Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:450,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dezynfekcja rąk i skóry - płyny i żele

Przy dobieraniu preparatów do dezynfekcji rąk dobrze jest pamiętać, że jest to procedura, którą wykonuje się nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Dlatego warto stawiać na środki wysokiej jakości.

( ilość produktów: 51 )

Zobacz też:

Preparaty do dezynfekcji występują w postaci płynu lub żelu. Żele łatwiej jest utrzymać na powierzchni rąk przez wymagany czas dezynfekcji, ale ich stosowanie może utrudniać nakładanie rękawic medycznych. Dlatego osobom pracującym w rękawiczkach zalecamy środki do dezynfekcji w postaci płynu.

Płyny do dezynfekcji rąk powinno się stosować zgodnie z ulotką - zwilżać dłonie preparatem przez określony czas lub nanieść na dłonie, rozprowadzić i poczekać do wyschnięcia. Dezynfekcja polega na redukcji drobnoustrojów do minimalnego, bezpiecznego poziomu.

Preparat do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk powinien spełniać następujących normy:
EN 12791 – czas dezynfekcji chirurgicznej do 3 minut, przedłużone działanie minimum 3 h.,
EN 14476 – skuteczność wobec wirusów Adeno i Polio,
EN 1500 – higieniczna dezynfekcja rąk – 30 sekund.

Dołożyliśmy starań, żeby nasza oferta obejmowała najważniejsze jej elementy. Oprócz dezynfekcji skóry w naszym sklepie znajdziecie Państwo jeszcze inne produkty do dezynfekcji:

Preparaty do dezynfekcji rąk - technologia działania

Dezynfekcja rąk zapewnia szybkie i wygodne zmniejszenie liczby bakterii do bezpiecznego poziomu i wiarygodne zniszczenie drobnoustrojów. Jedyną niezawodną metodą jest zastosowanie preparatów na bazie alkoholu metodą wcierania. Tego typu środki mają szybkie działanie (do 30 sekund) o szerokiej skuteczności biobójczej.

Aby dodatkowo chronić dłonie przed ich wysychaniem polecamy stosować preparaty zawierające substancje zmiękczające skórę, które wspierają jej funkcje ochronne. Tego typu rozwiązania są droższe, ale łagodniejsze w działaniu szczególnie dla osób które mają podrażnione ręce, lub z różnych powodów cierpią na choroby zawodowe dłoni.

Aby ułatwić dobór preparatów do chirurgicznej dezynfekcji rąk, albo do skóry wrażliwej, zapraszamy do odwiedzenia wskazanych odnośników.

Nowoczesne preparaty dezynfekcyjne są także nieszkodliwe dla osób z atopowym zapaleniem skóry. Badania w 2006 roku wykazały że występujące reakcje alergiczne i podrażnienia występują jedynie na skórze wcześniej uszkodzonej. Aby zapobiegać tego typu niedogodnościom radzimy korzystać ze środków do pielęgnacji rąk.

Źródło: Kampf G, Wigger-Alberti W, Wilhelm K.P. "Czy osoby atopowe tolerują preparaty do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu do wcierania? Prospektywna, kontrolowana, randomizowana, podwójnie ślepa próba kliniczna" Acta Derm Venereol 2006 r.  86:140-143 str.

Jak działają preparaty do dezynfekcji?

Dezynfekcja polega na zmniejszeniu liczby patogenów do bezpiecznego poziomu, przy czym substancje bójcze wykazują skuteczne działanie na wybrane drobnoustroje.

Nie ma substancji idealnej, która skutecznie dezynfekuje wszelkie patogeny, jest tania i wydajna.

Nie wszystkie środki działają skutecznie wobec wybranych patogenów. Z tego powodu wybierając płyny do dezynfekcji należy upewnić się, że mają one odpowiednie spektrum aktywności biobójczej.

Przebadane substancje wykazują skuteczne działanie na wybrane drobnoustroje, dzięki czemu można dostosować je do potrzeb w danej placówce ochrony zdrowia, albo przemysłu.
Preparaty do dezynfekcji rąk i skóry, preparaty do dezynfekcji powierzchni (małych i dużych), a także preparaty do dezynfekcji narzędzi są wykorzystywane w placówkach medycznych, placówkach edukacyjnych oraz zakładach pracy, czyli wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko wystąpienia chorób zakaźnych. Wykazują one działanie biobójcze wobec różnych bakterii, grzybów oraz wirusów, co pozwala uchronić się przed zakażeniem.

Ile kosztują preparaty do dezynfekcji?

Naszym zdaniem ceny środków do dezynfekcji należy oszacować według wydajności. Obliczanie wydajności jest bardzo łatwe w przypadku środków skoncentrowanych, w których wyrabia się roztwór roboczy o określonym stężeniu. Na przykład wydajność roztworu na poziomie 5% pozwala z 25 ml preparatu otrzymać wiadro 5 L roztworu roboczego, gotowego do użycia. Oznacza to też, że 1 litr koncentratu wystarczy w tym stężeniu na 20 takich zastosowań.

Bardzo ważne jest natomiast by personel dokładnie odmierzał dawki gotowego roztworu. Zbyt duże stężenie może być szkodliwe dla wrażliwych powierzchni, zbyt małe zaś będzie nieskuteczne wobec trudniejszych do usunięcia patogenów (wirusów, prątków).

Obliczanie wydajności jest trudniejsze w przypadku środków do dezynfekcji rąk, gdzie pompki dozujące, albo dozowniki mogą aplikować różne ilości preparatu. Rekomendujemy państwu wybranie takich dozowników które pozwalają określić wielkość dozy i dostosować ją do wybranego środka i warunków, w których jest używany. Dzięki temu można na przykład ustawić wyższe dozy na bloku chirurgicznym, a niższe w miej inwazyjnych w pomieszczeniach.

Czym różni się preparat antybakteryjny od środka o pełnym spektrum aktywności biobójczej?

Zasadnicza różnica polega na unieszkodliwianiu szerszej grupy patogenów niż tylko bakterii. Preparaty antybakteryjne, zgodnie ze swoją nazwą skutecznie działają wobec rozmaitych szczepów bakterii, ale nie są skuteczne na grzyby, pleśnie i wirusy, a o bardziej opornych drobnoustrojach i ich formach przetrwalnikowych nie wspominając.

Dlatego odradzamy wybór preparatów antybakteryjnych do profesjonalnego użycia w ochronie zdrowia. Do higieny rąk należy stosować środki zgodne z normami - więcej na samej górze tego artykułu, a stosowne instrukcje możecie państwo pobrać w tym dziale.

 

Polecany płyn do dezynfekcji rąk

Polecamy tutaj trzy sprawdzone preparaty które najchętniej kupują nasi klienci:

Niezależnie od wyboru marki większość oferowanych u nas produktów spełnia wymagane normy szpitalne.

Niemal wszystkie preparaty do rąk bazują na etanolu, który zapewnia odpowiednie spektrum działania, a ponadto szybko osiąga efekt i odparowuje z dłoni.

Zachęcamy Państwa do większych zakupów dzięki czemu Możecie oczekiwać darmowej dostawy, albo lepszych cen dla kolejnych zamówień

Płyn do dezynfekcji innych powierzchni w naszej ofercie

Znajdziecie u nas preparaty o różnej pojemności i zastosowaniu.

Środek należy dobrać do powierzchni która będzie dezynfekowana:

Przy czym można wyróżnić środki do jednoczesnego mycia i dezynfekcji powierzchni, albo osobno zakupić preparat do mycia oraz dezynfekcji

pixelpixelpixelpixel