Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
( ilość produktów: 7 )

Maseczki jednorazowe, z atestami medycznymi. Różne oferty

Potrzebujesz oferty hurtowej? Skontaktuj się z opiekunem działu: tel.: 601 512 252, e-mail: a.pszenny@oss.com.pl
Realizujemy także zlecenia długoterminowe z cyklicznymi dostawami.

Środki dezynfekcyjne chroniące przed wirusamiNajbezpieczniejsze w obecnej sytuacji epidemicznej są maski klasy FFP3, zaraz po nich maseczki FFP2. Z uwagi na trudności oddechowe których mogą przysporzyć w niektórych zawodach zalecane jest stosowanie maseczek z filtrem.

Pamiętajmy, że maski z filtrem stanowią jedynie ochronę nas samych, ale nie filtrują wydychanego powietrza. Zatem jeżeli występuje ryzyko przenoszenia infekcji, okażą się nieskuteczne i niebezpieczne dla otoczenia.

Maski klasy ffp3 i 2 można dezynfekować środkami do dezynfekcji w spryskiwaczu. Pamiętajmy, że po kilku takich zabiegach materiał jest osłabiany i z czasem maska staje się miękka, utrudnia oddychanie.

Maseczki jednorazowe - chirurgiczne lub materiałowe nie są przeznaczone do wielokrotnego użytkowania (nie dłużej niż 4 h). Nie należy ich prać lub sterylizować, bo pod wpływem temperatury dochodzi do rozszerzania włókien i tracą właściwości ochronne. Wyjątkiem są specjalne, wielowarstwowe maseczki tego typu, które znajdziecie poniżej.

Pamiętajmy także o właściwym noszeniu maseczek jednorazowych - kolorową stroną na zewnątrz. Biała strona ma charakter absorpcyjny.

Kolejną kwestią, jaką chcemy poruszyć jest skuteczność masek bawełnianych/materiałowych. W badaniach z października 2020 WHO potwierdziło, że są w stanie ograniczać rozprzestrzenianie się COVID-19, mimo licznych obiekcji. Skuteczność tych masek ocenia się o połowę mniej niż w przypadku maseczek jednorazowych - chirurgicznych. Zobacz też maseczka z jonami srebra

Czytaj więcej informacji ▼ (Rozwiń)

pixelpixelpixelpixelpixel