Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nożyczki chirurgiczne proste i zagięte

<- zobacz wszystkie nożyczki dostępne w naszym sklepie

Nożyczki chirurgiczne to specjalistyczne narzędzia medyczne używane do precyzyjnego cięcia tkanek, materiałów opatrunkowych i bandaży, a także przecinania szwów.

Dostępne w wersji prostej i zagiętej. Znajdują zastosowanie w chirurgii ogólnej, okulistycznej, stomatologicznej, mikrochirurgii, czy weterynarii. Narzędzia chirurgiczne wysokiej jakości wykonane zostały ze stali szlachetnej.

( ilość produktów: 73 )

Nożyczki chirurgiczne - narzędzia medyczne

Oferujemy różne rodzaj wysokiej jakości nożyczek chirurgicznych. W tym różne konfiguracje prostych i wygiętych nożyczek ostro-tępych, tępo-tępych, ostro-ostrych. Posiadają ergonomiczny uchwyt, dzięki któremu instrument można stabilnie trzymać i docisnąć. Dzięki specjalnemu wyprofilowaniu nożyczki idealnie sprawdzają się na sali operacyjnej podczas cięcia tkanek, opatrunków i materiału szewnego.

Specjalistyczne narzędzia chirurgiczne wielokrotnego użytku wykonane są z wysokostopowej stali chirurgicznej - należy poddać je procesowi sterylizacji.

Informacje o tym, czym należy zdezynfekować narzędzia, znajdą Państwo w zakładce Mycie, dezynfekcja narzędzi medycznych.

Podstawowe nożyczki chirurgiczne Mayo i Metzenbaum na sali operacyjnej

  • nożyczki Mayo - to masywne nożyczki o prostych ostrzach, stosowane w chirurgii ogólnej do cięcia grubszych tkanek tj. mięśnie i więzadła
  • nożyczki Metzenbauma - posiadają zakrzywione ostrza umożliwiające precyzyjne nacinanie miękkich i delikatnych tkanek, jak narządy wewnętrzne

Jak sprawdzić, czy nożyczki chirurgiczne są nadal ostre?

Prosty, mały kawałek waty lub materiału należy rozciągnąć na całej długości ostrzy nożyc. Przecinamy go na całej długości ostrzy. Delikatnie wyciągamy watę, gdy nożyczki są jeszcze w pozycji zamkniętej. Jeśli nożyczki działają dobrze w wacie powinno być proste nacięcie. Nacięcie powinno się wykonywać bez oporu i zacięć podczas pracy.

Bezpieczeństwo stosowania

Nawet tępe końcówki, czyli niezaostrzone na krańcach nożyczki preparacyjne mają ostre ostrza. Nożyczki medyczne bardzo trudno stępić. Podczas używania należy szczególnie uważać aby się nie zaciąć, nie przekłuć rękawic. Jeśli to możliwe, ostrza należy przenosić za pomocą urządzenia mechanicznego, aby zapobiegać ryzyku skaleczenia.

Produkt wielokrotnego użytku koniecznie musi być poddawany procesowi sterylizacji po każdym użyciu, aby nie doszło do zakażenia krzyżowego. Nożyczki jednorazowego użytku idealnie nadają się w sytuacji gdy nie posiadamy autoklawu, gdyż są sterylne, gotowe do użycia.

Sprawdź pozostałe nożyczki proste i zagięte

Dostępne nożyczki różnią się przede wszystkim kształtem i przeznaczeniem. Jeżeli chcecie dobrać Państwo odpowiedni produkt lub nie jest on dostępny w naszej ofercie zapraszamy do kontaktu z działem handlowym: dezynfekcja24@oss.com.pl

Sprzęt medyczny posiada certyfikaty i znak CE niezbędne dla wyrobów medycznych i produktów leczniczych.

Nożyczki medyczne i nożyczki opatrunkowe

Narzędzia w tej kategorii to standardowe instrumenty operacyjne, chirurgiczne, a także nożyczki okulistyczne Iris, Metzenbaum (także Nelson-Metzenbaum), Mayo, SIMS.

pixelpixelpixelpixel