Wanienki do dezynfekcji

Wanienki do dezynfekcji

 

Warunkiem skutecznej dezynfekcji precyzyjnych przyrządów wielokrotnego użytku stosowanych w gabinetach specjalistycznych jest zanurzenie ich w roztworze dezynfekującym.

 

Proszę pamiętać aby dobierać wielkości wanienki zależnie od potrzeb. Zbyt duża wanienka będzie wiązać się z koniecznością sporządzania większych ilości roztworu roboczego, co zwiększa koszty dezynfekcji. Z kolei za mała wanna pochłonie dużo czasu personelu medycznego i będzie wymagała powtarzania zabiegów.

 

Przejdź do oferty wanienek

 

Stosowane do tego wanienki dezynfekcyjne muszą spełniać szereg wymagań, które pozwolą na bezpieczną i szybką pracę. Dbamy o to, aby w naszej ofercie znalazły się produkty wysokiej jakości - trwałe i funkcjonalne.

 

Wanienki dezynfekcyjne zalecane są szczególnie w szpitalach gabinetach endoskopowych, gabinetach stomatologicznych, w salonach kosmetycznych oraz laboratoriach.

 

Wanny przeważnie są wykonywane z polipropylenu (PP) odpornego na działanie substancji chemicznych zawartych w roztworach dezynfekujących i substancjach myjących. Wykazują także odporność na temperatury do 70°C. Wanienki są też łatwe w myciu i dezynfekcji, a także potrafią wytrzymać długie lata pracy. 

 

Sito wanny także wykonuje się z polipropylenu. Powinno być dobrze dopasowane do kształtu naczynia, aby bezproblemowo zanurzać i wynurzać całą zawartość. Rączki sita powinny skutecznie ograniczać kontakt personelu medycznego z roztworem roboczym.

 

Pokrywy wanienek wykonuje się z PVC. Mogą być przezroczyste lub nieprzezroczyste. Zadaniem pokrywki jest zapobieganie parowania preparatu i ochrona zdrowia personelu medycznego, dlatego konieczne jest jej zakładanie.Współcześnie sprzedawane preparaty są mniej szkodliwe, bo większość z nich nie zawiera aldehydu glutarowego.

 

Niektóre wanienki wyposażone są w specjalne płytki dociskowe co pomaga w dokładnym zanurzeniu narzędzi w roztworze.

 

Sprzedawane u nas wanienki są wyrobem medycznym klasy I.

 

Uwaga, jeśli wanienki są przechowywane w temperaturze poniżej 10°C, przed użyciem powinno się je ogrzać do temperatury pokojowej (zwykle zajmuje to ok. 30 minut).

 

Częste błędy popełniane podczas stosowania wanienek dezynfekcyjnych

 

Wbrew niektórym pogłoskom wanienki dezynfekcyjne nie służą do sterylizacji narzędzi. Można w nich co prawda przeprowadzić dezynfekcję wysokiego poziomu, ale należy pamiętać, że sterylizacja jest osobnym procesem. Na ten temat piszemy więcej w tekście pod tytułem konserwacja i sterylizacja narzędzi

 

Przede wszystkim nie należy dezynfekować narzędzi w plastikowych pojemnikach na przykład przeznaczonych do żywności. Pojemniki te nie wytrzymują działania substancji dezynfekujących co sprawia, że roztwór zanieczyszcza się plastikiem. Są także niebezpieczne dla zdrowia personelu medycznego bo płyn można łatwo wylać. Pamiętajmy też o tym, że nie akceptuje ich Sanepid.

Podobnie niewskazane są metalowe pojemniki, które mimo że nie reagują z substancjami dezynfekującymi to często zachodzą korozją, a skorodowane nie mogą być stosowane do dezynfekcji. Korozja szybko rozprzestrzenia się na narzędzia.

 

Wanienki do endoskopów

 

Specjalna, wydłużona wanienka o poj. 10 L z uchwytami na instrumenty i zaworem do wylewania roztworu ułatwia dezynfekcję oraz mycie endoskopów.

 


Polecane

Wanna dezynfekcyjna 1 L. (z sitem)

Wanna dezynfekcyjna 1 L. (z sitem)
89.0074.00   592 PKT

Wanna dezynfekcyjna 3 L. (z sitem)

Wanna dezynfekcyjna 3 L. (z sitem)
128.0095.00   760 PKT

Wanna dezynfekcyjna 5 L. (z sitem)

Wanna dezynfekcyjna 5 L. (z sitem)
175.20145.00   1160 PKT

Wanna dezynfekcyjna 10 L. (z sitem)

Wanna dezynfekcyjna 10 L. (z sitem)
326.59245.00   1960 PKT

Wanna dezynfekcyjna 30 L. z kranikiem

Wanna dezynfekcyjna 30 L. z kranikiem
1011.06   8088.48 PKT

Wanna dezynfekcyjna 30 L. z kranikiem Schulke

Wanna dezynfekcyjna 30 L. z kranikiem Schulke
916.35890.00   7120 PKT
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixelpixelpixelpixelpixelpixel