Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nożyczki anatomiczne

Specjalistyczne narzędzia medyczne używane są do precyzyjnego cięcia tkanek podczas zabiegów chirurgicznych. Znajdują zastosowanie w chirurgii ogólnej, okulistycznej, stomatologicznej, czy mikrochirurgii. Narzędzia chirurgiczne wysokiej jakości wykonane zostały ze stali chirurgicznej.

Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi rodzajami nożyczek, dostępnymi w naszej ofercie.

( ilość produktów: 12 )

Nożyczki anatomiczne - narzędzia medyczne

To wyrób medyczny który charakteryzuje się specyficznym kształtem. Ergonomiczny uchwyt umożliwia chirurgowi pewnie chwytać, a ostrza precyzyjne cięcie tkanki lub opatrunku podczas operacji. Dostępne we wielu rozmiarach i kształtach w zależności od przeznaczenia.

Wykonane są ze stali nierdzewnej - trwałej i odpornej na korozję. Instrumenty wielokrotnego użytku - przed użyciem konieczna jest sterylizacja.

Idealnie sprawdzają się podczas dysekcji struktur anatomicznych, cięć materiałów opatrunkowych i bandaży, a także usuwania szwów podczas opatrywania ran.

Standardowe nożyczki preparacyjne

Możemy wyróżnić dwa rodzaje nożyczek proste, z równoległymi ostrzami, oraz o lekko zakrzywionych ostrzach (zagięte), które idealnie nadają się do manipulacji w trudno dostępnych miejscach. Końcówka nożyc może być: ostro-ostra, ostro-tępa, tępo tępa. Ostre końcówki zapewnienie łatwości wykonania nacięć w wąskich przestrzeniach, natomiast tępe zapewniają mniejsze ryzyko zranienia pacjenta.

Spośród najbardziej popularnych rodzajów możemy wymienić m.in. Mayo czy Metzenbaum:

  • nożyczki Mayo - to masywne nożyczki o prostych ostrzach, stosowane w chirurgii ogólnej do cięcia grubszych tkanek tj. mięśnie i więzadła
  • nożyczki Metzenbauma - posiadają zakrzywione ostrza umożliwiające precyzyjne nacinanie miękkich i delikatnych tkanek, jak narządy wewnętrzne

Sprawdź wszystkie dostępne narzędzia, w tym nożyczki chirurgiczne i nożyczki operacyjne.

Sprzedaż artykułów medycznych i produktów leczniczych przeznaczonych dla profesjonalistów działających w branży medycznej.

Szeroki wybór modeli i rozmiarów dostępnych w naszym sklepie online. W razie niedostępności poszukiwanego produktu zalecamy do kontaktu z obsługą, gdyż nasza strona oferuje możliwość zamówienia produktu na życzenie.

pixelpixelpixelpixel