Narzędzia jednorazowe Peha Instrument firmy Hartmann.

Zastosowanie jednorazowych narzędzi Peha Instrument

Do oferty wprowadziliśmy narzędzia linii Peha Instrument firmy Hartmann. To stalowe narzędzia jednorazowe, które opłaca się stosować tam, gdzie dezynfekcja i sterylizacja są zbyt kosztowne.

Instrumenty jednorazowe Peha Instrument to pełnowartościowe narzędzia przeznaczone do wymagającej pracy, z tym że nie dezynfekuje się ich po użyciu, a utylizuje tak, jak odpady medyczne.

Gama towarów obejmuje przyrządy anatomiczne i chirurgiczne. Wyróżniamy:

igłotrzymacze jednorazowe sterylne Peha Instrument kleszczyki jednorazowe sterylne Peha Instrument nożyczki jednorazowe sterylne Peha Instrument pincety jednorazowe sterylne Peha Instrument

Proszę też pamiętać, że dostępne w naszym sklepie internetowym produkty to jedynie część oferty. Na Państwa zamówienie jesteśmy w stanie sprowadzić inne artykuły producenta.

Hartmann pęseta jednorazowa

Właściwości narzędzi jednorazowych Peha Instrument Hartmann

Zastosowanie narzędzi jednorazowych niesie z sobą kilka ułatwień:

  • Redukowane jest ryzyko rozprzestrzeniania się zakażeń na brudnych narzędziach.
  • Korzystanie z nowych, jednorazowych narzędzi upraszcza ich przygotowanie do użycia i niweluje koszty utrzymania w czystości. Z drugiej zaś strony więcej wysiłku wymaga stałe zamawianie dostaw i kontrolowanie stanów magazynowych narzędzi. Proszę również pamiętać, żeby zamawiać narzędzia z wyprzedzeniem. Czasem zdarzają się sytuacje, że nawet w magazynach producenta nie ma już potrzebnych modeli.
  • Stała cena narzędzi jednorazowych pozwala łatwiej kontrolować budżet, bo wiemy, jaką kwotę na nie przeznaczamy. W przypadku narzędzi wielorazowych dochodzą jeszcze koszty dezynfekcji i sterylizacji. Wlicza się w to koszt czasu pracowników, cenę środków myjących i dezynfekujących oraz ponosi koszt eksploatacji aparatury przeznaczonej do sterylizacji. Może to sprawiać, że ciężej jest zapanować nad budżetem.
  • Jak wspominaliśmy w artykule związanym z kosztami narzędzi jednorazowych, fabrycznie zapakowane narzędzia linii Peha mają 5-letni okres przydatności do użycia, natomiast wysterylizowane narzędzia wielorazowe należy użyć do 6 miesięcy po sterylizacji (wynika to z przepuszczalności pakietów).
  • Proszę również pamiętać o tym, że narzędzia wielorazowe należy wysterylizować przed użyciem, co dodatkowo podnosi ich początkową cenę.

Więcej informacji na temat kosztów dezynfekcji i sterylizacji narzędzi znajdziecie Państwo w tekście pod tytułem: Porównanie cen narzędzi jednorazowych i wielorazowych

Narzędzia sterylne jednorazowego użytku

Jakie są właściwości użytkowe jednorazowych narzędzi chirurgicznych i anatomicznych?

Narzędzia są wykonane z wytrzymałej szczotkowanej stali o matowanej jedwabiście powierzchni, przez co nie odbijają światła. Materiał został skutecznie wysterylizowany przez nowe rozwiązania firmy Hartmann.

Narzędzia jednorazowe Peha Instruments były testowane przez lekarzy i pielęgniarzy. Doczekały się rekomendacji użytkowników w oparciu o współczesne wymogi sal zabiegowych, oddziałów szpitalnych i gabinetów specjalistycznych.

Jako dystrybutor jesteśmy również ciekawi Państwa opinii o ich użytkowaniu.

Narzędzia jednorazowe są zdatne do użycia przez 5 lat od daty produkcji.

Aby odróżnić je od instrumentów wielorazowych mają naniesiony znak wyrobu jednorazowego użytku:

narzędzia jednorazowe Hartmann

Wykorzystane narzędzia Peha Instrument należy składować zgodnie z systemem gospodarki odpadami.

f Polub nas na facebooku i bądź na bieżąco Wymieniaj punkty na nagrody

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixelpixelpixelpixelpixelpixel