Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:450,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Rękawice lateksowe

Lateks to najpopularniejszy materiał, z którego produkuje się rękawice jednorazowe. Rękawice lateksowe są wygodne i zapewniają doskonałą ochronę rąk. 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo rękawice Pudrowane oznaczone znakiem PP (powdered) oraz Bezpudrowe oznaczone PF (powder free). Rękawice bezpudrowe zalecane są osobom uczulonym na skrobię kukurydzianą - najczęściej stosowany środek pudrujący wykorzystywany w rękawicach medycznych. Osobom uczulonym na lateks polecamy rękawice ze zmniejszoną ilością białek lateksu oraz rękawice nitrylowe i winylowe.

Sprzedawane u nas rękawice lateksowe są wytrzymałe i elastyczne

Firma Mercator Medical oferuje dobrej jakości rękawiczki, które nie rwą się podczas użytkowania, w przeciwieństwie do wielu modeli innych firm, których produkty próbowaliśmy dystrybuować.

Rękawice lateksowe zgodnie z obowiązującymi normami mają AQL 1.5, co oznacza, że wielkość mikroporów w rękawicach jest mniejsza od patogenów chorobotwórczych i nie pozwala na przenikanie warstwy lateksu. Niektóre rękawice oferują jeszcze wyższy poziom zabezpieczenia na poziomie AQL 1.0 a nawet 0.6.

Rękawice lateksowe skutecznie chronią też personel medyczny przed zakażeniami krzyżowymi, nawet podczas kontaktu z krwią. Krew jest szczególnie niebezpieczna, bo może transmitować wirusa zapalenia wątroby typu B lub C oraz wirusa HIV.

Minusy stosowania rękawic lateksowych

Do minusów noszenia rękawic lateksowych musimy zaliczyć możliwość szybkiego rozwoju nadwrażliwości na białka lateksu. Aby ograniczyć reakcje niepożądane, powiązane zresztą z wykorzystywaniem preparatów dezynfekujących, polecamy Państwu korzystanie ze środków do pielęgnacji dłoni. Odpowiednie nawilżanie dłoni po pracy zamyka pory i nawilża podrażnioną skórę, co utrudnia jej dalszą penetrację.

Ważne jest by używać rękawiczek lateksowych tylko w czystych dłoniach - pozbawionych resztek mydła, substancji dezynfekcyjnych, kremów, czy papieru. Tego typu pozostałości mogą przyczyniać się do mocniejszego tarcia materiału o skórę i wywoływania podrażnień. Innego typu reakcje alergiczne mogą pojawiać się na dłoniach i przedramionach po kilkunastu godzinach od noszenia rękawic lateksowych. Tego typu reakcje powstają w związku z przyspieszaniem wulkanizacji kauczuku naturalnego podczas produkcji rękawic, dlatego rekomendujemy stosowanie wysokiej jakości rękawiczek, kupowanych od sprawdzonych firm. Ostatnim typem nieprzyjemności związanych z noszeniem rękawiczek lateksowych będą natychmiastowe reakcje alergiczne, związane z kontaktem z białkami lateksu. Z tego powodu niektórym osobom zaleca się używanie rękawic z obniżoną ilością białek lateksu, albo nitrylowych. Znaczenie ma oczywiście jakość całego procesu produkcji - szczególnie skuteczność płukania rękawic z białek. Pomocne będzie wykorzystywanie rękawic bezpudrowych. Środki pudrujące (przypominamy, że od talku się odchodzi na rzecz mączki kukurydzianej) zwiększają tarcie skóry oraz przewodnictwo białek i mogą przyspieszać nieprzyjemne reakcje alergiczne. Dla tych osób polecamy głównie rękawice Dermagel Coated, oraz rękawice Comfort Powder free (bezpudrowe)

Po zdjęciu rękawic warto umyć ręce wodą z mydłem o neutralnym pH, pozbawionym zbędnych dodatków (barwników, substancji zapachowych).

Osoby uczulone na lateks nie powinny korzystać z tego typu rękawic. Pracodawca powinien zapewnić im korzystanie z rękawic nitrylowych.

Plusy lateksu

Do plusów rękawiczek lateksowych z pewnością należą właściwości użytkowe. Wytrzymałość, odporność przed przenikaniem drobnoustrojów i innych zanieczyszczeń oraz wysoka elastyczność i miękkość. W 2002 roku Lateks był wykorzystywany do produkcji ponad 99% procent rękawic chirurgicznych i 85% procent rękawic diagnostycznych. Obecnie ta druga liczba uległa zmianie, lecz nadal nie jest mniejsza niż 60%

Czytaj więcej informacji ▼ (Rozwiń)

( ilość produktów: 11 )

Nie znalazłeś dla siebie odpowiednich rękawiczek? Zobacz rękawiczki nitrylowe

pixelpixelpixelpixel