Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Opatrunki na rany z martwicą i inne zmiany skórne

( ilość produktów: 25 )

opatrunki na rany z martwicą

W leczeniu ran ważne jest, aby zdawać sobie sprawę ze wszelkich oznak tego, że rana nie goi się prawidłowo. Jedną z nich jest obecność tkanki martwiczej (martwicy). Tkanka martwicza często pojawia się w obrębie rany, w kolorze czarnym lub żółtym i może być miękka lub tworzyć strup. Może również zawierać bakterie i sprzyjać ich rozwojowi, co zwiększa prawdopodobieństwo infekcji.

Zauważenie któregokolwiek z objawów tkanki martwiczej pozwala szybko zareagować i zastosować odpowiednie opatrunki. Może to pomóc w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się infekcji i zapewnić prawidłowe gojenie rany.

Na czym polega zwalczanie martwicy

W celu usunięcia tkanki martwiczej można zastosować różne techniki w zależności od rodzaju i wielkości rany. Najczęstsze sposoby usuwania tkanki martwiczej obejmują:

  • chirurgiczne usunięcie,
  • mechaniczne usunięcie,
  • enzymatyczne usunięcie
  • ostatnim procesem będzie autolityczne oczyszczanie rany, które przy dobrych warunkach pozwala wypierać (rozkładać) tkankę martwiczą.

Na temat tych metod pisaliśmy więcej w artykule pod tytułem Martwica tkanek - Środki do usuwania oraz przebieg postępowania z nią

Wilgotne środowisko rany zapewniane przez nowoczesne opatrunki wspiera proces autolitycznego oczyszczania rany. Polecane są tutaj opatrunki hydrokoloidowehydrowłókniste oraz alginianowe.

Przeciwwskazania

Zastosowanie terapii podciśnieniowego leczenia ran NPWT jest niewskazane jeżeli w ranie występuje martwica. Niemniej w niektórych wywiadach ze specjalistami możemy poczytać o ich skutecznych użyciu. Dotyczy to specyficznych przypadków. Warto poczytać.

Podkreślamy, że dobór opatrunków powinien być podyktowany wiedzą i doświadczeniem. Prezentowane produkty są wyrobami profesjonalnymi, przeznaczonymi dla specjalistów.

pixelpixelpixelpixel