Rękawice lateksowe

 

Lateks to najpopularniejszy materiał, z którego produkuje się rękawice jednorazowe. Rękawice lateksowe są wygodne i zapewniają doskonałą ochronę rąk. 

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo rękawice Pudrowane oznaczone znakiem PP (powdered) oraz Bezpudrowe oznaczone PF (powder free). Rękawice bezpudrowe zalecane są osobom uczulonym na skrobię kukurydzianą - najczęściej stosowany środek pudrujący wykorzystywany w rękawicach medycznych. Osobom uczulonym na lateks polecamy rękawice ze zmniejszoną ilością białek lateksu oraz rękawice nitrylowe i winylowe.

 

Sprzedawane u nas rękawice lateksowe są wytrzymałe i elastyczne

 

Firma Mercator Medical oferuje dobrej jakości rękawiczki, które nie rwą się podczas użytkowania, w przeciwieństwie do wielu modeli innych firm, których produkty próbowaliśmy dystrybuować.

 

Rękawice lateksowe zgodnie z obowiązującymi normami mają AQL 1.5, co oznacza, że wielkość mikroporów w rękawicach jest mniejsza od patogenów chorobotwórczych i nie pozwala na przenikanie warstwy lateksu. Niektóre rękawice oferują jeszcze wyższy poziom zabezpieczenia na poziomie AQL 1.0 a nawet 0.6.

 

Rękawice lateksowe skutecznie chronią też personel medyczny przed zakażeniami krzyżowymi, nawet podczas kontaktu z krwią. Krew jest szczególnie niebezpieczna, bo może transmitować wirusa zapalenia wątroby typu B lub C oraz wirusa HIV.

 

Minusy stosowania rękawic lateksowych

 

Do minusów noszenia rękawic lateksowych musimy zaliczyć możliwość szybkiego rozwoju nadwrażliwości na białka lateksu. Aby ograniczyć reakcje niepożądane, powiązane zresztą z wykorzystywaniem preparatów dezynfekujących, polecamy Państwu korzystanie ze środków do pielęgnacji dłoni. Odpowiednie nawilżanie dłoni po pracy zamyka pory i nawilża podrażnioną skórę, co utrudnia jej dalszą penetrację.

 

Ważne jest by używać rękawiczek lateksowych tylko w czystych dłoniach - pozbawionych resztek mydła, substancji dezynfekcyjnych, kremów, czy papieru. Tego typu pozostałości mogą przyczyniać się do mocniejszego tarcia materiału o skórę i wywoływania podrażnień. Innego typu reakcje alergiczne mogą pojawiać się na dłoniach i przedramionach po kilkunastu godzinach od noszenia rękawic lateksowych. Tego typu reakcje powstają w związku z przyspieszaniem wulkanizacji kauczuku naturalnego podczas produkcji rękawic, dlatego rekomendujemy stosowanie wysokiej jakości rękawiczek, kupowanych od sprawdzonych firm. Ostatnim typem nieprzyjemności związanych z noszeniem rękawiczek lateksowych będą natychmiastowe reakcje alergiczne, związane z kontaktem z białkami lateksu. Z tego powodu niektórym osobom zaleca się używanie rękawic z obniżoną ilością białek lateksu, albo nitrylowych. Znaczenie ma oczywiście jakość całego procesu produkcji - szczególnie skuteczność płukania rękawic z białek. Pomocne będzie wykorzystywanie rękawic bezpudrowych. Środki pudrujące (przypominamy, że od talku się odchodzi na rzecz mączki kukurydzianej) zwiększają tarcie skóry oraz przewodnictwo białek i mogą przyspieszać nieprzyjemne reakcje alergiczne. Dla tych osób polecamy głównie rękawice Dermagel Coated, oraz rękawice Comfort Powder free (bezpudrowe)

 

Po zdjęciu rękawic warto umyć ręce wodą z mydłem o neutralnym pH, pozbawionym zbędnych dodatków (barwników, substancji zapachowych).

Osoby uczulone na lateks nie powinny korzystać z tego typu rękawic. Pracodawca powinien zapewnić im korzystanie z rękawic nitrylowych.

 

Plusy lateksu

 

Do plusów rękawiczek lateksowych z pewnością należą właściwości użytkowe. Wytrzymałość, odporność przed przenikaniem drobnoustrojów i innych zanieczyszczeń oraz wysoka elastyczność i miękkość. W 2002 roku Lateks był wykorzystywany do produkcji ponad 99% procent rękawic chirurgicznych i 85% procent rękawic diagnostycznych. Obecnie ta druga liczba uległa zmianie, lecz nadal nie jest mniejsza niż 60%.

Czytaj więcej informacji ▼ (Rozwiń)


 

Sortuj po:
Widoki
producent: Mercator Medical
Santex Powdered (PP) (100 szt.) rękawice lateksowePromocjaPolecanyPrzecena

Santex Powdered (PP) (100 szt.) rękawice lateksowe

Rękawice lateksowe, pudrowane. Klasyczne, niezawodne rękawice diagnostyczne.

11.8895.04 PKT
5/55.00/5
producent: Mercator Medical
Rękawice lateksowe Comfort Powdered (Comfort PP) (100 szt.)PromocjaPolecany

Rękawice lateksowe Comfort Powdered (Comfort PP) (100 szt.)

Rękawice lateksowe, pudrowane o gładkiej powierzchni.

16.2014.04112.32 PKT
5/55.00/5
producent: Mercator Medical
Dermagel Coated (PF) 100 szt. rękawiczki lateksowePromocjaPolecany

Dermagel Coated (PF) 100 szt. rękawiczki lateksowe

Rękawice lateksowe, bezpudrowe z wewnętrzną warstwą polimerową. Zalecane dla osób ze skłonnością do alergii.

17.6015.12120.96 PKT
5/55.00/5
producent: Mercator Medical
Rękawice Comfort Powder-Free (Comfort PF) (100 szt.)PromocjaPolecany

Rękawice Comfort Powder-Free (Comfort PF) (100 szt.)

Rękawice lateksowe, bezpudrowe. Zalecane dla osób ze skłonnością do alergii.

17.6016.20129.60 PKT
5/55.00/5
COMFEEL - Rękawice lateksowe miętowe TG zielone (100 szt.)PromocjaPolecany

COMFEEL - Rękawice lateksowe miętowe TG zielone (100 szt.)

Rękawice lateksowe, lekko pudrowane. Zielone, o zapachu mięty. Jednorazowego użytku

18.36146.88 PKT
5/55.00/5
producent: Mercator Medical
Uchwyt "Drakula" - na rękawice lub chusteczki.PromocjaPolecany

Uchwyt "Drakula" - na rękawice lub chusteczki.

uniwersalny uchwyt ścienny na rękawice diagnostyczne lub chusteczki higieniczne.

27.00216 PKT
5/55.00/5
producent: Mercator Medical
Rękawice Ambulance High Risk (Ambulance PF lateks) 50 szt.Polecany

Rękawice Ambulance High Risk (Ambulance PF lateks) 50 szt.

Rękawice lateksowe, bezpudrowe o grubych ściankach. Zalecane w ratownictwie medycznym lub diagnostyce.

33.00264 PKT
5/55.00/5
Sortuj po:
Widoki normallist
pixelpixelpixelpixelpixelpixel