Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:450,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
( ilość produktów: 25 )

W kategorii jednorazowych obłożeń chirurgicznych znajduje się kilka zestawów zaprojektowanych specjalnie dla chirurgów różnych specjalności, pracowników szpitali i personelu medycznego.

Odpowiednie zestawy pozwolą Państwu szybko przygotować się do zabiegu, bez konieczności kompletowania obłożeń różnych rozmiarów.

Wybierz interesujący Cię dział:

Obłożenia operacyjne:

Chirurgia - przejdź do działu chirurgia i zobacz jego najważniejsze elementy:

 Narzędzia i przyrządy - przejdź do działu narzędzi medycznych

Nasze obłożenia chirurgiczne dostępne są w różnych wariantach

Zachęcamy do kontaktu z działem sprzedaży aby dobrać odpowiednie dla siebie produkty.

Obłożenia operacyjne podlegają ścisłej kontroli jakości. Wykorzystywane tkaniny często przewyższają wymagania normy PN EN 13795. Dotyczy to także wymagań wysokich. Przeznaczone są do dokładnego obłożenia pacjenta, zabezpieczenia pola operacyjnego podczas zabiegu.

Opakowanie obłożeń jest pakowane w warunkach czystych, nawet jeśli wyroby nie są sterylne. Istnieją oczywiście materiały sterylne.

Obłożenia pola operacyjnego pozwalają stworzyć odpowiednią barierę, aby ograniczać ryzyko zakażenia podczas zabiegu.

Decydując się na zestaw obłożeń należy dobrać rozmiar i kolor (mniej istotny) produktów do wymagań personelu.

Obłożenia pola operacyjnego są doskonałą formą ochrony pacjenta podczas rozmaitych zabiegów chirurgicznych, a także ambulatoryjnych

Praca z wysokiej jakości materiałem to optymalny wybór biorący pod uwagę wymagania oraz czas i typ zabiegu.

 

Zobacz także obłożenia operacyjne jednorazowe.

Atuty obłożeń:

  • Każde opakowanie to wysokiej jakości zestaw dostosowany do konkretnego typu zabiegu.
  • Są nieprzemakalne.
  • Charakteryzują się dużą wytrzymałością na rozerwanie i rozciąganie (zarówno na sucho, jak na mokro).
  • Serwety mają wysokie właściwości chłonne, dzięki czemu w pewnym stopniu zabezpieczają pole operacyjne.
  • Są antyelektrostatyczne, przez co nie przywiera do nich kurz unoszący się w powietrzu. W dodatku są niepylące.
  • Odpowiednio dobrany zestaw obłożeń chirurgicznych zapewnia sprawne prowadzenie zabiegu, komfort personelu oraz bezpieczeństwo - zarówno pacjenta i personelu.
  • Miękkie, dobrze układające się.
  • Obłożenia mają różny rozmiar. Wymiary poszczególnych serwet są duże na tyle, by prawidłowo zabezpieczyć obszar roboczy.
  • Zapewniają komfort i bezpieczeństwo pacjenta oraz personelu.

Staranne obłożenie pola operacyjnego jest bardzo ważnym elementem aseptyki każdego zabiegu operacyjnego. Prawidłowo wykonane uczestniczy w unikaniu zakażeniom miejsca operowanego. Jest równie ważne, co zastosowanie fartucha oraz rękawiczek jałowych.

Jałowe obłożenia chirurgiczne produkowane są w różnych wariantach - dobiera się je zależnie od rodzaju zabiegów chirurgicznych, a następnie ich specyficznych warunków - w tym szczególnie rozmiarów pacjentów, ilości wykorzystywanego sprzętu, innych zmiennych okoliczności.

Obłożenia chirurgiczne dostępne są w wariancie przylepnym i nieprzylepnym. Zwykle jeden wzdłużny brzeg obłożenia chirurgicznego wyposażony jest w taśmę samoprzylepną.

Poniżej opisujemy jak krok po kroku obłożyć pacjenta

Opakowanie wyjmuje się z opakowania w sposób aseptyczny, tuż przed użyciem - zwykle na początku zabiegu.

Pielęgniarka oznaczona jako niesterylna wyjmuje zestaw obłożeń z opakowania nie dotykając zawartości. Kładzie je na przygotowanym sterylnym podeście/stole.

Pielęgniarka "sterylna" rozwija pakiet i wydobywa poszczególne jego elementy. Należy przy tym zwrócić uwagę, jaką stroną otwiera się każdą serwetę (góra, dół)

Operator wraz z asystentem (asystą) wspólnie zdejmują taśmę zabezpieczającą, po czym delikatnie i powoli rozkładają obłożenie.

Obłożenie nakłada się na granicy zdezynfekowanego pola operacyjnego. Następnie rozwija się cały materiał aby chronić obszar nieobjęty zabiegiem.

Następnie nakleja się boczne obłożenia - po prawej i lewej stronie pola operacyjnego. Ostatnim etapem jest naklejenie ostatniego obłożenia, które tworzy z pozostałymi kwadrat. Anestezjolog przekłada obłożenie za barierką, bowiem w dalszej części zabiegu jest ono uznawane za obszar niejałowy.

Należy uważać, aby podczas wszystkich czynności przygotowawczych i całego zabiegu nie złamać reguł aseptyki, czyli nie dotknąć rękawiczkami, fartuchem, ani serwetą żadnego niesterylnego przedmiotu, ani niesterylnego elementu ciała pacjenta.

Zestaw do artroskopii kolana jest dla przykładu być układany inaczej - tam każdy element zestawu jest dopasowany do zabezpieczenia innego obszaru ciała pacjenta. Jedną część zakłada się na stopę, inną przekładając przez nogę okrywa się całe ciało. Kieszeń na kolano umożliwia łatwy dostęp do kolana. Dodatkowe taśmy umożliwiają na przyklejenie drenów do serwety.

Wysokiej jakości ochrona przed zakażeniami

Należy podkreślić, że skuteczną barierę przeciwko działaniem drobnoustrojów chorobotwórczych stanowi aseptycznie założona serweta.

Jeżeli podczas pracy personelu medycznego istnieje ryzyko zabrudzenia się płynami ustrojowymi rekomendujemy zastosowanie serwet z warstwą foliową oraz fartuchów przednich, jednorazowych

Obłożenia chirurgiczne skutecznie redukują zakażenia miejsca operowanego

Zakażenia miejsca operacji (ang. SSI, pol. ZMO) są częstym powikłaniem po operacji. Mogą wystąpić, gdy bakterie dostaną się do organizmu podczas operacji.

Warto podkreślić, że im większa powierzchnia ciała i otoczenia operacji jest objęta serwetami, tym ryzyko zakażeń jest mniejsze. Skuteczna redukcja ZMO nie tylko chroni zdrowie i życie pacjentów, ale też niweluje znaczne koszty związane z dalszym leczeniem i hospitalizacją oraz odszkodowaniem. W tej relacji koszty całego wyposażenia i czasu potrzebnego na prewencję są ułamkiem kosztu.

Wykorzystanie specjalistycznych obłożeń, np. do operacji okulistycznych, artroskopii pozwala dobrze zabezpieczyć specyficzne obszary

Jakość obłożeń:

Właściwości obłożeń powinny przede wszystkim obejmować:

  • wysoką wytrzymałość na rozrywanie

  • odporność na rozciąganie

  • całkowicie zredukować pylenie zestawu

  • blokowanie przepuszczania płynów ustrojowych, częściowe ich wchłanianie (zależnie od potrzeb)

  • bezpieczeństwo podczas rozkładania i łatwość w zachowaniu sterylności zestawu.

Przede wszystkim serwety i obłożenia powinny być dopasowane rozmiarem do prowadzonych czynności. W naszej ofercie dostępne są różne zestawy obłożeń. Zapraszamy.

pixelpixelpixelpixel