Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
( ilość produktów: 29 )

Nożyczki chirurgiczne

<- wróć, zobacz wszystkie działy nożyczek w naszym sklepie

Specjalistyczne nożyczki chirurgiczne wykonane ze stali nierdzewnej wysokiej jakości zapewniają długotrwałe użytkowanie oraz pewną pracę. 

Możliwość sterylizacji zmniejsza koszty eksploatacji narzędzi oraz przyzwyczaja personel do używania sprawdzonego sprzętu.

Oferujemy wysokiej jakości nożyczki chirurgiczne. W tym różne konfiguracje prostych i zagiętych nożyczek Ostro-Tępych, Tępo-Tępych, Ostro-Ostrych.

Część produktów wykonana jest ze stali nierdzewnej produkowanej w Niemczech. Lepszej jakości narzędzia objęte są dożywotnią gwarancją, inne kilkuletnią - zależnie od decyzji producenta.

Obok nożyczek chirurgicznych oferujemy szeroki zakres nożyczek specjalistycznych: od nożyczek Metzenbauma i nożyczek opatrunkowych, po nożyczki preparacyjne, do pracy z tęczówką oka.

Jak sprawdzić, czy nożyczki chirurgiczne są nadal ostre?

Prosty, mały kawałek waty lub materiału należy rozciągnąć na całej długości ostrzy nożyc. Przecinamy go na całej długości ostrzy. Delikatnie wyciągamy watę, gdy nożyczki są jeszcze w pozycji zamkniętej. Jeśli nożyczki działają dobrze w wacie powinno być proste nacięcie. Nacięcie powinno się wykonywać bez oporu i zacięć podczas pracy.

Z jakich materiałów wykonywane są nożyczki chirurgiczne?

Trzy najczęściej spotykane materiały to:

a) Stal chirurgiczna. b) Stal nierdzewna . c) Nożyczki ceramiczne

Podczas pracy dozwolone jest używanie dowolnego rodzaju nożyczek do celów chirurgicznych, ale zwykle używa się stali.

Stal (a właściwie różne jej odmiany i stopy) to dobry wybór, ponieważ nie jest podatna na odkształcenia, pęknięcie i jest stosunkowo niedroga.

Stal nierdzewna jest popularną alternatywą dla stali podstawowej, ponieważ jest bardziej odporna na rdzę. Oczywiście należy o nią odpowiednio dbać, i pozwolić nabrać właściwości odpornych przed pierwszym użyciem.

Ceramika jest również dobrym materiałem na nożyczki chirurgiczne. Jest ona odporna na wysokie temperatury, co ma szczególne znaczenie podczas sterylizacji.

Niektóre rodzaje nożyczek chirurgicznych mają prostą pojedynczą krawędź tnącą, która jest przeznaczona do prostej pracy, ale są one ograniczone do prostych cięć. Inne rodzaje nożyczek mają ząbkowane, ukośne lub zarówno ząbkowane, jak i ukośne krawędzie tnące, które umożliwiają większą kontrolę, a także cięcie kierunkowe.

Nożyczki chirurgiczne są wykorzystywane do różnych technik chirurgicznych. Niektóre nożyczki są przeznaczone do przecinania tkanek, a inne do przecinania naczyń krwionośnych. Więcej różnych rodzajów nożyczek znajdziecie Państwo w dziale nożyczek specjalistycznych

Bezpieczeństwo stosowania

Nawet tępe, czyli niezaostrzone na krańcach nożyczki mają ostre ostrza. Należy uważać aby się nie zaciąć, nie przekłuć rękawic.

Znacznie ważniejsze jest bezpieczne korzystanie z nożyczek, z uwagi na ryzyko zakażenia krzyżowego. Należy zarówno zachować zasady sterylnego korzystania z narzędzi, jak i bezpiecznego obchodzenia się z nimi po zabiegu oraz podczas reprocesowania.

Jeśli to możliwe, ostrza należy przenosić za pomocą urządzenia mechanicznego, aby zminimalizować ryzyko skaleczenia.

Dostępne nożyczki różnią się przede wszystkim kształtem i przeznaczeniem. Jeżeli chcecie dobrać Państwo odpowiedni produkt, a nie jest on dostępny w naszej ofercie zapraszamy do kontaktu z działem sprzętu jednorazowego i narzędzi: Mirosława Pronobis tel.: 607 033 596 e-mail: m.pronobis@oss.com.pl

Najpopularniejsze narzędzia w tej kategorii to rozmaite nożyczki operacyjne, chirurgiczne, a także nożyczki okulistyczne IrysMetzenbaum (nadmienić należy także Nelson-Metzenbaum), Mayo, SIMS.

Konserwacja nożyczek chirurgicznych

Wysokiej jakości nożyczki medyczne wielorazowe charakteryzują się wysoką ostrością w miejscach tnących. Pracuje się na nich lekko, a konserwacja narzędzi jest łatwa. Zalecamy stosowanie wysokiej jakości spray-ów do konserwacji narzędzi medycznych.

pixelpixelpixelpixelpixel