Probówki do badania krwi pełnej
Probówki do badania krwi pełnej dzielą się na dwa typy: probówek z EDTA stosowanych w hematologii i probówek z cytrynianem sodu do oznaczenia OB (szybkości opadu krwinek czerwonych).
1. Probówki z EDTA - kwasem edetynowym
Probówki wykonane z nietłukącego się materiału plastikowego. Ścianki probówek są pokryte EDTA-K2 lub EDTA-K3. Na zamówienie sprowadzamy również probówki z roztworem cieczy EDTA.
Zadaniem kwasu wersenowego (EDTA) jest wiązanie jonów wapnia, co zatrzymuje kaskadę krzepnięcia.
Atutem probówek Improvacuter EDTA jest możliwość używania ich w analizatorach bez otwierania. To ułatwia pracę laboratorium i zmniejsza liczbę procedur.
Badanie krwi pełnej powinno nastąpić w przeciągu 3 godzin od pobrania.
Probówki IMPROVACUTER® EDTA-K2 i EDTA-K3 stosuje się również w rutynowych badaniach immunohematologii, czyli: w badaniu grupy krwi, oznaczenia Rh, albo badania przeciwciał. Mogą być także stosowane w badaniach osocza.
Próbki krwi pełnej Stosowane są również do oznaczenia OB.
Wykorzystywać tu należy próbówki do OB w których zawarty jest roztwór buforowy cytrynianu sodowego o stężeniu 0,109mlo/L - 3,2% (lub 0,129mol/L - 3,8%). Stosunek cytrynianu do pobranej krwi wynosi 1:4.
Zakup probówek determinuje wykorzystywana metoda badawcza: liniowa, logarytmiczna lub maszynowa.
Możecie państwo u nas zamówić także stojak do badania OB metodą logarytmiczną. Ten system badania krwi pełnej jest szybki, prosty w obsłudze i bezpieczny.
Oferujemy także maszynę do automatycznego badania OB