Meble medyczne

 

Konkretne rodzaje mebli medycznych znajdziecie Państwo klikając w poniższe obrazki lub w zakładki menu po lewej stronie. Na dole tego artykułu można również wybrać poszczególne modele mebli.

 

szafy medyczne kozetki lekarskie stanowiska do pobrań i fotele lekarskie taborety i krzesełka
parawany stoliki zabiegowe wieszak na kroplówki stoły do badania niemowląt - przewijaki

kliknij w poszczególne obrazki, aby przejść do kategorii mebli

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo meble firmy U.B.M. Kotasińska. Spośród innych mebli dostępnych na rynku wyróżnia je gwarancja realizowana na terenie Polski, co znacznie skraca czas ewentualnych napraw, czy konserwacji.

 

Chcemy również wspomóc Państwa w dokonaniu dobrego wyboru. Przeprowadziliśmy wywiady z kilkoma osobami, które kupują asortyment do gabinetów, klinik i szpitali. Zechciały udzielić nam kilku cennych rad.

 

Wszystkie dane naszych rozmówców zostały utajnione, a odpowiedzi zostały przeredagowane, aby pozbyć się specjalistycznego żargonu i lepiej je zrozumieć w tekście.

 

Co jest najważniejsze przy wyborze mebli medycznych?

 

Zadaliśmy to pytanie osobom, które w wyposażyły swoje gabinety lub kliniki w różnego rodzaju meble. Oczywiście jest to zbyt ogólne pytanie i w gąszczu informacji, zróżnicowanych potrzeb możemy wyciągnąć ogólne wnioski.

 

Co jest dla ciebie najbardziej istotne w wyborze mebli – szaf, biurek, kozetek, czy taboretów?

 

- Wszystko zależy do czego będą służyć. (...) Czasem nie stawiamy żadnych specjalnych wymagań i o wybraniu konkretnych modeli głównie decyduje cena. Sprawa się komplikuje, gdy wybieramy meble do gabinetu dziecięcego. Wtedy istotne są dla nas zaokrąglenia rantów. Czasem zlecamy nałożenie dodatkowych obić. (…)

Innym razem głównie decyduje kolorystyka mebli. Przeglądam katalogi po kształtach i cenach. Następnie wysyłam zapytanie do sprzedawcy, czy zrealizują zamówienie w kolorze grafitowym np. RAL 7016. (…)

 

- Stawiam na niezawodność, ale pod uwagę biorę też cenę.(...)

 

- Wybieram meble które spełniają kryteria bezpieczeństwa – mają atesty, odpowiednią gwarancję. Dopiero w drugiej kolejności szukam odpowiednich modeli – np. szaf do połowy przeszklonych z kółkami. O tym, jakie ostatecznie wybiorę decyduje również wygląd i cena, choć te ostatnie cechy nie zawsze są decydujące. Najważniejsza jest dla mnie gwarancja produktu.

(...) Jeszcze w latach 90-tych mieliśmy nie lada problemy z taboretami. Pamiętam że miesiąc w miesiąc odsyłaliśmy kilka sztuk na gwarancję, jechały do Niemiec, co trwało miesiącami. Później, już prawie w 2000 roku postawiliśmy bardziej na jakość i problemy się skończyły. Może też technologia się zmieniła (…)

 

Jakość mebli i gwarancja producenta

 

Jak zauważyli nasi rozmówcy istotnym elementem oferty producentów mebli jest procedura gwarancyjna. Jeżeli transport jest kosztowny, a naprawa lub wymiana zajmują dużo czasu meble po prostu słabiej się sprzedają.

 

Dlatego firma U.B.M. Kotasińska, której meble dystrybuujemy, oferuje swoim klientom naprawy na terenie Polski. To pozwala uniknąć zbędnych formalności i stosunkowo szybko załatwić ewentualne reklamacje/naprawy.

 

Oczywiście bardzo ważnym wymogiem jest możliwość łatwej dezynfekcji mebli, bez uszkadzania ich

 

Wielu naszych klientów korzysta z alkoholowych środków do szybkiej dezynfekcji powierzchni – po prostu są tańsze. Alkohol ma co prawda swoje wady, ale na szczęście nowoczesne środki dezynfekujące nie mają już tak strasznego odoru jak kiedyś – w ich składzie nie ma aldehydu glutarowego, który jest odpowiedzialny za dławiący zapach.

 

Jeżeli chcecie Państwo dłużej cieszyć się wysoką jakością obić polecamy korzystać z preparatów bezalkoholowych.

 

Mikrozid sensitive liquid Surfa Safe 750 ml Mediwipes chusteczki dezynfekujące do delikatnych powierzchni Desam wipes soft chusteczki dezynfekujące bezalkoholowe

 

- Generalnie nie zdążały się nam problemy z odbarwieniami, albo wyblaknięciem materiału. (…) Słyszałam natomiast o takiej sytuacji u mojej koleżanki, która prowadzi salon kosmetyczny (…)

 

Czy zwracasz uwagę na certyfikaty lub atesty mebli? Co jeżeli firma handlująca meblami medycznymi ich nie ma?

 

- Każda szanująca się firma chwali się swoimi certyfikatami. To oczywiste. Na takie, które je ukrywają po prostu nie patrzę. (…) Przyznam, że od paru lat kupuję meble tylko od dwóch sprawdzonych dostawców, więc już się tym nie martwię.

 

- Brak certyfikatów świadczy głównie o tym, że meble nie są przeznaczone do użytku medycznego. Nie wiem, czy takie firmy na rynku istnieją. Dla mnie certyfikaty to podstawa zakupu. Nie mogę wyposażyć kliniki w sprzęt, który ich nie ma.

 

O jakości mebli medycznych świadczą certyfikaty:

EN ISO 13485:2012; EN ISO 13485:2012/AC:2012

ISO 9001:2008

 

Certyfikaty są gwarancją stałej jakości. Chronią kupującego przed nagłym pogorszeniem jakości sprzedawanych mebli. Nie dochodzi tu do sytuacji takich, jak na rynku konsumenckim, np. że kanapa której używaliśmy przez 10 lat była o wiele lepsza od modelu, który zakupiliśmy ostatnio.

 

Czy zdążyło ci się kiedyś dłużej zastanawiać nad wyborem akcesoriów do mebli – np. rodzaju kółek, kąta nachylenia kozetki?

 

- Niektóre detale zupełnie nie mają znaczenia. Zdaliśmy sobie sprawę, że hamulce do szafek i wózków zawsze dobrze spełniają swoje zadanie. Inna sprawa to kwestia nachylenia kozetek. Tu już konsultuję wybór konkretnego modelu z rehabilitantami, albo oni sami wskazują mi swoje wymogi.

 

Jakie szafy polecił by pan/pani osobom które przymierzają się do zakupu?

 

- Ze względu na specyfikę naszego gabinetu interesuje nas szafa metalowa z zamknięciem oraz szafa przeszklona. Zamknięcie co prawda wydłuża pracę pielęgniarki, ale jest konieczne jeśli w gabinecie przebywają dzieci. Maluchy potrafią nieopatrznie złapać za meble i coś pociągnąć. Może sytuacja nie jest tak tragiczna, jak w przedszkolu, w którym przyszło mi kiedyś pracować, ale warto się zabezpieczać. (...) Do tego polecam szafy metalowe malowane proszkowo - są odporne na ścieranie, szybko się nie brudzą i można je spokojnie myć chemią.

 

Czy jest pan zadowolony z zakupu stanowisk do pobrań?

 

- (…) Zdecydowanie. Zakupiliśmy stanowiska do pobrań z jednym podłokietnikiem na lewą rękę bo jest ustawione bliżej biurka. Moim zdaniem to dobry wybór, ale jak czasami słucham opowieści zabiegowej, to muszę przyznać, że przydałoby się również oparcie z drugiej strony. Przy trudnych wkłuciach, albo u osób, u których ciężko trafić w żyłę byłoby to bardzo przydatne.

 

Właściwości mebli medycznych – kilka ważniejszych cech

 

  • Meble medyczne malowane proszkowo są odporne na wilgoć oraz preparaty chemiczne. Farba dobrze pokrywa całą powierzchnię przez długie lata użytkowania. Polecamy korzystać z mebli metalowych bądź aluminiowych, które są najbardziej wytrzymałe i sprzedawane w dobrych cenach.
  • Ciekawym kompromisem bezpieczeństwa i możliwości przechowywania specyfików jest szafa łączona z przeszkleniem na górze i z zamykaną szafką na dole. W szafce można chować na przykład środki dezynfekujące, do których pacjenci nie powinni mieć dostępu,
  • Do zabezpieczania szafek warto zadbać o zamek z zasuwą. Jeśli natomiast potrzebny jest szybki dostęp do leków, przydadzą się drzwi bez dodatkowych zatrzasków,
  • Dużą różnice znajdziemy również w wyborze kozetek. Przede wszystkim różnią się one wezgłowiem, mają otwory na twarz i różne poziomy nachylenia.

 

informacje dodatkowe


 

Podstawy prawne wykorzystywania mebli medycznych

 

Prawo w kwestii mebli stosowanych w ochronie zdrowia jest dość ogólne. Przede wszystkim meble muszą być zdatne do dezynfekcji. Stanowi o tym § 26. 1. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 2 lutego 2011 r w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej Dz.U.nr 31 poz.158

 

Nie dotyczy to mebli w pomieszczeniach administracyjnych i gabinetach zajmujących się wyłącznie psychiką pacjentów


Czas dostawy sprzedawanych u nas mebli

 

Dostawa na terenie Polski zajmuje ponad 2 tygodnie. W przeciągu roku dostarczyliśmy meble firmy U.B.M. Kotasińska już do Gdańska, Warszawy, Lublina, Krakowa, Częstochowy, Katowic, Łodzi, Olsztyna, Poznania, Wrocławia i kilku innych miejscowości.

 

Jako hurtownia oferująca meble medyczne możemy poręczyć za jakość sprzedawanych produktów. Dotychczas nie było na nie żadnej reklamacji.

 

Możecie Państwo zamówić meble medyczne w sklepie internetowym albo złożyć zamówienie przez telefon (58) 765 90 82 lub e-mail: medycyna@oss.com.pl

 

Meble firmy U.B.M. Kotasińska są stosowane w gabinetach zabiegowych, gabinetach szkolnych (na te tematy piszemy szerzej w osobnych materiałach), klinikach, domach pomocy społecznej, ośrodkach rehabilitacyjnych, szpitalach i innych placówkach ochrony zdrowia.

 

VAT mebli medycznych wynosi 23%

 

Tagi:

meble medyczne ceny

meble sklep medyczny

meble medyczne sklep internetowy

Czytaj więcej informacji ▼ (Rozwiń)


 

Sortuj po:
Widoki
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Biurko lekarskie BIM 212 sPromocjaPolecany

Biurko lekarskie BIM 212 s

Biurko lekarskie z półkami, na regulowanych nóżkach. Dostępne różne kolory obić.

1845.0014760 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Fotel lekarski KL-1PromocjaPolecany

Fotel lekarski KL-1

Wygodny fotel gabinetowy. Łatwy w czyszczeniu i dezynfekcji.

338.252706 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Kozetka lekarska typ SR-SPromocjaPolecany

Kozetka lekarska typ SR-S

Kozetka ze stalową ramą i regulowanym zagłówkiem (kąt od - 40 do +40°). Nieskładalna.

453.603628.80 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Kozetka lekarska typ StoRe Basic - bez otworu na twarz

Kozetka lekarska typ StoRe Basic - bez otworu na twarz

Kozetka ze stalową ramą i regulowanym zagłówkiem (kąt od - 30 do +45°) za pomocą rastomatów. Nieskładalna.

507.604060.80 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Kozetka lekarska typ StoRe Plus - podwyższona

Kozetka lekarska typ StoRe Plus - podwyższona

Kozetka ze stalową ramą i regulowanym zagłówkiem (kąt od - 30 do +45°) za pomocą rastomatów. Nieskładalna.

540.004320 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Kozetka lekarska z otworem na twarz typ StoRe Basic

Kozetka lekarska z otworem na twarz typ StoRe Basic

Kozetka ze stalową ramą i regulowanym zagłówkiem (kąt od - 30 do +45°) za pomocą rastomatów. Nieskładalna.

648.005184 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Krzesło dla pacjentów; konferencyjne model chromPromocjaPolecany

Krzesło dla pacjentów; konferencyjne model chrom

Typowe krzesło do gabinetu, poczekali. Stosowane również na salach konferencyjnych. Łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji.

252.152017.20 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Parawan medyczny - dwuskrzydłowy

Parawan medyczny - dwuskrzydłowy

Lekki metalowy parawan na kółkach. Dostępny w trzech kolorach tkaniny.

432.003456 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Parawan medyczny - jednoskrzydłowyPromocjaPolecany

Parawan medyczny - jednoskrzydłowy

Lekki metalowy parawan na kółkach. Dostępny w trzech kolorach tkaniny.

226.801814.40 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Przeszklona szafa medyczna dwudrzwiowa bez kółek - SML 112

Przeszklona szafa medyczna dwudrzwiowa bez kółek - SML 112

Szeroka szafa przeszklona, ze szklanymi półkami. Ma przestawne półki co 25 mm oraz zamek ryglujący.

1476.0011808 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Przeszklona szafa medyczna dwudrzwiowa na kółkach -  SML 102

Przeszklona szafa medyczna dwudrzwiowa na kółkach - SML 102

Szeroka szafa na kółkach, przeszklona, ze szklanymi półkami. Ma przestawne półki co 25 mm oraz zamek ryglujący.

1758.9014071.20 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Przeszklona szafa medyczna jednodrzwiowa bez kółek - SML101

Przeszklona szafa medyczna jednodrzwiowa bez kółek - SML101

Szeroka szafa przeszklona, ze szklanymi półkami. Ma przestawne półki co 25 mm oraz zamek ryglujący.

1168.509348 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Przeszklona szafa medyczna jednodrzwiowa z kółkami - SML111

Przeszklona szafa medyczna jednodrzwiowa z kółkami - SML111

Szeroka szafa przeszklona, ze szklanymi półkami. Ma przestawne półki co 25 mm oraz zamek ryglujący.

1353.0010824 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Regulowany fotel do pobierania krwi - FL-1

Regulowany fotel do pobierania krwi - FL-1

Przeznaczony do różnego rodzaju iniekcji. Fotel ma regulowane elementy poprawiające wygodę pacjenta i dostęp personelu do miejsca zabiegu.

853.206825.60 PKT
Segment kartoteczny 6-szuflad (B5)PromocjaPolecany

Segment kartoteczny 6-szuflad (B5)

Segment kartoteczny 6-szuflad (B5). Zestaw składa się z górnego i dolnego segmentu.

1199.259594 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Stanowisko do pobierania krwi typ ST-01

Stanowisko do pobierania krwi typ ST-01

Stanowisko do pobierania krwi z oparciem na lewe ramię i zintegrowaną półką.

572.404579.20 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Stanowisko do pobierania krwi typ ST-02

Stanowisko do pobierania krwi typ ST-02

Stanowisko do pobierania krwi z oparciem na lewe i prawe ramię.

577.804622.40 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Stojak na kroplówki - 2 uchwyty

Stojak na kroplówki - 2 uchwyty

Stojak na kółkach z dwoma uchwytami na kroplówki, worki lub produkty żywienia specjalistycznego. Regulowana wysokość.

237.601900.80 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Stojak na kroplówki - 4 uchwyty

Stojak na kroplówki - 4 uchwyty

Stojak na kółkach z dwoma uchwytami na kroplówki, worki lub produkty żywienia specjalistycznego. Regulowana wysokość.

248.401987.20 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Stolik zabiegowy - bez pojemników

Stolik zabiegowy - bez pojemników

Stabilny stolik na kółkach z pochwytami do łatwego przemieszczania. Kółka z blokadą. Półki ze szkła hartowanego.

550.00502.204017.60 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Stolik zabiegowy - z pojemnikamiPromocjaPolecany

Stolik zabiegowy - z pojemnikami

Stabilny stolik na kółkach z pochwytami do łatwego przemieszczania. Kółka z blokadą. Półki ze szkła hartowanego.

518.404147.20 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Stół do badania niemowląt - przewijakPromocjaPolecany

Stół do badania niemowląt - przewijak

Przeznaczony do przebierania, przewijania, badania i pielęgnacji niemowląt.

583.204665.60 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Stół do badania niemowląt z dolną półką - przewijak PromocjaPolecany

Stół do badania niemowląt z dolną półką - przewijak

Przeznaczony do przebierania, przewijania, badania i pielęgnacji niemowląt.

658.805270.40 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Szafa medyczna dwudrzwiowa bez kółek - SML114PromocjaPolecany

Szafa medyczna dwudrzwiowa bez kółek - SML114

Szeroka szafa przeszklona do połowy. Na dole szafka blaszana. W środku szafy są szklane półki przestawne co 25 mm.

1586.7012693.60 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Szafa medyczna dwudrzwiowa z kółkami - SML104

Szafa medyczna dwudrzwiowa z kółkami - SML104

Szeroka szafa przeszklona do połowy. Na dole szafka blaszana. W środku szafy są szklane półki przestawne co 25 mm.

1722.0013776 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Szafka lekarska dwudrzwiowa MD 2

Szafka lekarska dwudrzwiowa MD 2

Blaszana szafa z uchylnymi, przeszklonymi drzwiami. 4 półki, każda ma do 25 kg udźwigu. Szkło hartowane.

1672.8013382.40 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Taboret chrom

Taboret chrom

Zwykły taboret medyczny, chromowany, z miękkim siedziskiem. Wytrzymały, wygodny. Łatwy w czyszczeniu i dezynfekcji.

196.801574.40 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Taboret lekarski LEKO-0PromocjaPolecany

Taboret lekarski LEKO-0

Stołek obrotowy z grubym siedziskiem i regulacją pneumatyczną. Wytrzymały, wygodny. Łatwy w czyszczeniu i dezynfekcji.

325.952607.60 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Taboret lekarski LEKO-1PromocjaPolecany

Taboret lekarski LEKO-1

Stołek obrotowy z grubym siedziskiem i regulacją pneumatyczną. Wytrzymały, wygodny. Łatwy w czyszczeniu i dezynfekcji. Stołek z poręczą.

455.103640.80 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Taboret lekarski T-POLPromocjaPolecany

Taboret lekarski T-POL

Taboret obrotowy z regulacją pneumatyczną. Wytrzymały, wygodny. Łatwy w czyszczeniu i dezynfekcji. Ma twarde siedzisko z tworzywa.

307.502460 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Taboret lekarski T-POL 1PromocjaPolecany

Taboret lekarski T-POL 1

Taboret obrotowy z regulacją pneumatyczną. Wytrzymały, wygodny. Łatwy w czyszczeniu i dezynfekcji. Ma twarde siedzisko z tworzywa i obręcz.

448.953591.60 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Taboret lekarski TB-1 - z podnośnikiem gazowym

Taboret lekarski TB-1 - z podnośnikiem gazowym

Niski taboret obrotowy z miękkim siedziskiem. Wytrzymały, wygodny. Łatwy w czyszczeniu i dezynfekcji. Ma podnośnik gazowy.

209.101672.80 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Taboret lekarski TB-1 CHROMPromocjaPolecany

Taboret lekarski TB-1 CHROM

Stołek obrotowy z miękkim siedziskiem i regulacją pneumatyczną. Wytrzymały, wygodny. Łatwy w czyszczeniu i dezynfekcji.

307.502460 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Taboret lekarski TB-1 MEDPromocjaPolecany

Taboret lekarski TB-1 MED

Stołek obrotowy z miękkim siedziskiem i regulacją pneumatyczną. Wytrzymały, wygodny. Łatwy w czyszczeniu i dezynfekcji. Ma chromowaną obręcz.

430.503444 PKT
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Taboret lekarski z oparciem LEKO-1-OP PromocjaPolecany

Taboret lekarski z oparciem LEKO-1-OP

Stołek obrotowy z regulacją pneumatyczną. Wytrzymały, wygodny i zdatny do czyszczenia i dezynfekcji.

676.505412 PKT
4/54.50/5
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Taboret lekarski z oparciem LEKO-OP PromocjaPolecany

Taboret lekarski z oparciem LEKO-OP

Stołek obrotowy z regulacją pneumatyczną. Wytrzymały, wygodny. Łatwy w czyszczeniu i dezynfekcji. Bez poręczy.

615.004920 PKT
4/54.50/5
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Taboret lekarski z oparciem TB-4PromocjaPolecany

Taboret lekarski z oparciem TB-4

Obrotowy stołek z oparciem i regulacją pneumatyczną. Wytrzymały, wygodny. Łatwy w czyszczeniu i dezynfekcji.

528.904231.20 PKT
4/54.50/5
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Taboret lekarski z oparciem TB-OPPromocjaPolecany

Taboret lekarski z oparciem TB-OP

Obrotowy stołek z oparciem i regulacją pneumatyczną. Wytrzymały, wygodny. Łatwy w czyszczeniu i dezynfekcji.

492.003936 PKT
4/54.50/5
Taboret na śrubie

Taboret na śrubie

Stołek obrotowy z regulacją śrubową.

258.302066.40 PKT
4/54.50/5
producent: U.B.M-KOTASIŃSKA
Taboret zwykły

Taboret zwykły

Zwykły taboret medyczny z miękkim siedziskiem. Wytrzymały, wygodny. Łatwy w czyszczeniu i dezynfekcji.

135.301082.40 PKT
Sortuj po:
Widoki normallist
pixelpixelpixelpixelpixelpixel