Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:450,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Mydła oraz preparaty do higienicznego mycia rąk i skóry

Profesjonalne preparaty do mycia rąk gwarantują utrzymanie skóry w dobrym stanie. Używanie mydeł o wysokim PH jest częstą przyczyną uszkodzenia płaszcza lipidowego i przykrych doznań po dezynfekcji.

Potwierdzono, że częste mycie rąk przyczynia się do ich podrażnienia. W zawodach, w których jest to konieczne w codziennej pracy należy korzystać z rozwiązań minimalizujących negatywne skutki preparatów myjących. Wyklucza się często mydła alkaliczne zastępując mydłami syntetycznymi. Na dłuższą metę szkodliwe okazują się także barwniki i substancje zapachowe. Z tego powodu mydła stosowane w medycynie nigdy nie mają tak ładnego koloru i aksamitnej konsystencji, jak te sprzedawane w drogeriach.

 

Stosowanie preparatów zawierających łagodne tenzydy myjące (np. APG) i dodatki pielęgnujące poprawia długotrwałą odporność skóry. Ma znaczny wpływ na jej nawilżenie, co zmniejsza negatywne efekty działania mydła i alkoholi dezynfekujących. Z kolei substancje zapachowe i barwiące nie są pożądane i mogą przyczyniać się do wysuszenia skóry.

 

Warto pamiętać że mycie rąk nie zawsze jest czynnością konieczną. Badania świadczą, że samo mycie rąk nie zapewnia wymaganej redukcji liczby bakterii rezydujących na skórze, a przy tym stanowi dla niej obciążenie. Z tego powodu mycie rąk jest uzasadnione w następujących przypadkach: 

  • Kiedy ręce są wyraźnie zabrudzone
  • Przed rozpoczęciem dyżuru w celu usunięcia z rąk zanieczyszczeń i ewentualnych spor. Spora jako formy przetrwalnikowe mogą nie zostać usunięte po zastosowaniu samych preparatów dezynfekujących. Konieczna jest tu dezynfekcja rąk na bazie alkoholu.
  • Zawsze po skorzystaniu z toalety, które są z reguły najbardziej zanieczyszczonymi miejscami we wszystkich obiektach.
  • Zawsze przed jedzeniem.

 

Dobry efekt mycia oferują również preparaty w pianie. Piana jest już aktywnym czynnikiem o znacznie mniejszym działaniu drażniącym, niż mydło w płynie. Dodatkowo mydło w pianie są bardziej ekonomiczne w użyciu, bo otrzymuje się z nich ok. 50% więcej substancji myjącej.

Czytaj więcej (rozwiń) ▼

( ilość produktów: 53 )

Zobacz też płyn do dezynfekcji w naszej ofercie.

Pod tym linkiem możecie się Państwo zapoznać z instrukcjami mycia i dezynfekcji rąk wg EN 1500.

pixelpixelpixelpixel