Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
( ilość produktów: 46 )

Sterylizacja - wyposażenie do sterylizacji wyrobów medycznych

 W ofercie:

autoklawy torebki do sterylizacji papier do sterylizacji testy do sterylizacji

Pomocniczy sprzęt:

preparaty do dezynfekcji narzędzi wanienki do dezynfekcji 

 Szukasz pomocy? Sprawdź więcej informacji.

Sterylizacja jest konieczna by wyjaławiać narzędzia, przyrządy medyczne, odzież i sprzęt ochronny - w tym maseczki, okulary i gogle.

Do działu sterylizacji dołożyliśmy jeszcze sprzęt do dezynfekcji narzędzi. To proces niezbędny dla oczyszczania narzędzi z zanieczyszczeń organicznych oraz innych zabrudzeń.

Sterylizacja krok po kroku:

Po pierwsze, oczyszczone i wysuszone narzędzia (po dezynfekcji w wanience) należy zapakować do torebek lub do rękawów do sterylizacji. Torebki są wygodniejsze i z pewnością łatwiejsze w obsłudze, zaś rękawy bardziej ekonomiczne w większych ilościach.

Wbrew panującym opiniom pakiety narzędzi w torebkach można układać jedne, na drugich, z tym że należy przestrzegać zasady: ułożenie jeden na drugim folią do foli lub papierem do papieru. W przeciwnym wypadku folia będzie przyklejać się do papieru, a efekt sterylizacji będzie marny.

Po drugie - gotowe pakiety wkładamy do autoklawu i ustawiamy potrzebny program. Szczegóły znajdziecie Państwo w opisie urządzeń

Po trzecie - nie zapominajmy o paskach testowych. Testy należy umieścić w jednym z sterylizowanych pakietów.

Po czwarte - przechodzimy do opisu kontrolnego sterylizacji w zeszycie. Robimy to zgodnie z zaleceniami nadzorującego nas sanepidu.

Po piąte - po ostygnięciu można wyjąć narzędzia (a jeśli autoklaw ich nie suszy i nie wystudza, należy wyjąć je z odpowiednią ostrożnością). Przechowujemy je w pakietach, w zamkniętych miejscach. Są gotowe do użycia.

Proszę pamiętać, że otwarty pakiet narzędzi powinien być natychmiast wykorzystany, dlatego nie można z niego użyć 3 na 5 szt. narzędzi, które zostawimy do wykorzystania nazajutrz.

Zobacz autoklaw kosmetyczny - polacany dla salonów BEAUTY. Polecamy także dział Dezynfekcja i sterylizacja w gabinecie kosmetycznym

Więcej na temat sterylizacji ▼ (Rozwiń)

pixelpixelpixelpixelpixel