Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ręczniki papierowe

Oferujemy ręczniki papierowe składane lub w rolce, a także czyściwo. Produkty marki Tork to ręczniki celulozowe wyższej jakości. Pozostałe ręczniki ZZ są mieszanką celulozy i celulozy z recyklingu, co przekłada się na niższą cenę produktu.

Więcej informacji pomocniczych na temat doboru ręczników papierowych przeczytasz pod produktami.

( ilość produktów: 17 )

Spis treści:

 więcej informacji o ręcznikach papierowych

Ręczniki papierowe zasadniczo dzielą się na dwa typy:

  • składane, czyli ZZ zwane też Z, a nawet V-fold (bo tak mniej więcej układają się we wzory)
  • ręczniki w rolce

Każdy z tych dwóch typów ręczników oczywiście pasuje do odpowiednich dla siebie dozowników, przy czym kupując dozownik typu ZZ macie Państwo większy wybór papieru, bo przeważnie ręczniki od innych producentów będą pasować do dozownika.

Różnica pomiędzy poszczególnymi ręcznikami może być taka, że niektóre będą wyciągać się idealnie, po jednym listku, tak jak natura przykazała. Inne zaś będą się zaginać, rwać, wyciągać po 3 albo 5 sztuk na raz. Skrajnie nietrafione ręczniki do dozownika mogą wypadać przez otwór, albo nawet nie do końca mieścić się do pojemnika. Te ostatnie sytuacje występują jednak bardzo sporadycznie, bowiem ręczniki mają zbliżone rozmiary, zaś różnią się sposobem składania i fakturą papieru.

Większy problem z dopasowaniem papieru do dozowników pojawia się w przypadku ręczników w roli

Tutaj do wyboru są dwa systemy dozowania:

  • rolka umieszczona pionowo i papier wyjmowany listkami z dołu (np. dozownik Tork Reflex)
  • rolka umieszczona poziomo i papiery wyjmowany listkami z dołu, tyle że w poziomie (np. dozownik Tork Matic)

Tego typu dozowniki wymagają stosowania odpowiedniego dla siebie papieru, bowiem konieczne jest dostosowanie średnicy rolki w wielu płaszczyznach aby papier się sensownie wysuwał. Zalecamy stosowanie sprawdzonych dozowników w połączeniu z dedykowanymi do nich ręcznikami. Najlepszym wyborem może być producent, który szybko nie zwinie swojego interesu, a zatem istniejący dłużej na rynku, z dużym kapitałem, siecią produkcji i dystrybucji itd. Przykładem jest firma TORK, której jesteśmy dystrybutorem.

 

Informacje pomocnicze

Co zrobić ze zużytymi ręcznikami papierowymi? Gdzie je wyrzucić?

Zużyte ręczniki papierowe są wyrzucane do odpadów mieszanych. Jeśli są brudne, zaolejone lub mokre, mogą zanieczyścić całą frakcję makulatury. Dotyczy to również chusteczek higienicznych, papieru toaletowego, czy serwetek. Po prostu nie trafiają one do papieru

Ręczniki papierowe należy umieścić w pojemniku na odpady mieszane. Dzieje się tak, ponieważ zanieczyszczone ręczniki papierowe nie nadają się do recyklingu. Ponadto, jeśli zostaną zanieczyszczone innymi rodzajami odpadów one też będą niezdatne do ponownego wykorzystania.

 

Jakie ręczniki papierowe wybrać?

Odpowiedź na to pytanie może być prosta lub bardziej złożona.

Prosta: czyli dostosowane do dozownika, jaki macie Państwo w firmie/ ośrodku.

Złożona bo warto rozważyć jeszcze, czy będą to ręczniki celulozowe (wyższej jakości), czy po części wykonane z celulozy, a po części z makulatury. Te drugie są zdecydowanie tańsze i stosuje się je do większości zastosowań.

Ręczniki celulozowe powinno się wybierać w dwóch przypadkach:

  • Gdy chcecie zapewnić Państwo klientom / gościom jakość premium

  • oraz gdy będą oni wycierali nimi twarz.

W innych przypadkach zalecamy wykorzystywanie ręczników łączonych z makulaturą.

 

Oczywiście jakość wykonania ręczników może znacznie się różnić. Większość z nich warto sprawdzić ręcznie - niestety u większości producentów niemożliwe jest zamówienie pojedynczego listka. Jeśli odwiedzicie Państwo naszą siedzibę w Gdańsku chętnie zaprezentujemy kilka modeli ręczników.

Jakie ręczniki papierowe można używać w przedszkolu?

Każde miejsce wymagające higienicznego mycia rąk, powinno być wyposażone ręczniki papierowe. W przedszkolu i ośrodkach higienicznych należy stosować ręczniki niepylące, czyli muszą one być wykonane w całości lub w większej części z celulozy.

W przedszkolach i ośrodkach zdrowia, a także domach opieki społecznej zabronione jest korzystanie z ręczników wielorazowych oraz suszarek do rąk - oba te systemy mocno przyczyniają się do roznoszenia zanieczyszczeń.

Do przedszkoli rekomendujemy stosować ręczniki papierowe w rolce - najlepiej z wykorzystaniem dozownika który sam urywa listki. Odpowiedni będzie do tego na przykład dozownik Tork Matic. W przeciwnym razie dzieci dla zabawy potrafią wyciągnąć długą gąsienice papieru, a my będziemy musieli wymieniać papier dwa razy dziennie...

Rodzaje ręczników

Rodzaje ręczników papierowych, które mogą być używane w przedszkolu, obejmują ręczniki papierowe z recyklingu, ręczniki papierowe z tkaniny i białe celulozowe ręczniki papierowe. Ręczniki papierowe z recyklingu są wytwarzane z odpadów pokonsumpcyjnych i zwykle są mniej chłonne niż inne rodzaje ręczników papierowych.

Ręczniki papierowe z tkaniny są wykonane z domieszki bawełny lub innych włókien naturalnych i są zwykle droższe niż inne rodzaje ręczników papierowych. Ciężko też spotkać je w sprzedaży - są to zwykle produkty premium.

Ręczniki celulozowe, białe są produktem wysokiej jakości i mogą mieć różną gramaturę oraz miękkość, o czym decyduje producent. Zwykle każdy wytwórca oferuje kilka rodzajów miękkości ręczników. Od produktów jednowarstwowych do trójwarstwowych.

Ręczniki papierowe z recyklingu są najtańszym rodzajem ręczników papierowych i można je znaleźć w większości sklepów, galerii handlowych i innych miejsc. Stosowane są przeważnie w toaletach publicznych, gdzie wysoki, rygorystyczny poziom higieny nie jest wymagany, albo od ceny zakupu mniej ważny jest komfort użytkowników.

ręczniki papierowe - informacje dodatkowe

Czy ręczniki papierowe są ekologiczne?

Niestety zużyte ręczniki nie mogą trafić do makulatury by ponownie poddać je przetworzeniu - chociażby na ręczniki. Ręczniki papierowe, a szczególnie ręczniki kuchenne lub przemysłowe używane do usuwania tłuszczu i brudu. Zwłaszcza przy użyciu detergentów chemicznych, są szczególnie niebezpieczne dla środowiska, ponieważ nie ulegają biodegradacji.

Niektóre źródła podają nawet, że gdyby każdy człowiek na ziemi przestał używać ręczników poza własnym gospodarstwem domowym, na wysypiskach byłoby znacznie mniej odpadów. Skala jest ponoć na tyle duża, że codziennie można zasypać zużytymi ręcznikami jedną dzielnicę Wrocławia (na całe szczęście nie Gdańska :) ).

Niezależnie czy ręczniki powstają z celulozy, czy z recyklingu, z makulatury, to używanie ich jest bardzo dalekie od ekologicznych ideałów. Wiadome jest, że produkcja ręczników wymaga wyrębu drzew i energii elektrycznej oraz dużych ilości wody.

Wysoki poziom higieny dzięki ręcznikom

Ręczniki jednorazowe oferują wysoki poziom higieny bowiem nie pozwalają na przenoszenie bakterii na inną osobę. Z tego powodu są one tak popularne. Ręczniki papierowe to idealny produkt do użytku w publicznych miejscach takich jak np.:

  • WC
  • Sauna
  • Prysznice w siłowni

Ręczniki papierowe przemysłowe mają jeszcze szersze zastosowanie. Stosowane są do sprzątania w publicznych toaletach, mycia sprzętu gastronomicznego, a także urządzeń w rozmaitych firmach.

Ręcznik papierowy chroni przed gromadzeniem bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów na powierzchni rąk. Jest to jedyny sprawdzony system suszenia rąk w ośrodkach zdrowia. Tam dodatkowo należy używać ręczników niepylących, o odpowiedniej gramaturze do zbierania wody.

Zastosowanie znajdują także w zakładach kosmetycznych: dzięki nim można łatwo usunąć resztki kosmetyków, czy brudu, które mogłyby zostać na rękach.

Czy ręcznik papierowy rysuje szyby podczas sprzątania?

Rekomendujemy stosowanie czyściwa do szyb - czyli ręczników w większych rolkach o wysokiej jakości, wykonanych z celulozy. Celuloza jako oczyszczony materiał lepiej zbiera zanieczyszczenia co jest kluczowe do prawidłowego mycia i czyszczenia okien. Przede wszystkim nie pyli się, a po przetarciu nie pozostawia osadu i nalotu, do którego mógłby się przyczepić brud. A jak wiadomo, podczas mycia okien często zależy nam aby uzyskać powierzchnię antystatyczną.

Jaki będzie najlepszy ręcznik do twarzy?

Celulozowy, miękki. Jest on na tyle delikatny, że nie podrażnia skóry.

Zaś stosując ręczniki do rąk warto wykorzystywać tańsze produkty, odpowiednie do Państwa budżetu, albo stylu placówki. Oczywiście w hotelu, albo restauracji warto zastosować droższe ręczniki celulozowe.

Korzystanie z ręczników papierowych

Ręczniki papierowe mogą być używane do różnych celów zarówno w domach, jak i firmach. Są wszechstronne i poręczne, mogą być używane zarówno przez gospodynie domowe, jak i mechaników, pracowników produkcji czy personel sprzątający. Szeroki wybór ręczników w składziku firmy pozwala na skuteczne utrzymanie higieny w różnych miejscach. W wielu z nich bowiem używany jest inny rodzaj ręcznika czy czyściwa.

Oczywiście należy dostosować ofertę dostępnych ręczników do swoich preferencji. W miejscach mniej wrażliwych na cząstki lotne można używać tańszych ręczników, a w tych bardziej wymagających produktów celulozowych.

ciekawostki o ręcznikach papierowych

Gdzie i jak wykorzystuje się ręczniki

W domach najczęściej stosuje się ręczniki kuchenne do pochłaniania wilgoci i zanieczyszczeń. Są to rolki ręczników jednorazowych. Doskonale nadają się do usuwania resztek wody z naczyń lub podłóg, a także do czyszczenia blatów, okien i innych powierzchni. Ich jednorazowe użycie jest praktyczne i higieniczne.

W miejscach publicznych ? zwłaszcza toaletach w restauracjach czy na stacjach benzynowych - warto zastosować ręcznik papierowy przemysłowy. Często można spotkać ręczniki papierowe przeznaczone do osuszania rąk. Są łatwe w użyciu i zapewniają niezbędną higienę. Jeśli są składane (typu ZZ) pracownik może łatwo wyjąć tyle arkuszy, ile potrzebujesz, bez konieczności dotykania reszty.

Te same ręczniki papierowe są często używane w szpitalach i gabinetach lekarskich, a także w innych miejscach publicznych, w których wymagane są wysokie standardy higieny. Wytrzymałe ręczniki papierowe dobrze współpracują ze środkami dezynfekującymi do czyszczenia sprzętu i mebli, a także szybko osuszają zwilżone wodą ręce.

Ręczniki papierowe, zwłaszcza duże ich rolki, a także typowe chusteczki celulozowe są również powszechnie stosowane w restauracjach i barach. Szybkie przetarcie ręcznikiem papierowym w połączeniu z odpowiednim środkiem czyszczącym może utrzymać powierzchnie w czystości. Nie ukrywamy jednak, że opcja stosowania ręczników jest mniej popularna od ścierek które można wyprać.

Szczególną rolę odgrywają ręczniki kuchenne w gastronomii pomagając wchłonąć soki, osad i tłuszcze spożywcze. Kucharze często używają ich do osuszania brzegów talerza, który zabrudził się od przygotowywanych potraw.

Czyściwo docenią również pracownicy fabryczni i mechanicy, którzy na co dzień mają do czynienia z tłuszczem i trudnym osadem. Ręczniki papierowe dobrze wchłaniają płyny i zapewniają czystą, suchą powierzchnię nawet w trudno dostępnych miejscach.

Ile ręczników papierowych zamówić na wesele lub inne imprezy okolicznościowe?

Papierowe ręczniki są idealnym dodatkiem na każdą imprezę okolicznościową. Jeśli chcesz zamówić ręczniki papierowe na wesele lub inną imprezę, warto przede wszystkim zastanowić się, ile osób bierze udział w evencie.

Dobrą praktyką jest zamawianie jednego opakowania ręczników na dwie osoby. Wyliczono bowiem, że każdy gość będzie mył ręce średnio 5 razy podczas całej imprezy. Rolek papieru toaletowego można zamówić mniej, bo tutaj średnia liczba wizyt w WC wynosi 3. Niemniej zdarzają się przypadki, że ta dolna granica nie wystarcza i bezpiecznie liczy się miarą 1 do 1, czyli jedno opakowanie ręczników na gościa i jedna rolka papieru toaletowego. Na szczęście są to rzeczy zużywalne i naddatek po prostu spożytkujemy w inny sposób.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ręczników papierowych, gdzie oferujemy niskie ceny hurtowe już od minimalnych zamówień. Chętnie doradzimy, jaki rodzaj ręcznika papierowego najlepiej odpowiadałby Twoim potrzebom

pixelpixelpixelpixel