Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
( ilość produktów: 1 )

Probówki kapilarne

System kapilarny mikroprobówek IMPROMINI™

Przeznaczone są głównie do pobierania, transportu, przechowywania i wstępnej obróbki próbek krwi kapilarnej.

Rozmiary probówek kapilarnych mają znaczenie przy pracy z noworodkami, niemowlakami pacjentami OIOM-u, pacjentami poparzonymi, którzy nie są w stanie dostarczyć próbki krwi żylnej.

Probówki nadają się do pobierania małej ilości próbek krwi żylnej - nawet mniejszej niż 1 ml.

Probówki kapilarne wykonane są z przezroczystego polipropylenu - materiału praktycznie niełamliwego i nie tłukącego się; albo ze szkła

Mikroprobówki kapilarne występują w dwóch odmianach:

  • Probówki z kapilarą dostępne są z żelem separującym i aktywatorem krzepnięcia - przeznaczone są do krwi kapilarnej lub do krwi włośniczkowej.
  • Probówki z kołnierzem (lejkiem) dostępne są z EDTA K2 oraz w drugiej wersji z żelem i aktywatorem krzepnięcia.

Na Państwa życzenie jesteśmy w stanie sprowadzić również inne dostępne w ofercie producenta probówki kapilarne.

Instrukcja zastosowania probówek kapilarnych:

1.
Wybrane miejsce nakłucia należy oczyścić alkoholem medycznym. Następnie wykonujemy nakłucia właściwym lancetem i wycieramy pierwszą kroplę krwi, która pojawi się na ciele. Krew wycieramy sterylnym wacikiem.

2.
Kolejno delikatnie naciskamy kciukiem miejsce pod nakłuciem. Rozluźniamy nacisk, gdy pojawi się kropla krwi. Pojawiającą się krople krwi dotykamy specjalnym zakończeniem probówki kapilarnej pozwalając, aby krople krwi swobodnie przepływamy na dno probówki.

3.
Po pobraniu odpowiedniej ilości krwi zakręcamy korek oznaczony odpowiednim kolorem. Probówkę kilkakrotnie obracamy (ale nie wstrząsamy!), jak przedstawiono to w instrukcji. Dzięki temu środek znajdujący się wewnątrz probówki dokładnie wymiesza się z krwią.

4.
Proszę pamiętać o jasnym podpisaniu etykiety probówki i przekazaniu jej do badania w wyznaczonym na to czasie.

zastosowanie probówek kapilarnych

Ważne uwagi podczas stosowania probówek kapilarnych:

Podczas badania nie należy uciskać miejsca nakłucia, bo może doprowadzić to do hemolizy i negatywnie wpływać na dokładność uzyskanych wyników.

Pobieranie krwi trwające dłużej niż dwie minuty często spotyka się z gorszą jakością pobranego materiału, bo powstają w nim mikroskrzepy.

Próbki pobrane do probówek zawierających EDTA, w celu przeprowadzenia testów hematologicznych, muszą być zbadane w ciągu 4 godzin od momentu pobrania.

Przed badaniem probówek przeznaczonych do surowicy należy odczekać co najmniej 30 minut od pobrania. Właśnie tyle czasu trwa proces wykrzepiania.

Krew zawsze należy pobierać w ilościach właściwych do wielkości probówki co skutkuje odpowiednim stosunkiem krwi do środka wykorzystywanego w probówce. W przeciwnym razie wyniki przeprowadzonych testów mogą okazać się nieprawidłowe, a stosowane na ich podstawie zalecenia nieskuteczne.

Probówki kapilarne należy mieszać delikatnie - nie należy nimi wstrząsać.

Czytaj więcej informacji ▼ (Rozwiń)

pixelpixelpixelpixelpixel