Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:450,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Rękawy do sterylizacji

Oferta sprawdzonych rękawów w różnych rozmiarach.

W razie problemów zapraszamy do kontaktu z p. Mirosławą Pronobis, aby skonsultować kompleksowe zamówienie na rękawy i sprzęt niezbędny do sterylizacji.

Obok rękawów proponujemy także torebki do sterylizacjitesty oraz wanienki.

( ilość produktów: 18 )

Informacje pomocnicze dla osób szukających rękawów do sterylizacji

Sprostanie wymogom sanepidu oraz utrzymanie wysokiego poziomu higieny przy obsłudze klientów wymaga stosowania sterylnych narzędzi. Sami klienci posiadają coraz większą świadomość poziomu obsługi i zwracają uwagę na przechowywanie narzędzi a także ich wykorzystywanie. Aby zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne klientowi, narzędzia poddawane są dezynfekcji – pamiętajmy jednak, że  redukuje ona obecność drobnoustrojów do bezpiecznego poziomu, ale nie wyjaławia narzędzi. Dopiero w połączeniu z procesem sterylizacji, który niszczy przetrwalnikowe formy mikroorganizmów narzędzia mogą być bezpiecznie wykorzystywane. Warto również wspomnieć o ich prawidłowym przechowywaniu, wykorzystywaniu i utylizacji.

Atuty rękawów do sterylizacji

Rynek zapewnia dostępność różnych opakowań, takich jak: torebki do sterylizacji, papier krepowy, włóknina, torebka papierowa, opakowanie foliowe. Torebki bez dwóch zdań są wygodne, jednak nie przyczyniają się do optymalnego gospodarowania kosztami, jak również ilością odpadów. Nową generację opakowań papierowo-foliowych stanowią rękawy do sterylizacji, które używane są w sterylizacji parą wodną. Główną zaletą tego produktu jest możliwość indywidualnego, a tym samym optymalnego dostosowania długości rękawa do używanych przyrządów, akcesoriów czy zestawów. Pozwala to na spełnienie norm wypełnienia pakietu w 75% objętości lub też pozostawienia przynajmniej 2 cm wolnej przestrzeni.

Rękaw umożliwia przeprowadzenie procesu sterylizacji w wysokiej temperaturze i zachowaniu warunków próżni, przy dodatkowej korzyści - pakiety w mniejszym stopniu ulegają zniszczeniu dzięki dobranym rozmiarom oraz swojej budowie: laminatu foliowy odpornego na rozerwanie oraz papieru medycznego o dużej wytrzymałości na wilgoć. Przezroczysty laminat foliowy pozwala na łatwą identyfikację narzędzi znajdujących się w środku. Konstrukcja produktu umożliwia aseptyczne (bezpyłowe) otwarcie opakowania.

Należy tu podkreślić, że dzięki wymienionym cechom, rękawy ułatwiają pracę i pozwalają na racjonalną ocenę zapotrzebowania na surowiec. Rękawy do sterylizacji spełniają wymogi normy PN EN 868 i dzięki wykorzystaniu przy produkcji wysokiej jakości surowców zachowują wytrzymałość i swoje właściwości do 5 lat od daty produkcji na opakowaniu.

Kluczowe właściwości opakowań sterylizacyjnych

Opakowanie sterylizacyjne powinno zapewniać zachowanie sterylności zawartości od momentu prawidłowo przeprowadzonego procesu sterylizacji do czasu użycia wyrobu. Podkreślamy tutaj znaczenie pojęcia prawidłowo przeprowadzonej sterylizacji. Prawdopodobieństwo skażenia zawartości opakowania przy wyjmowaniu go z rękawa lub torebki jest zdecydowanie większe niż prawdopodobieństwo utarty jałowości w nieuszkodzonym i właściwie zamkniętym rękawie. Na lepszej jakości rękawach umieszczono pasek testowy, który jest wskaźnikiem chemicznym informującym o skutecznie przeprowadzonej sterylizacji poprzez zmianę koloru. Pozwala to na ocenę skuteczności sterylizacji każdego pakietu z osobna, ale nie wyklucza wykorzystywania osobnych pasków testowych (zgodnie z procedurami). Zastosowane wskaźniki chemiczne reagują najczęściej na temperaturę i czas procesu, ale nie wpływają na zawartość opakowania.

Do przeprowadzenia sterylizacji przy zastosowaniu rękawów foliowych niezbędna będzie zgrzewarka do ich zamknięcia. Tylko zgrzewarka przeznaczona do pracy w sterylizatorni zapewni odpowiedniej szerokości zgrzew oraz zagwarantuje jałowość zawartości. Procesy sterylizacji przy użyciu opakowania foliowo-papierowego przeprowadzane są w autoklawie parowym.

Zobacz także opakowania do sterylizacji

pixelpixelpixelpixel