Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Plaster chirurgiczny

Oferujemy profesjonalne plastry chirurgiczne, przeznaczone do mocowania opatrunków właściwych, instrumentów pomiarowych, sond, cewników i innych urządzeń niezbędnych podczas operacji oraz leczenia pacjenta.

( ilość produktów: 19 )

Charakterystyka opatrunków chirurgicznych:

Plastry chirurgiczne służą do mocowania opatrunków pierwotnych, a także do zabezpieczania dużych i ciężkich opatrunków (np. hydrożelowych), drenów, rurek i innych podobnych przedmiotów. Ich wysoka przylepność i powierzchnia pozwala dobrze zabezpieczać rany także u niespokojnych i pobudzonych pacjentów. Plastry chirurgiczne mogą nawet wspomagać unieruchamianie niektórych części ciała w połączeniu z innymi metodami.

Polecamy:

paski do zamykania ran

Polecamy także opatrunki hemostatyczne do zabiegów chirurgicznych

 

Szerszy Opis plastrów chirurgicznych:

Silicomed

To wysokiej jakości przylepiec chirurgiczny z włókniny z klejem silikonowym. Ma bardzo szerokie zastosowanie, podobnie jak Omnifix E. Jest odpowiedni do mocowania instrumentów pomiarowych, sond. Jest to przylepiec przeznaczony dla pacjentów o skórze wrażliwej, albo podrażnionej.

Jest wysokiej jakości plastrem o bardzo dobrych parametrach dla gojenia się rany oraz skóry - nie dochodzi do jej maceracji w obrębie opatrunku. Dzięki warstwie silikonowej wykazuje wysoką paroprzepuszczalność, jest hipoalergiczny. Sam klej jest wodoodporny.

Jego atutem nad innymi produktami jest to, że może być aplikowany w rękawiczkach medycznych, bez wykorzystania narzędzi.

 

Softmed

Równie wysokiej jakości plaster co Silicomed, tylko jest to produkt wykonany z innych materiałów. Swoim właściwościom odpowiada plastrowi Micropore (wycofanym ze sprzedaży).

Plaster przeznaczony jest do pokrywania całej powierzchni opatrunku, nadrukowana skala umożliwia dokładne odcięcie pasków opatrunku. Sam materiał nie absorbuje promieni roentgena. Są odpowiednie do przylepiana na różnych częściach ciała, do mocowania instrumentów pomiarowych, sond, cewników itp.

To plastry elastyczne, a zatem, dzięki elastycznej wszerz włókninie mogą być z powodzeniem rozciągane aby dopasować je do miejsca nałożenia.

 

Omnifilm

Plaster Omnifilm to przezroczysty przylepiec foliowy, samoprzylepny, który nadaje się do stosowania na wrażliwej skórze. Bandaż wykonany jest z paroprzepuszczalnej, przezroczystej folii - oferuje wymianę gazową powietrza i pary wodnej. Taka struktura zapobiega podrażnieniom i oferuje prawidłowe gojenie rany. W dodatku nie przepuszcza patogenów oraz zanieczyszczeń zewnętrznych. Klej poliakrylowy jest również hipoalergiczny i nie powoduje podrażnień skóry. Przylepiec można łatwo zdjąć, nie powodując bólu i nie pozostawia śladów po zdjęciu. Jest również odporny na promieniowanie i nie trzeba go usuwać podczas prześwietleń.

Plaster Omnifilm to hipoalergiczny przylepny bandaż odpowiedni do stosowania na wrażliwej skórze.

 

Omnifix E

Ekonomiczny plaster chirurgiczny może być używany do mocowania, albo zakrywania całego opatrunku na ranie; idealnie nadaje się do mocowania opatrunków na stawach, zakrzywionych i spiczastych częściach ciała, a także na narzędziach diagnostycznych, sondach oraz cewnikach.

Plastry są oddychające, co umożliwia przenikanie pary wodnej i powietrza, zachowując jednocześnie naturalne funkcje skóry. Jest również bezpieczny w użyciu, nie powoduje podrażnień ani maceracji skóry. Dodatkowo klej jest łatwy w użyciu, a nadrukowana skala na podkładzie papierowym ułatwia odmierzenie żądanej długości. Wreszcie klej nie pochłania promieniowania, więc nie trzeba go usuwać przed prześwietleniem. Wykonany z ekonomicznych surowców, lecz nie wywołuje podrażnień skóry.

 

Silkmed

Ten plaster chirurgiczny również charakteryzuje się wysoką siłą adhezji. Pozwala stabilizować i zabezpieczać duże powierzchnie opatrunków na stawach zaokrąglonych i stożkowatych częściach ciała, a także na powierzchniach bardziej płaskich. Jest odpowiedni do mocowania opatrunków do suchej skóry. Zapewnia dobrą paroprzepuszczalność. Jest elastyczny, dzięki czemu oferuje użytkownikowi swobodę ruchów. Z powodzeniem może być nakładany na stawach. Silkmed jako plaster chirurgiczny z włókniny jest hipoalergiczny i zapewnia odpowiednią przepuszczalność powietrza. Przepuszcza parę wodną.

 

Siltape

to miękki rozwijany przylepiec silikonowy. Rozwijany z perforowanej rolki. Może być stosowany zarówno jako przylepiec, ale też jako opatrunek. Przeznaczony jest nie tylko jako plaster chirurgiczny, ale też jako opatrunek bezpośredni na otarcia skóry i drobne uszkodzenia, oparzenia II stopnia, a także przeznaczony do zaopatrywania powierzchownych ran.

 

 

pixelpixelpixelpixel