Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
( ilość produktów: 3 )

Probówki do badania surowicy

Do badania surowicy stosowane są trzy rodzaje probówek:

Wszystkie probówki wykonane są ze szkła lub z tworzywa PET (plastiku).

1. Probówki biochemiczne z aktywatorem krzepnięcia

Krew pobierana do tych probówek przeznaczona jest do testów biochemicznych.

Białe lub brązowe cząsteczki znajdujące się na ściance probówki aktywują proces krzepnięcia zaraz po wymieszaniu pobranego materiału.

Ścianki probówek są powleczone silikonem oraz mikroskopijnymi drobinkami i krzemionki które przyspieszają proces krzepnięcia.

Instrukcje mieszania tych probówek znajdziecie Państwo w karcie produktów w załączniku PDF.

Atutem probówek biochemicznych z aktywatorem krzepnięcia w procesie badania surowicy jest wykorzystanie ich w szerokim zakresie temperatur. Pracę przyspiesza szybkie wykrzepianie. Oba czynniki spełniają wymagania dla szybkich badań klinicznych, a także pogotowia ratunkowego.

Wykrzepiacz zawarty w probówkach do badania surowicy ma obojętny charakter, jest nierozpuszczalny w wodzie ani w substancjach organicznych i rozpuszczalnikach. Ważną jego cechą jest to, że nie wymienia substancji z komórkami krwi. Jest stabilny w stosunku do enzymów i komórek krwi. Nie zachodzi też reakcja cieplna.

2. Probówki biochemiczne bez dodatków

Probówki bez dodatków używane są zarówno do pobierania krwi, jak i testów. Przeznaczone są do badań biochemicznych w surowicy, pobierania i przechowywania krwi w procesie biochemicznym oraz w testach immunologicznych.

Są wykorzystywane do pozyskiwania frakcji fibryny bogatopłytkowej PRF (stosowanej w stomatologii).

3. Probówki z żelem separującym i aktywatorem krzepnięcia

Probówki sprowadzamy na zamówienie telefoniczne lub e-mailowe. Prosimy o kontakt.

W tych probówkach do badania surowicy oprócz aktywatora krzepnięcia rozprowadzonego na wewnętrznych ściankach probówki zawarto także żel separujący polimer. Żel widoczny jest na dnie probówek.

Podczas wirowania żel przesuwany jest w górę probówki dzięki czemu tworzy barierę pomiędzy surowicą, a skrzepem. To pozwala odseparować surowicę od włóknika (fibryn) i komórek krwi.

Pozwala to na pobranie surowicy bezpośrednio z probówki bez konieczności zmiany pojemnika. Żel separujący sprawia, że surowica pozostaje w stanie stabilnym podczas transportu materiału do pobrania w laboratorium.

Tego typu probówki mogą być używane w testach biochemicznych.

Zaletą probówek zawierających żel separujący jest pozyskiwanie większego poziomu cieczy w surowicy. Żel separujący chroni przed wymianą substancji pomiędzy komórkami krwi i surowicy, a także utrzymuje charakterystykę biochemiczną i skład chemiczny surowicy bez zmian w długim okresie przechowywania materiału.

Atutem tego typu probówek do pozyskiwania surowicy jest brak konieczności wykorzystywania dodatkowych narzędzi do wydzielania surowicy.

Zobacz wszystkie rodzaje probówek dostępnych w ofercie

Czytaj więcej informacji ▼ (Rozwiń)

pixelpixelpixelpixelpixel