Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:450,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lampy UV-C - bakteriobójcze, wirusobójcze, bezpieczne dla zdrowia w trybie przepływowym

Lampy przepływowe wykorzystują technologię, która chroni użytkowników przed promieniowaniem UV-C, a jednocześnie skutecznie dezynfekują powietrze.

To unikalne połączenie pozwala zadbać o powietrze wolne od bakterii, grzybów, pleśni i wirusów w pomieszczeniu.

Skuteczność działania potwierdzono badaniami.

Lampy UltraMed osiągają obecnie najwyższą skuteczność bójczą wśród lamp przepływowych dostępnych w Polsce. Więcej informacji pod produktami.

Zobacz sposób działania lamp

Masz pytania? Skontaktuj się z opiekunem działu: tel: 601 512 252, e-mail: a.pszenny@oss.com.pl
Zobacz dział Kontakt

Dlaczego warto?

 • Skuteczność bójcza na poziomie 99,99%, potwierdzona badaniami
 • Bezpieczna dla zdrowia w trybie działania przepływowego
 • Stała praca urządzenia w obecności osób minimalizuje ryzyko zakażenia
 • Promieniowanie nadfioletowe jest jedyną potwierdzoną badaniami metodą dezynfekcji powietrza
 • Obszar skutecznego działania jednej lampy przepływowej do 36 m2
 • Możliwość dezynfekcji powierzchni w trybie bezpośrednim do 3 metrów w 10 minut
 • Prosta obsługa z pomocą pilota
 • Łatwa do montażu na ścianie
 • Możliwość ustawienia na mobilnym stojaku, zwiększającym zasięg pracy wg potrzeb
 • Długa żywotność lampy z możliwością wymiany promiennika
 • Szerokie zastosowanie w wielu branżach, również poza medycyną

Zasada działania lamp UV-C, z opcją działania przepływowego, bezpiecznego dla zdrowia 

Technologia lamp UltraMed oparta jest o zamkniętą komorę, w której umieszczono lampę UV-C o odpowiedniej do dezynfekcji mocy. Do komory z jednej strony zasysane jest powietrze. Przepływ wewnętrzny jest na tyle wolny, by poddać patogeny ekspozycji promieniowania, osiągając skuteczność bójczą na poziomie 99,99% w przypadku bakterii i wirusów. Następnie powietrze jest wpuszczane z powrotem do pomieszczenia. Dzięki temu rozwiązaniu, szkodliwe dla zdrowia promieniowanie UV-C nie wydostaje się spoza lampy.

Badania na temat skuteczności promieniowania UV C

Komplet badań znajdziecie Państwo na stronie producenta: https://ultramed.pl/badania/

Przedstawione tutaj lampy UV-C badano w Instytucie Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego im. prof. W. Dąbrowskiego w Warszawie. Osiągnięto w nich skuteczność dezaktywacji patogenów do 99,99%.

Spektrum działania obejmuje:

 • bakterie
 • grzyby
 • pleśnie
 • wirusy

Należy podkreślić, że skuteczność dezynfekcji powietrza lamp przepływowych osiągana jest w warunkach przedstawionych w instrukcji użytkowania lamp.

To znaczy - wielkość pomieszczenia powinna odpowiadać zamontowanej lampie. Pojedyncza lampa, zależnie od modelu skuteczna jest w pomieszczeniach do:

 • do 36 m² - lampa LPB 110 PRO oraz LHB 110/55 PRO
 • do 20 m² - lampa LPB 72 PRO

Większe pomieszczenia wymagają wykorzystania odpowiednio większej liczby lamp.

Wirus Sars-Cov-2 (COVID-19) inaktywowany jest już po 6 sekundach naświetlania lampą UV C

wirusProducent lamp bakteriobójczych i wirusobójczych przedstawia wyniki badań przeprowadzonych w Boston University we współpracy z Signify – producenta promienników UV-C TUV (Philips). Na podstawie wyników badań wiemy, że koronawirus został całkowicie zredukowany po 6 sekundach naświetlania.

Oznacza to, że lampy przepływowe UV-C można z powodzeniem stosować do dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach podczas epidemii koronawirusa.

Nadal jednak należy dezynfekować powierzchnie. Można tego dokonać z pomocą środków do szybkiej dezynfekcji powierzchni, a podłogi preparatami do podłóg, albo skorzystać z lampy hybrydowej.

Lampa LHB - tak zwana hybrydowa - została wyposażona w promiennik zewnętrzny, przeznaczony do dezynfekcji powierzchni. Jego skuteczność wynosi również deklarowane 99,99%, co zależy od czasu naświetlania i oddaleniu od lampy.

Czas potrzebny do skutecznej powierzchni przez naświetlanie lampą hybrydową wynosi:

 • 1 minutę w odległości 1 m od lampy,
 • 4 minuty w odległości 2 m,
 • 8 minut w odległości do 3 m. (badania potwierdzają skuteczność inaktywacyj patogenów na poziomie 99,99% w tym czasie i w tej odległości)

Lampa UV-C na stojaku mobilnymZ tego powodu, zalecane jest dokupienie mobilnego stojaka do lampy, co pozwala przestawiać ją w pomieszczeniu i dezynfekować kolejne jego partie.

Programy pracy promiennika zewnętrznego nie pozwalają pracować dłużej niż 10 minut, a zatem niezalecana jest praca tego trybu lampy powyżej 3 metrów, bo skuteczność bójcza jest mniejsza.

Są to tak zwane lampy bakteriobójcze bezpośredniego działania, co rozszerzyło pole zastosowania lamp przepływowych.

Stojak mobilny pozwala zwiększyć zasięg bezpośredniej dezynfekcji lampy

 

Bezpieczeństwo osób przebywających w pomieszczeniach, podczas działania lampy przepływowej

Badania dot. bezpieczeństwa działania lamp UltraMed zostały pozytywnie zaopiniowane przez Instytut Elektrotechniki Łukaszewicz w Warszawie.

Dodatkowo wszystkie lampy bakteriobójcze UltraMed mają atest PZH-NIZP - Polskiego Zakładu Higieny- Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Przepływowe lampy UV-C stosowane w komorze przepływowej są bezpieczne dla zdrowia, bo promieniowanie nadfioletowe nie wydostaje się ze struktury lampy.

Wymuszony przepływ powietrza w lampie sprawia, że powietrze jest zaciągane, dezynfekowane z bliskiej odległości przez odpowiedni czas i wypuszczane do pomieszczenia. Warto podkreślić, że za skuteczność promieniowania UV-C odpowiada właśnie moc naświetlania lampy oraz czas ekspozycji.

Bezpieczna metoda przepływowa pozwala na pracę lampy UV C w stałej obecności osób.

 • Ta metoda nie wymaga wietrzenia pomieszczeń
 • Jest jedną z nielicznych potwierdzonych badaniami metod do dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach - szczególnie w jeśli chodzi o koronawirusa (czego niestety nie można powiedzieć o ozonowaniu)
 • Pozwala na stałą pracę urządzenia, dzięki czemu ryzyko jest minimalizowane nawet jeśli w pomieszczeniu pojawi się osoba roznosząca drobnoustroje chorobotwórcze

Wyposażenie dołączone do lamp

Każda Lampa UV c sprzedawana jest w zestawie z:

 • pilotem do zdalnego włączania i wyłączania lampy
 • kołkami do mocowania na ścianie/stelażu
 • instrukcją oraz gwarancją
 • certyfikat Strefa dezynfekcji UV-C - to potwierdzenie skuteczności i bezpieczeństwa lamp UltraMed, które można umieścić na ścianie, aby informować pacjentów i klientów strefie dezynfekcji.

Zarówno przepływowe lampy bakteriobójcze jak i lampa hybrydowa mogą być mocowane na mobilnym stojaku. Jest to urządzenie dostosowane do tego typu lamp, dzięki czemu stabilnie je trzyma. Stojak w kołach ma dwa hamulce.

Każda lampa oczywiście jest wyposażona we włącznik zasilania i zewnętrzne gniazdo zasilania. Ułatwiają one użytkowanie lamp, a także stanowią dodatkowe zabezpieczenie urządzenia.

Lampy mają także diody kontrolne:

 • dioda zielona oznacza pracę przepływową lampy, bezpieczną dla zdrowia
 • dioda czerwona oznacza tryb działania bezpośredniego promieniowania, w lampie hybrydowej

Przepływowe lampy bakteriobójcze zostały wyposażone w filtr węglowy.

Filtr węglowy oczyszcza powietrze z kurzu i nieczystości w pierwszej fazie dezynfekcji powietrza. Likwiduje nieprzyjemne zapachy wiszące w powietrzu - nawet dym tytoniowy, szkodliwe lub nieprzyjemne substancje lotne.

Atuty użytkowe lamp bakteriobójczych, wykorzystujących promieniowanie UV C

Obok samej lampy klientów może zaintrygować certyfikat bezpieczeństwa, dołączany do każdego produktu. Można go umieścić na drzwiach/szybie obok wejścia, albo już wewnątrz gabinetu/biura/pokoju.

Poczucie bezpieczeństwa dla pracowników, klientów, kontrahentów, albo pacjentów jest bardzo ważne. Szczególne znaczenie nabiera w sytuacjach nasilonych zachorowań.

Lampy do dezynfekcji powietrza i powierzchni są uniwersalnym rozwiązaniem do walki z wirusami i bakteriami. Rekomendowane do stosowania w miejscach, gdzie gromadzą się ludzie z różnych środowisk.

Omawiane lampy bakteriobójcze i wirusobójcze zostały zaprojektowane w Polsce i są też tu produkowane.

Lampy UltraMed wykorzystują najwyższej jakości promienniki ultrafioletowe, których działanie nie wytwarza szkodliwego dla człowieka Ozonu (O3)

Czas użytkowania lampy

Wszystkie lampy UV C mają wydajność do 8000 godzin działania, po czym można wymienić promiennik na nowy.

Czas działania lamp wynosi:

 • 1000 dni pracy po 8 h
 • 666 dni pracy po 12 h

Warto dodać, że rok ma ok. 254 dni robocze.

Każda lampa UltraMed została wyposażona w licznik czasu pracy. Pozwala to obserwować ile czasu pozostało do wymiany promiennika.

 

Lampa UV-C w różnych branżach - Zastosowanie

Zastosowanie lamp bakteriobójczych i wirusobójczych jest szczególnie szerokie w dobie pandemii. Niemniej, z powodzeniem mogą one być wykorzystywane poza epidemią w ośrodkach i gabinetach medycznych, a także w zakładach pracy.

Branża medyczna

 • Lampy bakteriobójcze UV-C często służą do dezynfekcji powietrza w szpitalach
 • Zalecamy tam stosowanie lampy hybrydowej, bo bezpośrednie promieniowanie UV-C pozwala na dezynfekcję powierzchni
 • Wysokie bezpieczeństwo pacjentów i personelu można osiągnąć nie tylko z pomocą tradycyjnych metod dezynfekcji, ale też wesprzeć je stałą dezynfekcją powietrza z pomocą lampy. W tym wypadku są to lampy wiruso- i bakteriobójcze przepływowe.
 • Promiennik bezpośredniego działania zapewnia dezynfekcję powierzchni w odległości do 3 metrów, w czasie 8-10 minut.
Lampy bakteriobójcze mogą być stosowane w walce za zakażeniem wewnątrzszpitalnym

Urzędy, miejsca użyteczności publicznej

 • tutaj szczególnym powodzeniem cieszy się lampa hybrydowa, która pozwala dezynfekować powietrze i powierzchnie. Tryb przepływowy włączony jest stale i działa w obecności ludzi, zaś tryb bezpośredni służy włączany jest cyklicznie do dezynfekcji powierzchni.

Branża HoReCa

 • Lampa bakteriobójcza i wirusobójcza jest polecana w zamkniętych pomieszczeniach do 36 m2. Można ją stosować zarówno w miejscach gdzie pracują pracownicy (na kuchni, w recepcji), jak i tam gdzie przebywają klienci - sala, poczekalnia, miejsce zabaw dla gości lub ich dzieci.

Więcej informacji:

lampa wirusobójcza
lampy bakteriobójcze przepływowe

( ilość produktów: 10 )
pixelpixelpixelpixel