Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Technologia Intelli Wrap rozwiązuje większość problemów związanych z nieprawidłowym zakładaniem mankietów do ciśnieniomierzy

Firma OMRON przeprowadziła badanie, z którego wynika, że jedna na trzy osoby nieprawidłowo zakłada mankiet ciśnieniomierza. O ile wyniki tych badań zależą od grupy kontrolnej, to nie można bagatelizować argumentu, że nieprawidłowe zakładanie ma miejsce. Czasem wynika to z niewiedzy, a często z pośpiechu. Wiemy, że prawidłowy pomiar może zapobiec udarom i wykryć nieprawidłową pracę serca. Nowe rozwiązanie o tajemniczej nazwie Intelli Wrap ma wspomóc zarówno lekarzy, jak i badających się samodzielnie pacjentów przy pomiarach ciśnienia.

Nowoczesne mankiety serii Intelli Wrap kontrolują prawidłowe założenie mankietu na ramię. Są rozwiązaniem na większość problemów związanych z zakładaniem mankietu. Występują w modelach ciśnieniomierzy OMRON Comfort M3 i M6.

Technologia Intelli Wrap została opracowana m.in. z myślą o sytuacjach, w których mankiet jest źle zakładany. Czujniki mankietu, osadzone na całej jego długości przylegającej do ramienia wykrywają zakłócenia. Błędne założenie mankietu w ciśnieniomierzach OMRON M3 Comfort i M6 Comfort jest niemal całkowicie eliminowane. Dodatkowo, mniejszą rolę w nałożeniu mankietu odgrywa jego położenie na ramieniu (dotychczas podlegało to dość ścisłym rygorom), co ucieszy niedoświadczonych użytkowników.

Sposób zakładania mankietu ma duże znaczenie i pragniemy w skrócie omówić najważniejsze kwestie:

  • Mankiet powinien być bardzo dobrze dopasowany do ręki. Ważne, żeby maksymalnie przylegał, bo wtedy prawidłowo działają czujniki o dużej czułości,
  • Rozmiar mankietu 22-42 cm jest odpowiedni dla większości dorosłych osób, których obwód ramienia mieści się w tym przedziale. Jeżeli ramię ma w obwodzie już 43 cm, to powinniśmy zakupić większy mankiet,
  • W przypadku drobnych lub dużych rozmiarów ramion powinni Państwo stosownie zakupić mniejszy lub większy rozmiar mankietu.  Zdarzają się sytuacje, gdy panie o drobnych rękach kupują mankiet w rozmiarze dziecięcym – to dobrze, bo najważniejsza jest skuteczność pomiaru,
  • Niedobrze jest nakładać mankiet na ubranie - nawet na cienką koszulkę,
  • Niedozwolone jest również owijać mankiet „na dwa razy”. Pomiar będzie znacznie mniej dokładny. Nachodzące na siebie czujniki na każdej warstwie materiału będą oddziaływać na siebie nawzajem tracąc czucie ramienia.

mankiet Intelli Wrap

Czym różnią się ciśnieniomierze M3 Comfort i M6 Comfort od starszych modeli?

Wcześniejsze modele ciśnieniomierzy OMRON M3 i M6 miały zakres pomiaru 180 stopni (czyli czujniki obejmowały połowę ramienia) – w nowszych modelach rozszerzono zakres do 360 stopni. Dzięki temu pacjent może w dowolny sposób założyć mankiet na ramię, by się prawidłowo zbadać. W praktyce oznacza to, że czujnik poprawnie mierzy tętno ze wszystkich stron ramienia, a nie tylko na jego przedniej części. Jeżeli tętno nie zostanie gdzieś wykryte, to czujniki działające z innej strony zrekompensują brak danych. System pomiaru zadziała dopiero w momencie, gdy wymagana większość czujników wskaże zgodny wynik.

W związku z niepełnym zakresem pomiaru mogły się pojawiać błędy, gdy mankiet nałożony był na rękę bokiem i czujnik niedokładnie wykrywał tętno. Obecnie ta technologia została ulepszona. Nowsza wersja mankietów Intelli-Wrap ma również dwa czujniki wzdłuż ramienia – górny i dolny. Mają one za zadanie uzupełnić dane pomiaru i pozyskać dokładniejsze informacje na całej mierzonej długości.

Możliwość przesyłania danych do lekarza w nowych urządzeniach OMRON

Nowe ciśnieniomierze Omron, wykorzystujące technologię Intelli Wrap można podłączyć do platformy zarządzania zdrowiem – Bi-LINK – dzięki temu możecie Państwo przesłać dane do specjalisty lub zbierać je na dysku do późniejszego odczytu. Ta funkcja dostępna jest w ciśnieniomierzach Comfort IT, którą sprowadzimy dla Państwa na zamówienie.

Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie – skrót informacji

W skrócie warto wspomnieć również reguły pomiaru ciśnienia:

  • W pomiarze jednorazowym ciśnienia nie powinno się mierzyć po wysiłku,
  • Należy zdjąć odzież z ramienia - nawet cienki rękawek może zaburzyć pomiar, bo czujniki ciśnieniomierza inaczej  przetwarzają puls.
  • Powinno się usiąść stabilnie przy stole, z odpowiednim ułożeniem ręki. Mankiet Intelli Wrap zakłada się na przedramieniu. Dokładniejszy opis zakładania mankietu powyżej
  • Ciśnienie należy zmierzyć bez pośpiechu.

 Końcówki wszystkich mankietów OMRON są kompatybilne ze wszystkimi rodzajami ciśnieniomierzy tego producenta.

 

f Polub nas na facebooku i bądź na bieżąco Wymieniaj punkty na nagrody
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Polecane

pixelpixelpixelpixel