Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ortezy

Oferujemy profesjonalne ortezy marki Thuasne. Co wyróżnia te produkty? Przede wszystkim są to wyroby o potwierdzonym działaniu klinicznym, wykonywane z trwałych materiałów przyjaznych dla skóry. Więcej o producencie zobaczysz tutaj.

Ortezy można podzielić według zastosowania na część ciała oraz dolegliwości:

 • Ortezy na kolano
  • Elastyczne wsparcie kolana z propriocepcją (15-20 mmHg)
 • Orteza łokciowa
  • Orteza łokciowa zmniejszająca ryzyko zapalenia ścięgien w rejonie nadkłykcia bocznego (łokieć teninisty).
 • Ortezy stawu skokowego
  • Stabilizująca orteza zapewniająca stabilność stawu skokowego.
  • Stabilizująca orteza unieruchamiająca staw skokowy.
 • Pasy ortopedyczne - lędźwiowo-krzyżowe
  • Wspomagająca bezszwowa orteza lędźwiowa stabilizująca i wspierająca przeciwbólową postawę.
 • Ortezy nadgarstka i kciuka
  • Orteza obustronna unieruchamiająca nadgarstek - uniwersalna lub na prawą, bądź lewą rękę
  • Orteza unieruchamiająca nadgarstek i palce drugiej, trzeciej lub czwartej kości śródręcza
  • Orteza unieruchamiająca kciuk i nadgarstek
  • Orteza unieruchamiająca kciuk w pozycji łagodzącej ból.

W innych naszych działach znajdziesz także Kołnierze ortopedyczne

w tym:

 • Lekki, anatomiczny kołnierz ortopedyczny z pianki stabilizującej. 
 • Kołnierz Patriot - z otworem o uniwersalnym rozmiarze i możliwościach regulacji.
( ilość produktów: 81 )

Szeroki Wybór Ortez i Stabilizatorów Ortopedycznych w ofercie dezynfekcja24.com

Jako profesjonalista w dziedzinie doboru środków czystości, znamy też wartość specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. Kluczowe jest dopasowanie produktu do potrzeb pacjenta, dlatego w rehabilitacji i ortopedii istotne jest znalezienie odpowiedniej ortezy czy stabilizatora, który pomoże w szybkim powrocie do pełnej sprawności.

W naszym internetowym sklepie medycznym znajdą Państwo szeroki wybór artykułów ortopedycznych dla dorosłych. Oferujemy zarówno stabilizatory stawu skokowego, jak i ortezy stawu kolanowego, które są kluczowe po kontuzjach, czy zabiegach operacyjnych.

Thuasne to innowacyjne rozwiązania ortopedyczne dla lepszego jutra

Thuasne, założona w 1847 roku, jest globalnym liderem w dziedzinie ortez i wyrobów medycznych, oferującym produkty wysokiej jakości na miarę potrzeb pacjentów. Co 2 sekundy na świecie sprzedawany jest produkt Thuasne, świadczy to o skali przedsięwzięcia, mimo że na polskim rynku dostępni są relatywnie od niedawna.

Obecność Globalna:

 • Działalność w 85 krajach
 • 15 oddziałów i ponad 40 dystrybutorów
 • 2000 pracowników obsługujących 20 000 profesjonalnych klientów
 • 10 000 zamówień realizowanych codziennie

Innowacyjność i Jakość:

 • 5 międzynarodowych patentów uzyskiwanych rocznie
 • i ponad 100 opatentowanych rozwiązań
 • 14 zakładów przemysłowych w Europie i USA
 • Lider francuskiego rynku w zakresie pasów lędźwiowych
 • 70% udziałów w rynku ortez personalizowanych w USA
 • 45% udziałów w rynku odzieży uciskowej w Niemczech

Te doświadczenia umożliwiają stworzenie produktów dostosowanych wymiarami do potrzeb pacjentów. Firma stosuje nowoczesne rozwiązania do ściągania ortez, dzięki czemu osiągana jest wysokiej jakości stabilizacja.

Tradycja i rozwój:

 • Szeroka gama produktów od ortez po wyroby medyczne i sportowe
 • Stały rozwój międzynarodowy poprzez nowe oddziały i przejęcia firm

Zaangażowanie w dobro pacjenta:

 • Rozwiązania „na miarę” dla każdego pacjenta
 • Bliska współpraca z profesjonalistami służby zdrowia
 • Zobowiązanie do świadczenia skutecznych rozwiązań terapeutycznych
 • Firma prowadzi badania kliniczne potwierdzające jakość wyrobów

Thuasne to także odpowiedzialność społeczna marki:

Firma jest świadoma zobowiązań wobec pacjentów i szerzej społeczeństwa. Idzie za tym jednakże dbałość o pracowników i środowisko.

 • Zobowiązanie wobec pracowników, społeczeństwa i środowiska
 • Płaski schemat organizacyjny promujący inicjatywę i rozwój zawodowy

Krótko o rodzajach stabilizatorów

Najważniejsze informacje:

Stabilizatory zawsze należy dobierać zgodnie z zaleceniem specjalisty. Niewłaściwie dobrany produkt może pogłębiać uraz lub blokować rehabilitację lub leczenie.
Wszystkie produkty wybiera się w rozmiarze dostosowanym do pacjenta. Z tego powodu ważna jest elastyczność i możliwości dopasowania stabilizatora. Po związaniu/zaciśnięciu powinien dobrze przylegać do ciała i stabilizować dane miejsce. Często unieruchamia daną część ciała, choć czasami może celowo pozostawiać luz.

Wybieraj materiały oddychające, wytrzymałe, a także takie, które można prać. Nowoczesne materiały są coraz bardziej delikatne dla skóry, choć zdarzają się tańsze produkty z drażniącymi szwami.

 

Więcej o oferowanym sprzęcie:

Stabilizator stawu kolanowego

W przypadku urazu stawu kolanowego, niezwykle ważne jest dobranie odpowiedniego stabilizatora, który będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dobrze dobrane stabilizatory i ortezy są kluczowe w procesie rehabilitacji. Na przykład, ortezy kończyny dolnej marki Thuasne zostały wykonane z elastycznego materiału, który nie tylko zapewnia komfort użytkowania, ale także efektywnie stabilizuje staw kolanowy, wspomagając powrót do pełnej sprawności. Takiej jakości ortezy i stabilizatory są dostępne do kupienia w specjalistycznych sklepach medycznych, w tym i naszym.

Orteza stabilizująca staw łokciowy

Orteza stabilizująca staw łokciowy jest niezbędna przy urazach kończyny górnej, np. przy przeciążeniach, zwichnięciach stawu, rozerwaniu torebki stawowej, naciągnięciu, naderwaniu, albo zerwaniu ścięgna w ręce.
Ortezy precyzyjnie dopasowane do schorzenia, umożliwiają stabilizację poszczególnych części aparatu mięśniowego i więzadłowego. Jest to istotne, aby zapewnić odpowiednie wsparcie w rekonwalescencji po urazach. Warto pamiętać, że ortezę należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza, gdyż niewłaściwe użycie może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Kołnierz ortopedyczny

Kołnierz ortopedyczny działa jak ochronny płaszcz dla delikatnego odcinka szyjnego, dostosowując się do indywidualnych potrzeb pacjenta. W zależności od rodzaju urazu i stopnia potrzebnej stabilizacji, pacjentowi dobierany jest kołnierz miękki lub sztywny. Współczesne kołnierze wykonane są z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia komfort użytkowania przy jednoczesnym zachowaniu właściwej stabilizacji.

Sprzęt rehabilitacyjny - orteza typu Walker

Nasz sprzęt rehabilitacyjny typu walker to but ortopedyczny klasy sprzęt, który zapewnia stabilność i ochronę kończyny. Jest on szczególnie użyteczny w przypadkach uszkodzeń mięśni, tkanki miękkiej, ścięgna Achillesa, urazów stopy, po złamaniach czy skręceniach. Taki produkt jest efektywny w trakcie rekonwalescencji, zarówno po doznanych kontuzjach, jak i w procesie rehabilitacji. Sprzęt ten ma szerokie zastosowanie, ale należy pamiętać, że powinien być używany zgodnie z przeznaczeniem i nie zawsze jest rekomendowany - szczególnie gdy leczenie powinno być bardziej punktowe. Orteza typu Walker jest doskonałym wyborem w rehabilitacji urazów kończyn dolnych, zapewniając stabilizację i umożliwiając stopniowy powrót do aktywności.

Stabilizator stawu kolanowego

Powiedzmy, że mamy do czynienia ze urazem stawu kolanowego. W takiej sytuacji stabilizator stawu będzie dobierany zależnie do potrzeb pacjenta. Często dostosowuje się stabilizator już z myślą o dalszej rehabilitacji. Ortezy marki Thuasne są wykonane z elastycznego materiału, który zapewnia komfort i jednocześnie stabilizuje staw, umożliwiając powrót do pełnej sprawności.

Orteza stabilizująca staw łokciowy

Oteza stabilizująca staw łokciowego działa precyzyjnie i efektywnie gdy właściwie dobierze się ją do schorzenia. Pomaga w stabilizacji poszczególnych części kończyny górnej, zapewniając wsparcie w rekonwalescencji po urazach.

Proszę pamiętać, że ortezy są wyrobami medycznymi i nie należy stosować ich bez zalecenia i konsultacji z lekarzem. 

Kołnierz Ortopedyczny

Kołnierz ortopedyczny to jak ochronny płaszcz dla delikatnego odcinka szyjnego. Dostosowuje się do indywidualnych potrzeb, zapewniając wsparcie i unieruchomienie, które są kluczowe w rekonwalescencji. Zależnie od potrzeb pacjentowi dobierany jest kołnierz miękki lub sztywny. Obecnie miękkie kołnierze wykonywane są w wyższej jakości materiałów.

Sprzęt Rehabilitacyjny - orteza typu Walker

Nasz sprzęt rehabilitacyjny typu walker  to but ortopedyczny. Zapewnia stabilność i ochronę kończyny. Jest on użyteczny w przypadkach uszkodzeń mięśni, tkanki miękkiej, ścięgna Achillesa, urazów stopy, po złamaniach czy skręceniach. Taki produkt jest więc efektywny w trakcie rekonwalescencji, zarówno po doznanych kontuzjach, jak i w procesie rehabilitacji. Ma kompleksowe zastosowanie, ale pamiętajmy, że powinien być używany zgodnie z przeznaczeniem i nie zawsze jest rekomendowany - szczególnie gdy leczenie powinno być bardziej punktowe. Innym z kolei produktem jest but do noszenia opatrunku lub kompresjoterapii.

Dobrze sprawdza się w rehabilitacji urazów kończyn dolnych, zapewniając stabilizację i umożliwiając stopniowy powrót do aktywności.

Sprawność oraz komfort z ortezami i stabilizatorami

Obecnie kluczowym aspektem w wyborze sprzętu ortopedycznego jest dopasowanie do indywidualnych potrzeb. W ofercie naszego sklepu poszczególne modele ortez i stabilizatorów są dostosowane do różnorodnych potrzeb, zarówno po urazach, jak i w stanach pooperacyjnych.

Zapraszamy do sprawdzenia pełnej oferty w naszym sklepie. W naszym asortymencie znajdą Państwo tylko produkty najwyższej jakości, które pomogą w szybkim powrocie do pełnej sprawności.


Informacje uzupełniające:

Czym różni się orteza od stabilizatora

Różnice między ortezą, a stabilizatorem mają charakter raczej językowy niż znaczeniowy. Zarówno orteza, jak i stabilizator mają za zadanie unieruchamiać oraz stabilizować, jednak "orteza" to termin bardziej specjalistyczny, często używany w kontekście poważniejszych urazów. Z kolei słowo "stabilizator" jest powszechnie stosowane nawet przy mniej poważnych kontuzjach, jak na przykład zwichnięcia, czy uszkodzenia mięśniowe. Warto wspomnieć, że można używać tych nazw zamiennie bez obawy o niepoprawność.

Ortezy to urządzenia medyczne zaprojektowane do korekcji, stabilizacji oraz odciążenia różnych części ciała, od kończyn dolnych po bark, czy palce. Można je stosować po urazach, w chorobach reumatycznych lub neurologicznych, a także w korekcji wad postawy. Nowoczesne pasy lędźwiowe pozwalają nawet dyskretnie stabilizować plecy podczas długiej pracy przy biurku.

Istotne jest, że ortezy i stabilizatory pełnią ważną rolę także w terapii pooperacyjnej, zabezpieczając operowany obszar. Noszenie ortezy na kolano, na przykład, przynosi ulgę w bólu i odciąża uszkodzone stawy. Obok opatrunku umożliwia poprawne zrośnięcie się tkanek. Ortezami mogą być produkty "gotowe" lub wykonywane na zamówienie.

Warto zaznaczyć, że nowoczesne ortezy często są wyposażone w dodatkowe elementy - występują na przykład z szynami czy opaskami usztywniającymi. Dostępne są różnorodne modele, od elastycznych stabilizatorów barku po długie stabilizatory z zastosowaniem do kompresji (kompresjoterapii). Szeroki wybór pozwala dopasować ortezy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, a także dostosować je do indywidualnych potrzeb – od usztywnienia po pełny wyprost czy zgięcia. Warto więc sprawdzić ortezy i stabilizatory, by wybrać odpowiedni model, który pomoże w powrocie do sprawności.

Co jest lepsze - orteza czy gips

Kiedy porównujemy gips i ortezę, zauważamy istotne różnice. Orteza, będąca lżejsza i bardziej komfortowa niż gips, umożliwia wcześniejsze rozpoczęcie ćwiczeń fizycznych, co jest kluczowe w procesie rehabilitacji. Może być luzowana i odpinana i właściwie stanowi bardziej nowoczesne rozwiązanie. Ortezy, takie jak te oferowane na dezynfekcja24.com wykonane są z materiałów przyjaznych dla skóry, minimalizując ryzyko podrażnień. Dodatkowo, ortezę na staw skokowy można dopasować, monitorując stan opuchniętej części ciała. Warto jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach, jak przy złamaniu kości udowej, orteza nie zastąpi gipsu.

pixelpixelpixelpixel