Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
( ilość produktów: 65 )

Pincety (pęsety) chirurgiczne, anatomiczne i in.

W ofercie znajdziecie Państwo pincety anatomiczne, laryngologiczne, chirurgiczne, okulistyczne, a także pincety do mikrochirurgii.

To wysokiej klasy produkty jednorazowego użytku (sterylne, gotowe do użycia), albo wielorazowe, wymagające sterylizacji przed pierwszym użyciem.

Wyroby ze stali nierdzewnej można poddać sterylizacji bez obaw degradacji. Dostępne są również pincety jednorazowe.

Typy pincet wg zastosowania

 

Pincety Jednorazowego użytku, sterylne:

Typy pincet

Poprawne zastosowanie pincet skutecznie minimalizuje ryzyko zakażeń krzyżowych. Są podstawowym zaopatrzeniem każdej jednostki ochrony zdrowia.

Zobacz katalog pincet ▼ (Rozwiń)

Informacje dodatkowe, spis treści:

 

Zobacz powyższe produkty, dostępne są różne warianty.

Rozróżniamy pincety anatomiczne, pincety chirurgiczne, operacyjne.

Jak wybrać odpowiednią pęsetę do swoich potrzeb?

albo, czym różni się pęseta chirurgiczna od zwykłej pęsety anatomicznej?

Generalne rozróżnienie: pęseta anatomiczna nie ma ząbków, zaś pęsety chirurgiczne mają ząbki do podtrzymywania mało wrażliwych tkanek.

Pęseta chirurgiczna - zastosowanie

Pęseta chirurgiczna jest głównie przeznaczona do podtrzymywania mało wrażliwych tkanek, czyli takich, których nie sposób uszkodzić z jej pomocą. Bardziej delikatne tkanki powinny być obejmowane bardziej precyzyjnymi pincetami anatomicznymi, pozbawionymi ząbków, albo podtrzymywane z pomocą innych narzędzi.

Pinceta chirurgiczna doskonale sprawdzi się do podtrzymywania:

  • mięśni,
  • powięzi,
  • tkanek podskórnych
  • a także skóry

To, jakiej pęsety Państwo potrzebują, zależy od tego, do czego będą stosowane. Jeżeli potrzebują Państwo pęsety do wyrywania brwi, będą Państwo potrzebować pęsety z ukośną końcówką. Jeśli potrzebują Państwo pęsety do chwytania małych przedmiotów potrzebna jest pęseta z ostrą końcówką.

Wiele pęset medycznych ma po prostu scharakteryzowane zastosowanie, np. pęseta do gradówki, do szwu naczyniowego, pęseta laryngologiczna itd.

 

Jeśli nie wiecie Państwo jaka pinceta będzie dla Was odpowiednia zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

W przypadku pęset anatomicznych trzeba po prostu sprawdzić kilka ich rodzajów aby przekonać się która będzie najbardziej odpowiednia.

 

Najlepsze sposoby dbania pincetę

Najlepszym i obowiązującym sposobem na zachowanie czystości i higieny stosowania pęset jest jednorazowe jej stosowanie do każdego pacjenta/klienta.

Niezależnie od rygoru sanitarnego (chirurgicznego, czy w przypadku zabiegów podczas których nie dochodzi do przerwania ciągłości tkanek np. zabiegów kosmetycznych) wymagane jest zastosowanie się do powyższych wymogów.

Następnie użytą pęsetę poddaje się dezynfekcji, a później sterylizacji.

W warunkach przedsiębiorstwa, usług i zakładu medycznego panują ściśle określone reguły mówiące jak tego dokonać. Zobacz nasz poradnik odnośnie dezynfekcji narzędzi medycznych.

W warunkach domowych można dokonać powierzchownej "sterylizacji" poprzez włożenie narzędzia do wrzącej wody przez około pięć minut - czyli najlepiej dokonywać tego w garnku gotującej się wody. Niestety jest to metoda bardzo inwazyjna dla pęsety.

Innym sposobem jest sterylizacja parowa, która polega na umieszczeniu narzędzia w specjalnym urządzeniu do sterylizacji przez około 12 minut. Temperatura pary penetrującej wkład z narzędziem wynosi ponad 120 stopni Celsjusza, a w dodatku para skutecznie penetruje opakowanie foliowe pakietu. Jest to metoda obowiązująca podczas sterylizacji medycznej - szerzej opisujemy ją w dziale sterylizacja w autoklawie

Kolejnym, bardziej czasochłonnym sposobem sterylizacji jest stosowanie promieni UV.

Jak zabezpieczyć pakiety narzędzi przed utratą sterylności i kontaminacją

Aby zapewnić długotrwałe działanie sterylizatora, należy przechowywać narzędzie w warunkach sterylnych, zapakowane w zgrzewany rękaw do sterylizacji lub torebkę (stosuje się do tego specjalnie przeznaczone produkty dostępne we wskazanych działach). Wkład przechowywany jest w suchym i czystym miejscu, niedostępny dla osób postronnych. Dodatkowymi środkami ostrożności są regularne kontrole stanu narzędzia oraz dezynfekcja powierzchni, na których się ono znajduje.

 

Różne rodzaje pęset dostępnych na rynku

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów pęset. Do najbardziej popularnych należą:

  • Pęseta anatomiczna
  • Pęseta chirurgiczna
  • Pęseta kosmetyczna (odpowiednio zakrzywiona aby np. nakładać sztuczne rzęsy)
  • Pęsety jubilerskie
  • Pęsety dla elektroników

Potrzebny typ pęsety dobiera się w zależności od tego, w jakim celu chcecie Państwo je wykorzystać.

Jeśli nie wiedzą Państwo, jaki typ pęsety będzie dla Państwa odpowiedni, zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Czy warto zdecydować się na wyrób jednorazowego użytku, czy może bardziej odpowiednia będzie pęseta wielorazowa?

Każda pęseta musi być jałowa podczas zastosowania - ze względów praktycznych niekiedy warto wykorzystać pęsetę jednorazową, którą utylizuje się po użyciu, zamiast poddać kolejnej sterylizacji. W tym artykule piszemy dlaczego i kiedy narzędzia jednorazowe mogą być tańsze w eksploatacji (ale nie muszą)

Ze względów formalnych musimy też napisać, że pęsety wielorazowe można używać ponownie po każdorazowym wykonaniu procesu dezynfekcji i sterylizacji.

Co to jest pęseta i jakie są jej zastosowania

Pęseta to małe ręczne narzędzie, które służy do różnych celów. Ma oczywiście szerokie zastosowanie w medycynie, można powiedzieć, że jest jednym z najbardziej uniwersalnych przyrządów.

Pęseta jest zazwyczaj wykonana z metalu lub tworzywa sztucznego i ma dwa spiczaste końce. Pęsety do różnych celów są rozmaicie zakończone. Mogą mieć ząbki, rozmaite rączki, zakrzywienie.

Pęseta może być używana do różnych celów w medycynie i stanowi alternatywę dla innych przyborów o bardziej specjalistycznym (np. igłotrzymaczy, imadeł). Może służyć także do wyrywania brwi, usuwania drzazg i nakładania rzęs. Zastosowanie znajdzie też do wyciągania kleszczy, dokładnych prac w elektronice itd.

Jak się pisze pinceta, penseta, czy pęseta?

Prawidłowy zapis jest szerszy od wymowy. Można pisać pinceta, pęseta, ale nie należy pisać penseta.

Z kolei wymawiając to słowo niezależnie od zapisu powiemy [pęseta]. Doliterowa wymowa słowa [pinceta] jest błędem językowym nawet jeśli odczytujemy słowo zapisane w ten sposób.

pixelpixelpixelpixelpixel