeł wiemy, że ten stan się nie poprawił.

Warto wiedzieć, że mycie samą wodą nie przynosi niemal żadnego efektu. Usuwamy jedynie duże zabrudzenia, które nie przywarły no skóry.

W dodatku wiele osób nie suszy rąk po umyciu - a to błąd!

Gdy mokre ręce dotykają czystej powierzchni, zanieczyszczają ją - lub są skażane przez brudną powierzchnię - szybciej niż prawidłowo wysuszone ręce.

Dlatego też, po skutecznym osuszeniu, ryzyko ponownego skażenia rąk jest o wiele mniejsze.

Pod nożem Głównego Inspektoratu Sanitarnego znalazły się suszarki elektryczne do rąk – szczególnie modele kieszeniowe, ale też nadmuchowe bez kieszeni.

Otóż suszarki, które możemy spotkać w różnych miejscach z powodzeniem mogłyby się nazywać rozpylaczami bakterii.

Podczas gdy suszarki likwidują wilgoć na naszych dłoniach, rozbryzgują przy okazji resztki wody wraz z drobnoustrojami: na umywalki obok, na ściany, na nasze ubrania i twarze.

Podczas badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Leeds w 2014 roku stwierdzono, iż

liczba bakterii we wszystkich toaletach z zainstalowanymi suszarkami była znacznie większa, niż w toaletach z ręcznikami papierowymi.

Największą różnicę zaobserwowano na samej powierzchni suszarek – liczba bakterii była nawet 100 razy większa od dystrybutorów ręczników umiejscowionych w innych pomieszczeniach.

Problem pojawia się, gdy użytkownicy nie myją dokładnie rąk (co niestety jest częste)

W rezultacie suszarka działa jak rozpylacz zanieczyszczający pomieszczenie, a w tym samą suszarkę, umywalki, podłogę i inne pobliskie powierzchnie.

Ręczniki papierowe wchłaniają wodę, a z nią mikroby. Jeśli są odpowiednio utylizowane, stwarzają znacznie mniejsze ryzyko zakażeń.

*Źródło: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0195670118303669#bib11

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego ręce należy osuszać JEDNORAZOWYM RĘCZNIKIEM PAPIEROWYM.

Marka Tork jako lider światowego rynku systemów higienicznych posiada w swojej ofercie szeroką gamę dozowników do ręczników papierowych w roli, czy też centralnie dozowanych.

Wszystkie dozowniki do ręczników wykonane są z tworzywa ABS, bardzo odpornego oraz zachowującego swoje walory użytkowo wizualne przez długie lata, w odróżnieniu od zwykłego plastiku.

Dozowniki nie posiadają przestrzeni trudno dostępnych, co ułatwia utrzymanie czystości wewnątrz oraz uniemożliwia namnażanie się drobnoustrojów.

Najczęściej spotykanymi rozwiązaniami są systemy Tork Matic oraz Tork Reflex.

Różnorodność wkładów pozwala na ich dopasowanie w każdej branży. Ponadczasowy wygląd oraz nowoczesny design to doskonały wybór, jeżeli zależy Państwu na detalach, estetyce oraz wywarciu szczególnego efektu.

Dozowniki do ręczników papierowych Ręczniki papierowe do wycierania rąk

Podziel się swoim komentarzem z innymi

Polecane

pixelpixelpixelpixel