Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
( ilość produktów: 5 )

Probówki do badania krwi pełnej

Probówki do badania krwi pełnej dzielą się na dwa typy: probówek z EDTA stosowanych w hematologii i probówek z cytrynianem sodu do oznaczenia OB (szybkości opadu krwinek czerwonych).

1. Probówki z EDTA - kwasem edetynowym

Probówki wykonane z nietłukącego się materiału plastikowego. Ścianki probówek są pokryte EDTA-K2 lub EDTA-K3. Na zamówienie sprowadzamy również probówki z roztworem cieczy EDTA.

Zadaniem kwasu wersenowego (EDTA) jest wiązanie jonów wapnia, co zatrzymuje kaskadę krzepnięcia.

Atutem probówek Improvacuter EDTA jest możliwość używania ich w analizatorach bez otwierania. To ułatwia pracę laboratorium i zmniejsza liczbę procedur.

Badanie krwi pełnej powinno nastąpić w przeciągu 3 godzin od pobrania.

Probówki IMPROVACUTER® EDTA-K2 i EDTA-K3 stosuje się również w rutynowych badaniach immunohematologii, czyli: w badaniu grupy krwi, oznaczenia Rh, albo badania przeciwciał. Mogą być także stosowane w badaniach osocza.

2. Probówki do badania OB

 

Próbki krwi pełnej Stosowane są również do oznaczenia OB.

Wykorzystywać tu należy próbówki do OB w których zawarty jest roztwór buforowy cytrynianu sodowego o stężeniu 0,109mlo/L - 3,2% (lub 0,129mol/L - 3,8%). Stosunek cytrynianu do pobranej krwi wynosi 1:4.

Zakup probówek determinuje wykorzystywana metoda badawcza: liniowa, logarytmiczna lub maszynowa.

Możecie państwo u nas zamówić także stojak do badania OB metodą logarytmiczną. Ten system badania krwi pełnej jest szybki, prosty w obsłudze i bezpieczny.

Oferujemy także maszynę do automatycznego badania OB

Zobacz wszystkie rodzaje probówek dostępnych w ofercie

Czytaj więcej informacji ▼ (Rozwiń)

pixelpixelpixelpixelpixel