Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Meble medyczne

Konkretne rodzaje mebli medycznych znajdziecie Państwo klikając w poniższe obrazki lub w zakładki menu po lewej stronie. Na dole tego artykułu można również wybrać poszczególne modele mebli.

szafy medyczne kozetki lekarskie stanowiska do pobrań i fotele lekarskie taborety i krzesełka
parawany stoliki zabiegowe wieszak na kroplówki stoły do badania niemowląt - przewijaki

kliknij w poszczególne obrazki, aby przejść do kategorii mebli

W naszej ofercie znajdziecie Państwo meble firmy U.B.M. Kotasińska. Spośród innych mebli dostępnych na rynku wyróżnia je gwarancja realizowana na terenie Polski, co znacznie skraca czas ewentualnych napraw, czy konserwacji.

Chcemy również wspomóc Państwa w dokonaniu dobrego wyboru. Przeprowadziliśmy wywiady z kilkoma osobami, które kupują asortyment do gabinetów, klinik i szpitali. Zechciały udzielić nam kilku cennych rad.

Wszystkie dane naszych rozmówców zostały utajnione, a odpowiedzi zostały przeredagowane, aby pozbyć się specjalistycznego żargonu i lepiej je zrozumieć w tekście.

Co jest najważniejsze przy wyborze mebli medycznych?

Zadaliśmy to pytanie osobom, które w wyposażyły swoje gabinety lub kliniki w różnego rodzaju meble. Oczywiście jest to zbyt ogólne pytanie i w gąszczu informacji, zróżnicowanych potrzeb możemy wyciągnąć ogólne wnioski.

Co jest dla ciebie najbardziej istotne w wyborze mebli – szaf, biurek, kozetek, czy taboretów?

- Wszystko zależy do czego będą służyć. (...) Czasem nie stawiamy żadnych specjalnych wymagań i o wybraniu konkretnych modeli głównie decyduje cena. Sprawa się komplikuje, gdy wybieramy meble do gabinetu dziecięcego. Wtedy istotne są dla nas zaokrąglenia rantów. Czasem zlecamy nałożenie dodatkowych obić. (…)

Innym razem głównie decyduje kolorystyka mebli. Przeglądam katalogi po kształtach i cenach. Następnie wysyłam zapytanie do sprzedawcy, czy zrealizują zamówienie w kolorze grafitowym np. RAL 7016. (…)

- Stawiam na niezawodność, ale pod uwagę biorę też cenę.(...)

- Wybieram meble które spełniają kryteria bezpieczeństwa – mają atesty, odpowiednią gwarancję. Dopiero w drugiej kolejności szukam odpowiednich modeli – np. szaf do połowy przeszklonych z kółkami. O tym, jakie ostatecznie wybiorę decyduje również wygląd i cena, choć te ostatnie cechy nie zawsze są decydujące. Najważniejsza jest dla mnie gwarancja produktu.

(...) Jeszcze w latach 90-tych mieliśmy nie lada problemy z taboretami. Pamiętam że miesiąc w miesiąc odsyłaliśmy kilka sztuk na gwarancję, jechały do Niemiec, co trwało miesiącami. Później, już prawie w 2000 roku postawiliśmy bardziej na jakość i problemy się skończyły. Może też technologia się zmieniła (…)

Jakość mebli i gwarancja producenta

Jak zauważyli nasi rozmówcy istotnym elementem oferty producentów mebli jest procedura gwarancyjna. Jeżeli transport jest kosztowny, a naprawa lub wymiana zajmują dużo czasu meble po prostu słabiej się sprzedają.

Dlatego firma U.B.M. Kotasińska, której meble dystrybuujemy, oferuje swoim klientom naprawy na terenie Polski. To pozwala uniknąć zbędnych formalności i stosunkowo szybko załatwić ewentualne reklamacje/naprawy.

Oczywiście bardzo ważnym wymogiem jest możliwość łatwej dezynfekcji mebli, bez uszkadzania ich

Wielu naszych klientów korzysta z alkoholowych środków do szybkiej dezynfekcji powierzchni – po prostu są tańsze. Alkohol ma co prawda swoje wady, ale na szczęście nowoczesne środki dezynfekujące nie mają już tak strasznego odoru jak kiedyś – w ich składzie nie ma aldehydu glutarowego, który jest odpowiedzialny za dławiący zapach.

Jeżeli chcecie Państwo dłużej cieszyć się wysoką jakością obić polecamy korzystać z preparatów bezalkoholowych.

Mikrozid sensitive liquid Surfa Safe 750 ml Mediwipes chusteczki dezynfekujące do delikatnych powierzchni Desam wipes soft chusteczki dezynfekujące bezalkoholowe

- Generalnie nie zdążały się nam problemy z odbarwieniami, albo wyblaknięciem materiału. (…) Słyszałam natomiast o takiej sytuacji u mojej koleżanki, która prowadzi salon kosmetyczny (…)

Czy zwracasz uwagę na certyfikaty lub atesty mebli? Co jeżeli firma handlująca meblami medycznymi ich nie ma?

- Każda szanująca się firma chwali się swoimi certyfikatami. To oczywiste. Na takie, które je ukrywają po prostu nie patrzę. (…) Przyznam, że od paru lat kupuję meble tylko od dwóch sprawdzonych dostawców, więc już się tym nie martwię.

- Brak certyfikatów świadczy głównie o tym, że meble nie są przeznaczone do użytku medycznego. Nie wiem, czy takie firmy na rynku istnieją. Dla mnie certyfikaty to podstawa zakupu. Nie mogę wyposażyć kliniki w sprzęt, który ich nie ma.

O jakości mebli medycznych świadczą certyfikaty:

EN ISO 13485:2012; EN ISO 13485:2012/AC:2012

ISO 9001:2008

Certyfikaty są gwarancją stałej jakości. Chronią kupującego przed nagłym pogorszeniem jakości sprzedawanych mebli. Nie dochodzi tu do sytuacji takich, jak na rynku konsumenckim, np. że kanapa której używaliśmy przez 10 lat była o wiele lepsza od modelu, który zakupiliśmy ostatnio.

Czy zdążyło ci się kiedyś dłużej zastanawiać nad wyborem akcesoriów do mebli – np. rodzaju kółek, kąta nachylenia kozetki?

- Niektóre detale zupełnie nie mają znaczenia. Zdaliśmy sobie sprawę, że hamulce do szafek i wózków zawsze dobrze spełniają swoje zadanie. Inna sprawa to kwestia nachylenia kozetek. Tu już konsultuję wybór konkretnego modelu z rehabilitantami, albo oni sami wskazują mi swoje wymogi.

Jakie szafy polecił by pan/pani osobom które przymierzają się do zakupu?

- Ze względu na specyfikę naszego gabinetu interesuje nas szafa metalowa z zamknięciem oraz szafa przeszklona. Zamknięcie co prawda wydłuża pracę pielęgniarki, ale jest konieczne jeśli w gabinecie przebywają dzieci. Maluchy potrafią nieopatrznie złapać za meble i coś pociągnąć. Może sytuacja nie jest tak tragiczna, jak w przedszkolu, w którym przyszło mi kiedyś pracować, ale warto się zabezpieczać. (...) Do tego polecam szafy metalowe malowane proszkowo - są odporne na ścieranie, szybko się nie brudzą i można je spokojnie myć chemią.

Czy jest pan zadowolony z zakupu stanowisk do pobrań?

- (…) Zdecydowanie. Zakupiliśmy stanowiska do pobrań z jednym podłokietnikiem na lewą rękę bo jest ustawione bliżej biurka. Moim zdaniem to dobry wybór, ale jak czasami słucham opowieści zabiegowej, to muszę przyznać, że przydałoby się również oparcie z drugiej strony. Przy trudnych wkłuciach, albo u osób, u których ciężko trafić w żyłę byłoby to bardzo przydatne.

Właściwości mebli medycznych – kilka ważniejszych cech

  • Meble medyczne malowane proszkowo są odporne na wilgoć oraz preparaty chemiczne. Farba dobrze pokrywa całą powierzchnię przez długie lata użytkowania. Polecamy korzystać z mebli metalowych bądź aluminiowych, które są najbardziej wytrzymałe i sprzedawane w dobrych cenach.
  • Ciekawym kompromisem bezpieczeństwa i możliwości przechowywania specyfików jest szafa łączona z przeszkleniem na górze i z zamykaną szafką na dole. W szafce można chować na przykład środki dezynfekujące, do których pacjenci nie powinni mieć dostępu,
  • Do zabezpieczania szafek warto zadbać o zamek z zasuwą. Jeśli natomiast potrzebny jest szybki dostęp do leków, przydadzą się drzwi bez dodatkowych zatrzasków,
  • Dużą różnice znajdziemy również w wyborze kozetek. Przede wszystkim różnią się one wezgłowiem, mają otwory na twarz i różne poziomy nachylenia.

informacje dodatkowe

Podstawy prawne wykorzystywania mebli medycznych

Prawo w kwestii mebli stosowanych w ochronie zdrowia jest dość ogólne. Przede wszystkim meble muszą być zdatne do dezynfekcji. Stanowi o tym § 26. 1. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 2 lutego 2011 r w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej Dz.U.nr 31 poz.158

Nie dotyczy to mebli w pomieszczeniach administracyjnych i gabinetach zajmujących się wyłącznie psychiką pacjentów


Czas dostawy sprzedawanych u nas mebli

Dostawa na terenie Polski zajmuje ponad 2 tygodnie. W przeciągu roku dostarczyliśmy meble firmy U.B.M. Kotasińska już do Gdańska, Warszawy, Lublina, Krakowa, Częstochowy, Katowic, Łodzi, Olsztyna, Poznania, Wrocławia i kilku innych miejscowości.

Jako hurtownia oferująca meble medyczne możemy poręczyć za jakość sprzedawanych produktów. Dotychczas nie było na nie żadnej reklamacji.

Możecie Państwo zamówić meble medyczne w sklepie internetowym albo złożyć zamówienie przez telefon lub e-mail. Zapraszamy do kontaktu z działem Medycyny Ogólnej. e-mail: medycyna@oss.com.pl

Meble firmy U.B.M. Kotasińska są stosowane w gabinetach zabiegowych, gabinetach szkolnych (na te tematy piszemy szerzej w osobnych materiałach), klinikach, domach pomocy społecznej, ośrodkach rehabilitacyjnych, szpitalach i innych placówkach ochrony zdrowia.

VAT mebli medycznych wynosi 23%

Tagi:

meble medyczne ceny

meble sklep medyczny

meble medyczne sklep internetowy

Czytaj więcej informacji ▼ (Rozwiń)

( ilość produktów: 41 )
pixelpixelpixelpixel