Probówki do badania surowicy
Do badania surowicy stosowane są trzy rodzaje probówek:
Wszystkie probówki wykonane są ze szkła lub z tworzywa PET (plastiku).
1. Probówki biochemiczne z aktywatorem krzepnięcia
Krew pobierana do tych probówek przeznaczona jest do testów biochemicznych.
Białe lub brązowe cząsteczki znajdujące się na ściance probówki aktywują proces krzepnięcia zaraz po wymieszaniu pobranego materiału.
Ścianki probówek są powleczone silikonem oraz mikroskopijnymi drobinkami i krzemionki które przyspieszają proces krzepnięcia.
Instrukcje mieszania tych probówek znajdziecie Państwo w karcie produktów w załączniku PDF.
Atutem probówek biochemicznych z aktywatorem krzepnięcia w procesie badania surowicy jest wykorzystanie ich w szerokim zakresie temperatur. Pracę przyspiesza szybkie wykrzepianie. Oba czynniki spełniają wymagania dla szybkich badań klinicznych, a także pogotowia ratunkowego.
Wykrzepiacz zawarty w probówkach do badania surowicy ma obojętny charakter, jest nierozpuszczalny w wodzie ani w substancjach organicznych i rozpuszczalnikach. Ważną jego cechą jest to, że nie wymienia substancji z komórkami krwi. Jest stabilny w stosunku do enzymów i komórek krwi. Nie zachodzi też reakcja cieplna.
2. Probówki biochemiczne bez dodatków
Probówki bez dodatków używane są zarówno do pobierania krwi, jak i testów. Przeznaczone są do badań biochemicznych w surowicy, pobierania i przechowywania krwi w procesie biochemicznym oraz w testach immunologicznych.
Są wykorzystywane do pozyskiwania frakcji fibryny bogatopłytkowej PRF (stosowanej w stomatologii).
3. Probówki z żelem separującym i aktywatorem krzepnięcia
Probówki sprowadzamy na zamówienie telefoniczne lub e-mailowe. Prosimy o kontakt.
W tych probówkach do badania surowicy oprócz aktywatora krzepnięcia rozprowadzonego na wewnętrznych ściankach probówki zawarto także żel separujący polimer. Żel widoczny jest na dnie probówek.
Podczas wirowania żel przesuwany jest w górę probówki dzięki czemu tworzy barierę pomiędzy surowicą, a skrzepem. To pozwala odseparować surowicę od włóknika (fibryn) i komórek krwi.
Pozwala to na pobranie surowicy bezpośrednio z probówki bez konieczności zmiany pojemnika. Żel separujący sprawia, że surowica pozostaje w stanie stabilnym podczas transportu materiału do pobrania w laboratorium.
Tego typu probówki mogą być używane w testach biochemicznych.
Zaletą probówek zawierających żel separujący jest pozyskiwanie większego poziomu cieczy w surowicy. Żel separujący chroni przed wymianą substancji pomiędzy komórkami krwi i surowicy, a także utrzymuje charakterystykę biochemiczną i skład chemiczny surowicy bez zmian w długim okresie przechowywania materiału.
Atutem tego typu probówek do pozyskiwania surowicy jest brak konieczności wykorzystywania dodatkowych narzędzi do wydzielania surowicy.

Probówka bez dodatków PRF, sterylna, plast, CDR 9 ml 16x100 mm, indywidualnie pak.Ref: -Probówka PRF, pakowana indywidualnie, sterylna, bez dodatków,


Probówka IMP 4 ml. z aktywatorem krzepnięcia plast.13 x 75 mm (100 szt.) czerwony korekRef: 612040202Probówka biochemiczna z aktywatorem krzepnięcia (krzemionką - SiO₂). Sterylna, próżniowa, wykorzystywana do pobierania krwi oraz badań biochemicznych w surowicy na tzw. skrzep.


Probówka IMP 6 ml. z aktywatorem krzepnięcia plast. 13 x 100 mm (100 szt.)Ref: 613060202Probówka biochemiczna z aktywatorem krzepnięcia (krzemionką - SiO₂). Sterylna, próżniowa, wykorzystywana do pobierania krwi oraz badań biochemicznych w surowicy na tzw. skrzep.
