Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:450,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Opatrunki kontaktowe

Opatrunek kontaktowy przeznaczony jest do ochrony ziarninującego dna rany i utrzymania wilgotnego środowiska.

Poniżej możecie wybrać Państwo odpowiedni opatrunek kontaktowy na rany. Każdy przeznaczony jest do leczenia różnych schorzeń, dlatego należy zapoznać się z zastosowaniem opatrunku przed jego zakupem.

Odpowiednie warstwy nieklejące zapobiegają szkodliwemu przyleganiu opatrunku do dna rany. Opatrunek kontaktowy na rany nie wchodzi zatem w negatywne interakcje z regenerującymi się tkankami. Przeważnie zdejmowanie opatrunku jest atraumatyczne, a przezroczystość opatrunku pozwala obserwować proces leczenia.

Większość tych opatrunków działa w środowisku wilgotnym, co oznacza, że przyspieszają gojenie, a jednocześnie zabezpieczają ranę oraz w podrażnioną skórę.

Zależnie od opatrunku stosowane są one na rany bez wysięku, rany z lekkim lub średnim wysiękiem. Zalecamy weryfikowanie informacji w opisie produktu.

Opatrunki kontaktowe mogą być stosowane na rany ostre oraz przewlekłe.

Podkreślamy, że każdy opatrunek dobiera się według etiologii rany. Dlatego nie należy kierować się główną kategorią opatrunków (opatrunek kontaktowy), a raczej szukać rozwiązania indywidualnego, odpowiedniego do schorzenia konkretnego pacjenta.

Opatrunek kontaktowy dostosowuje się dobrze do łożyska rany, dzięki czemu izoluje ją przed bakteriami i innymi czynnikami zewnętrznymi. Do tego często pochłania zanieczyszczenia wraz z lekkim wysiękiem.

( ilość produktów: 62 )
pixelpixelpixelpixelpixel