Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wyposażenie gabinetów lekarskich - meble, sprzęt i preparaty higieniczne

Potrzebujesz porady w doborze środków? Skontaktuj się z nami tel: 607 033 596 lub 601 512 252
Więcej w dziale kontakt

Wyposażenie gabinetu lekarskiego dzieli się na trzy rodzaje kosztów:

  • długoterminowe - jak różnego rodzaju meble medyczne, koszt urządzenia gabinetu,
  • średnioterminowe - wyposażenie gabinetów w sprzęt medyczny - stetoskop, ciśnieniomierz, dozowniki, wałki/kształtki, narzędzia itd.
  • krótkoterminowe - czyli wszystkie środki zużywalne od chemii, po opatrunki, papier i inne

 

Lista mebli medycznych do gabinetu zabiegowego

lub zobacz wszystkie meble medyczne

Stanowiska do pobierania krwi Taborety medyczne Kozetki Parawany medyczne

Stojaki na kroplówki Szafy medyczne Biurko medyczne Fotel lekarski

Stoliki zabiegowe Stojaki na kroplówki

 

Wyposażenie medyczne gabinetów lekarskich

Stanowiska do pobierania krwi Termometry Ciśnieniomierze Inhalatory

Dozowniki do mydła i środków dezynfekujących Dozownikio do ręczników papierowych

Asortyment higieniczny niezbędny do pracy w gabinetach zabiegowych oraz wyposażenie dodatkowe

Zobacz nasze plany higieny aby dobrać środki odpowiednie dla swojej specjalizacji

 Szybka dezynfekcja powierzchni chusteczki do dezynfekcji mycie i dezynfekcja dużych powierzchni rękawiczki medyczne

mycie rąk dezynfekcja rąk pielęgnacja dłoni worki na odpady i śmieci

pojemniki na odpady medyczne podkłady jednorazowe na kozetki i fotele ręczniki papierowe opatrunki

igły i kaniule strzykawki narzedzia

 

Polecane produkty do gabinetu lekarskiego znajdziesz na dole tego materiału

Zobacz produkty

Masz pytania? Skontaktuj się z opiekunem działu: Elżbieta Jarczyńska, GSM: 607 033 486, e mail: e.jarczynska@oss.com.pl

Wyposażenie gabinetów lekarskich, a koszty długoterminowe

Osoby prowadzące gabinet lekarski lub klinikę widzą koszty kompleksowo. Nie liczy się tu tak bardzo cena zakupu preparatu, czy sprzętu, ale jego koszt dzielony przez wydajność i czas zużycia.

O ile tego typu koncepcje mogą przyprawiać o zawrót głowy, to tak na prawdę wszyscy je stosują - nawet w codziennym życiu.

Zawsze przecież szukamy wydajnego środka, w stosunkowo dobrej cenie, który starczy na długo.

W przypadku doboru sprzętu medycznego i preparatów higienicznych zadanie to nie jest łatwe...

Na rynku medycznym dostępne są środki z atestami, wyroby medyczne, ale trzeba podkreślić, że nadal istnieją produkty lepszej lub gorszej jakości.

Mają jednocześnie różną relację ceny do użytku długoterminowego. A to właśnie na ten wskaźnik powinniśmy umieć zwrócić uwagę.

Problem polega na tym, że nikt nie powie nam, ile lat będziemy mogli cieszyć się ciśnieniomierzem Omrona, czy Microlife'a. Nie ma tu ułatwionej kalkulacji podającej cenę za kilogram jak w przypadku sprzedaży produktów spożywczych.

Istnieje jedynie kilka poszlak, którymi będziemy się sugerować w wyborze wyposażenia gabinetów. Oto kilka z nich:

 

Pierwszym tropem będzie gwarancja

Gwarancja daje nam zabezpieczenie na kilka lat. Niekiedy przeglądając asortyment różnych producentów można spotkać się z różnicą 2 lat.

Warto także rozróżnić, że gwarancja na poszczególne komponenty sprzętów może się różnić. W przypadku ciśnieniomierzy na przykład otrzymamy 5 lat gwarancji na ciśnieniomierz, ale już 2 lata na mankiet i zwykle brak gwarancji na akumulator (w przypadku zakupu konsumenckiego - czyli na paragon - dyrektywa unijna pozwala reklamować sprzęt do 12 miesięcy).

 

Parametry produktu

Produkt który zamierzamy kupić powinien przede wszystkim spełniać nasze wymagania użytkowe. Czyli jeżeli szukamy środków do dezynfekcji podłogi, to dobrze jest wybrać preparat o niskim stężeniu roztworu roboczego, z możliwością jednoczesnego mycia i dezynfekcji, a także nie wymagający spłukiwania. Innym przykładem będzie środek do dezynfekcji powierzchni. Niezależnie czy będzie miał postać spray'u, czy chusteczek nasączanych wybieramy zwykle taki który sam odparowuje, a powierzchnia może być używana już po 30-60 sekundach. Czas działania dezynfekcji też jest ważny bo personel musi w tym czasie albo zająć się kolejną czynnością, albo po prostu czekać. Jak wiadomo, na czekanie nie stać pracowników gabinetów lekarskich.

 

Doświadczenie zakupowe

Kupując droższy sprzęt każdy sprawdza różne opcje zakupu towaru. Przeglądamy interesującą nas półkę cenową, choć wiele klientów jest w stanie podnieść swój budżet na niektóre produkty po zapoznaniu się z opiniami, czy wykonaniem podzespołów.

Wiele opinii o produktach po prostu weryfikuje doświadczenie. Nowe marki wyrastają jak grzyby po deszczu i równie szybko znikają. Naszym zdaniem, trwałe wyroby można znaleźć jedynie w firmach, które istnieją przynajmniej 5 lat, co oczywiście nie przekreśla nowych wytwórców.

Z naszego punktu widzenia polecamy Państwu kupować wyposażenie i środki profesjonalne, które są najmniej krytykowane.

To podejście przyświecało nam podczas tworzenia i weryfikowania oferty w naszym sklepie internetowym. Weryfikacja jest tutaj bardzo ważna, bo to właśnie nasi klienci decydują, czy towar w ofercie zostaje, czy z niej znika.

Na dobre doświadczenie zakupowe przekłada się zatem dobra cena, odpowiednia jakość i niska awaryjność.

 

Partie towaru

W różnych branżach często zdarza się tak, że pierwsza partia towaru jest świetna, wytrzymuje 6 lat, a następne generacje niestety już 2, 3, 4 lata, mimo że produkt teoretycznie jest taki sam.

To kwestia komponentów i wprowadzonych do projektu zmian. Nadal kręci się nam w oku łezka, gdy wspominamy naszą ostatnią pralkę, która z drobnymi naprawami przeżyła 20 lat. Obawiamy się jednak, że te czasy już nie wrócą.

Te argumenty każą nam analizować kolejny zakup tego samego urządzenia. Warto przeszukać internet na temat opinii z ostatnich kilku miesięcy, zasięgnąć języka na forum lub grupie facebookowej odnośnie podobnych produktów. Ale uważajmy tutaj na marketing szeptany, który coraz częsciej wkrada się w takie miejsca.

Asortyment sprzedawany w naszym sklepie jest stosunkowo odporny na te zmiany.

Prędzej producent wycofuje linię produktów by wprowadzić nowy produkt, który musi być na nowo rejestrowany. Zdarzały się oczywiście sytuacje niezręczne, które przyczyniły się do wycofania nieatrakcyjnych dla klientów towarów.

Z tego powodu nasza oferta została ograniczona do najbardziej sprawdzonych wyrobów. Nie ukrywamy jednak, że stale dodajemy do niej nowe wyroby i stale też usuwamy te nieatrakcyjne.

 

Prawidłowe zaopatrzenie gabinetów lekarskich to oszczędność czasu. Dodatkowy czas personelu bierze się właśnie z wykorzystywania środków profesjonalnych

Na zaopatrzenie gabinetów lekarskich składa się również całe repozytorium asortymentu zużywalnego. Naszym zdaniem, korzystanie z profesjonalnych środków daje najlepsze efekty w relacji czasu wykorzystania środków, skuteczności ich działania, ceny.

W ośrodkach medycznych, klinikach jesteśmy zobowiązani do korzystania ze środków biobójczych lub wyrobów medycznych.

Środki profesjonalnie charakteryzują się:

  • wydajnością
  • łatwością użycia
  • możliwie szybkim czasem działania

Te trzy cechy pozwalają im osiągnąć znacznie lepsze parametry działania od chemii konsumenckiej.

Nadal jednak stajemy przed wyborem, jakie środki wybrać, bo obok cen różnią się właściwościami użytkowymi, innym stężeniem roztworu roboczego, czasem innym spektrum bójczym. Niektóre środki wymagają dodatkowego działania, jak spłukiwania po dezynfekcji itd.

Najwyższe koszty wiążą się z opłaceniem pracowników.

Dlatego należy im maksymalnie ułatwić pracę, aby nie było konieczności zatrudniania kolejnych osób.

Wiele badań - szczególnie amerykańskich i brytyjskich - podkreśla, że łatwość wykonania procedury higienicznej nie tylko zwiększa skuteczność sanityzacji, ale też zmniejsza zaniedbania w tym zakresie.

Dobrze zorganizowane wyposażenie gabinetów lekarskich pozwala szybko znajdować odpowiedni sprzęt, utylizować odpady medyczne i odpowiednio dezynfekować powierzchnie.

Nie obejdzie się również bez dobrych praktyk - zarówno u lekarzy, jak i u innych pracowników. Podniesieniu świadomości posłużą nie tylko szkolenia, ale przede też tablice informacyjne, przypominające. Dlatego obok dozowników warto umieszczać instrukcje mycia i dezynfekcji rąk.

Plan higieny oraz wyposażenie gabinetów znajdziesz w menu lub dziale Plany higieny

Zapraszamy do współpracy.

OSS sp z o.o. dezynfekcja24.com

W temacie wyposażenia gabinetów możecie Państwo się zwrócić po pomoc do naszych przedstawicieli handlowych. Zapraszamy do kontaktu przez tel. lub e-mail w dziale Kontakt.

( ilość produktów: 120 )
pixelpixelpixelpixel