Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ciśnieniomierze Microlife, nebulizatory i termometry

Marka Microlife jest ceniona za zgodność opisów produktów z realną wydajnością pomiarów.

To wysokiej jakości urządzenia przeznaczone dla profesjonalistów oraz do użytku domowego.

Z jednej strony są proste i wygodne w obsłudze, z drugiej rozbudowane systemy elektroniczne wspomagają pracę, przez co staje się szybka i dokładna, a co za tym idzie skuteczna klinicznie.

Można je porównać do nowoczesnych modeli samochodów wyposażonych w rozbudowaną elektronikę, w których kierowca musi tylko włączyć silnik, nacisnąć gaz i sterować.

Tą alegorią chcemy zwrócić uwagę na to, że jakość sprzętu, którym się otaczamy w pracy, nie tylko wpływa na skuteczność diagnozy. Łatwość korzystania z urządzeń przekłada się na efektywność leczniczą i pozwala w tym samym czasie dokonać wielu innych czynności.

Ułatwia także proces trzeźwego myślenia i zmniejsza obciążenie umysłowe związane z zapamiętywaniem obsługi urządzeń. Ma to szczególnie duże znaczenie w trudnych warunkach pracy.

Technika w służbie maksymalizacji czasu - co ułatwiają ciśnieniomierze Microlife

Dysponując ograniczonym czasem należy go maksymalizować, co oznacza, by z tej samej jednostki czasowej wyciągnąć lepsze wyniki / wykonać więcej zadań bez zwiększania zmęczenia. Nie chodzi przecież o to by biec sprintem przez pierwsze 400 metrów i paść po pierwszym kilometrze maratonu...

Co ważne – dobry sprzęt nie potęguje zmęczenia personelu, mimo, że dokonują oni większej liczby czynności. Oczywiście nie należy tego uogólniać, bo praktyka lekarska i pielęgniarska ma bardzo różne oblicza.

Mamy nadzieję, że te urządzenia ułatwią Państwu funkcjonowanie w warunkach domowych, jak i zawodowych.

Charakterystyka ciśnieniomierzy Microlife

To wysokiej jakości produkty, zgodne z normami. Szczegóły znajdziecie Państwo na kartach produktów.

Jeśli miejsce produkcji ma dziś jeszcze jakieś znaczenie, to warto wspomnieć, że urządzenia Microlife wyrabiane są w Szwajcarii.

Większość urządzeń charakteryzuje się następującymi technologiami wspierającymi proces pomiaru ciśnienia:

  • Technologia Gentle+ dba o optymalne napompowanie mankietu bez nadmiernego uciskania ramienia pacjenta.
  • Ponadto wykrywany jest ruch ramienia podczas pomiaru, który może zakłócać wyniki.
  • Technologia MAM pozwala w krótkim czasie dokonywać trzech pomiarów, z których wyciągany jest uśredniony wynik. Zwiększa to dokładność pomiaru. Funkcję można wyłączyć.
  • Ciśnieniomierze są łatwe w użyciu. Część z nich obsługuje się jednym przyciskiem.
  • Do każdego z nich dołączony jest mankiet M-L który pasuje dla większości osób. Dostępne są również mankiety w rozmiarach S oraz L-XL.
  • Wszystkie ciśnieniomierze mogą być zasilane bateriami lub zasilaczem (nie zawsze jest dołączony do zestawu, proszę zwrócić na to uwagę).
  • Każdy ciśnieniomierz Microlife dokonuje pomiaru metodą oscylometryczną. To uznana metoda (z 30-letnią tradycją) stosowana u pacjentów, którzy wymagają stałej i bardzo dokładnej kontroli ciśnienia. Metoda odpowiada metodzie Korotkoffa: faza I skurczowa, faza V rozkurczowa. Nie wymaga stetoskopu, pomiar jest szybki i dokładny

Informacja dla pacjentów – jak korzystać z ciśnieniomierzy Microlife podczas mierzenia ciśnienia

• Przed wykonaniem pomiaru należy unikać nadmiernej aktywności, nie jeść oraz nie palić tytoniu, ani nie pić alkoholu.
• Na 5 minut przed wykonaniem pomiaru należy spokojnie usiąść i odpocząć.
• Aby jakość pomiarów była powtarzalna należy je wykonywać zawsze na tym samym ramieniu (zwykle lewym, dzięki czemu prawą – wiodącą ręką operuje się przyciskami i zakłada mankiet. Osoby leworęczne oczywiście robią to odwrotnie).
• Przed pomiarem należy zdjąć odzież z ramienia. Nie zaleca się podwijania rękawów, bo mogą one uciskać ramię.
• Rozprostowane rękawy teoretycznie nie wpływają na pracę mankietu, choć producenci innych ciśnieniomierzy zastrzegają, że najlepiej dokonywać pomiarów na gołe ciało.

Radzimy korzystać z oryginalnych mankietów Microlife.

Producent podkreśla, że tylko oryginalne mankiety podają dokładne wyniki. Wyniki to ze współpracy konstrukcji ciśnieniomierza i mankietu. Dlatego przestrzegamy, że pomiar innym, pasującym do otworu mankietem może być niemiarodajny (nawet jeżeli wydaje się, iż mierzy prawidłowo).

Jak dobierać mankiet do obwodu ramienia?

To zagadnienie na szczęście nie jest skomplikowane. Z pomocą miary krawieckiej mierzy się obwód ramienia pacjenta i do uzyskanego wyniku dobieramy mankiet.

Załóżmy, że jeśli obwód ramienia ma 21,8 cm obwodu należy dobrać mankiet w rozmiarze S : 17 cm - 22 cm. Gdy obwód ma już 22 cm lub więcej, wybiera się rozmiar M lub M-L.

Dużym ułatwieniem są mankiety dwurozmiarowe dołączone do zestawu (M-L) - są one droższe od mankietów tzw. jednorozmiarowych.

Mankiety Microlife znajdziesz klikając w podkreślenie.

Czy mankiety ciśnieniomierzy Microlife można prać?

Czy mankiety można prać?

Podkreślamy, że firma Microlife oferuje różne rodzaje mankietów. W przypadku najnowszych pokryć mankietów, dostępnych w naszej ofercie, mogą one być prane w pralce.

Ważne - prać można jedynie pokrycie mankietu, a nie cały mankiet. Pokrycie odpina się od części roboczej. Przed włożeniem do pralki odłącza się przewód pompki.

Starsze mankiety wymagają zweryfikowania informacji - u producenta lub w instrukcji. Z uwagi na wiek niektóre mankiety mogą nie nadawać się już do prania - szczególnie starsze niż 5 lat.

Warto też podkreślić, że gwarancja dla mankietów trwa 2 lata.

Czy przeciwwskazania mierzenia ciśnienia w przypadku arytmii są zasadne? Czy należy mierzyć ciśnienie mając arytmię?

Przewciwwskazanie jest uzasadnione tylko w kilku specyficznych rodzajach artymii – wtedy ciśnieniomierz rzeczywiście może nie być w stanie dokładnie określić ciśnienia krwi.

Zalecamy stosowanie ciśnieniomierzy z technologią PAD – Wykrywania Arytmii Pulsu (Pulse Arrythmia Detection). Te modele są w stanie wykryć arytmię i wyświetlić odpowiedni symbol. W przypadku takiego pomiaru wyniki mogą odbiegać od normalnego ciśnienia krwi. Jeśli zaś taki symbol się nie pojawi, odczyty są prawidłowe i dobrze pokazują ciśnienie krwi.

Ciśnieniomierze automatyczne stosowane domowo nie są odpowiednie dla osób ze stymulatorem serca.

Pomiaru pulsu u osób ze stymulatorem dokonuje się przynajmniej przez 1 minutę.

Używanie ciśnieniomierza w karetce / pojeździe

Ciśnieniomierze automatyczne, które mierzą ciśnienie w przeciągu kilku sekund, są jedynymi seksownymi urządzeniami stosowanymi w karetkach, samolotach i innych środkach transportu.

Z uwagi na liczne drgania które zaburzają pomiar, ciśnieniomierz może wskazać błąd odczytu. Wtedy należy powtarzać pomiar do uzyskania poprawnego wyniku

Ciśnieniomierze nie są wodoodporne

Jaki jest okres przydatności ciśnieniomierzy Microlife

Z uwagi na zastosowanie wysokiej jakości komponentów, ciśnieniomierze mogą być używane przez 5-10 lat w warunkach domowych, podczas "normalnego" użytkowania.

Urządzenia są objęte 5-letnią gwarancją. Mankiety objęto 2-letnią gwarancją.

Co 2 lata zalecane jest sprawdzanie sprawności działania ciśnieniomierza, u autoryzowanego serwisanta Microlife.

Zobacz inne termometry elektroniczne dostępne w naszej ofercie
Czytaj więcej informacji ▼ (Rozwiń)

( ilość produktów: 6 )
pixelpixelpixelpixel