Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ciśnieniomierz naramienny elektroniczny do użytku domowego i profesjonalnego

Przedstawiamy szeroki wybór ciśnieniomierzy, które są ważnym asortymentem zarówno w gabinecie, jak i w domu. Postaramy się pomóc Państwu w poznaniu oferty naszego sklepu i podjęciu decyzji o zakupie właściwego ciśnieniomierza.

 

Zobacz listę wszystkich Ciśnieniomierzy

 

Trzy najlepsze ciśnieniomierze z mankietem - oferta na 2023 r.

Microlife BP A2 Basic

kompaktowy, z wyraźnym wyświetlaczem, mankiet w zestawie

cena 174,96 zł brutto

 • samoczynne pompowanie mankietu bez ucisku dla pacjenta
 • mierzenie ciśnienia krwi, sprawdzanie pulsu, wykrywanie arytmii
 •  wyświetlacz odpowiedni dla osób starszych
 • czujniki prawidłowego założenia mankietu
 • zasilanie bateryjne lub zasilaczem (w zestawie)
 • pamięć 30 ostatnich pomiarów

 Omron M3 Comfort

energooszczędny, z pamięcią dla dwóch osób, mankiet w zestawie

cena 270,00 zł brutto

 • samoczynne pompowanie mankietu
 • uśrednianie 3 ostatnich wyników
 • mierzenie ciśnienia krwi i pulsu, wykrywanie artymii i nadciśnienia
 • wyraźny ekran LCD
 • czujniki prawidłowego założenia mankietu
 • zasilanie bateryjne lub zasilaczem (nie dołączono)
 • pamięć 60 ostatnich pomiarów

Omron M4 Intelli It

z aplikacją Omron Connect, duży wyświetlacz, mankiet w zestawie

cena 273,00 zł brutto

 • możliwość zgrywania danych przez USB 
 • samoczynne pompowanie mankietu
 • mierzenie ciśnienia krwi i pulsu, wykrywanie artymii
 • wyraźny ekran LCD
 • czujniki prawidłowego założenia mankietu
 • zasilanie bateryjne lub zasilaczem (nie dołączono)
 • pamięć 60 ostatnich pomiarów dla dwóch osób + gość

 

Krótko o naszym wyborze...

Są to automatyczne ciśnieniomierze z funkcją wykonania dokładnego pomiaru ciśnienia tętniczego i pulsu zarówno w domu, jak i w gabinetach lekarskich i zabiegowych. Umożliwiają m.in kontrolować ciśnienie krwi, wykrywać arytmię serca czy nadciśnienie. 

Te poręczne ciśnieniomierze dostępne w naszej ofercie dostosowane są do użytku profesjonalnego oraz do samodzielnego pomiaru ciśnienia krwi. Dzięki wyraźnym wyświetlaczom sprawdzą się również dla osób starszych. 

Do ciśnieniomierzy dołączone są mankiety o uniwersalnym obwodzie, których opaska automatycznie pompuje się, a dzięki czujnikowi osiąga rozmiar wystarczający do wykonania badania, który nie jest zbyt ciasny dla pacjenta.

Wszystkie wymienione tu ciśnieniomierze są walidowane klinicznie, co oznacza, że spełniają międzynarodowe wymagania dotyczące dokładności pomiaru. Przeznaczone są dla osób bez zdiagnozowanych schorzeń, a także diabetyków i kobiety w ciąży. Urządzenia te zostały również zgłoszone do odpowiedniego urzędu rejestracji produktów medycznych. 

 

Dlaczego należy wybrać odpowiedni ciśnieniomierz naramienny

W obliczu ryzyka zawału serca, czy udaru mózgu wczesne wykrycie nieprawidłowości ciśnienia pozwala udać się odpowiednio wcześnie do lekarza, by dostosować odpowiednie leczenie. W ostatnich latach spotkaliśmy się z publikacjami, w których pisano, że zmieszczenie się w normie ciśnienia zmniejsza ryzyko udaru o ok. 40%, a ryzyko choroby niedokrwiennej serca zmniejsza się o ok. 25%. Dołączmy do tego dietę, ruch i odstawmy używki, a otrzymamy receptę na życie dłuższe nawet o 20 lat.

Dobry ciśnieniomierz naramienny to konieczny sprzęt domowy i gabinetowy z którego pacjenci korzystają u lekarza. Ważne są regularne pomiary ciśnienia i dobór odpowiedniego mankietu. Dzięki regularnemu mierzeniu ciśnienia w tych samych porach jesteśmy w stanie ocenić czy ciśnienie jest w normie, czy może od niej odstaje.

Jeżeli zastanawiacie się Państwo, jaki ciśnieniomierz wybrać, to uważamy, że ciśnieniomierze naramienne są najlepszym wyborem.

Są one skuteczne w pomiarze, nie wymagają skomplikowanych operacji, pomocy drugiej osoby i pozwalają badać się domowo. Do wyboru macie Państwo również ciśnieniomierze manualne (nieco tańsze, wymagające większej wiedzy medycznej i w niektórych modelach nie pozwalające na przebadanie się samodzielnie).

 

Ciśnieniomierze zegarowe ze stetoskopem w zestawie

To sprzęt medyczny stosowany głównie przez pracowników służby zdrowia, jednak nie wyklucza on także użytku domowego. Ciśnieniomierze mechaniczne dostępne są przystępne cenowo i nie wymagają zasilania.

Ciśnieniomierz zegarowy Standard

cena 57,24 zł brutto

 Ciśnieniomierz zegarowy dla dzieci

cena 65,32 zł brutto

 Ciśnieniomierz zegarowy LD-100 Little Doctor

cena 139,30 zł brutto

 • do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i jednoczesnego odsłuchiwania pracy serca
 • mankiet na rzep, łatwy w samodzielnym zapinaniu
 • czytelny zegar z tarczą 45 mm
 • stetoskop w zestawie
 • do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i odsłuchiwania pracy serca
 • pediatryczny
 • w zestawie trzy bawełniane mankiety dla noworodków, niemowląt i dzieci
 • nie zawiera stetoskopu
 • mankiety w wesołe dziecięce wzorki
 • profesjonalny, dla ośrodków medycznych
 • wyraźna tarcza o średnicy 110 mm
 • płynne regulowanie spuszczanie powietrza przez metalowy iglicowy zawór
 • nylonowy mankiet
 • stetoskop w zestawie

 


Stan cen na styczeń 2020 r.

 

Arytmia i nadciśnienie - warto regularnie mierzyć ciśnienie

Nadciśnienie tętnicze to tendencja do podwyższonego ciśnienia krwi prowadzącego do zwężenia tętnic i rozwoju miażdżycy. Ciśnienie powinno być utrzymywane w normie, aby zapobiec negatywnym konsekwencjom zdrowotnym.

Ustalone normy ciśnienia krwi stanowią swojego rodzaju wytyczne, które pomagają określić stan pacjenta. Jednakże dopiero lekarz jest w stanie wskazać indywidualne ciśnienie i na tej podstawie ocenić, jakie jest ryzyko nadciśnienia.

Ciśnienie indywidualne determinowane jest różnymi czynnikami, a ogólnie określa się je z pomocą wieku pacjenta i stanu zdrowia.

 Stadium   Ciśnienie   skurczowe (mm Hg)   Ciśnienie rozkurczowe (mm Hg) 

Ciśnienie optymalne 

<120  <80

Ciśnienie prawidłowe  

<130  <85

Ciśnienie wysokie prawidłowe

130-139 85-89

Nadciśnienie I okres     

140-159   90-99

Nadciśnienie II okres   

160-179 100-109

Nadciśnienie III okres 

>180   >110

Izolowane nadciśnienie skurczowe   

>160  <90

 

Ciśnieniomierze automatyczne a zegarowe

Ciśnieniomierze zegarowe to modele wymagające osoby obsługującej ciśnieniomierz. Do produktu dołączane są zazwyczaj słuchawki, za pomocą których dokonujemy odsłuchu badanej osoby. Ważniejsze jest jednak to, że na używaniu tego typu ciśnieniomierzy trzeba się znać, bo co jakiś czas musimy dokonać kalibracji ciśnieniomierza. Od wielu lat ciśnieniomierze te są z powodzeniem używane w klinikach, teraz natomiast wypierają je ciśnieniomierze automatyczne, które znacznie skracają czas potrzebnej pracy do zbadania ciśnienia pacjenta.

Z doświadczenia wiemy, że wiele osób chętnie podchodzi do ciśnieniomierzy automatycznych, gdy po wciśnięciu przycisku power mankiet jest nadmuchiwany automatycznie, a wynik wyświetlany na ekranie. Urządzenia cechują się szybkością pomiaru, dokładnością i łatwością użycia.

Są to urządzenia wielofunkcyjne, umożliwiające zarówno badanie ciśnienia i pulsu, ale również wykrywanie arytmii i nadciśnienia. Dzięki regularnym badaniom możemy przeciwdziałać zaistniałym nieprawidłowościom pojawiającym się w naszych pomiarach. W ciśnieniomierzach elektronicznych mamy dostęp do historii pomiarów w której z łatwością możemy zapisywać ostatnie kilkadziesiąt wyników. Fałszywe pomiary wynikające z nadmiernego poruszania ręką lub złego założenia mankietu są usuwane, co zwiększa wiarygodność wyświetlanych wyników pomiarów.

Gadżetem, który docenia wielu klientów jest dołączane do ciśnieniomierza etui, w którym zmieści się aparatura wraz z akcesoriami. Ten, zdawałoby się mało znaczący dodatek znacznie ułatwia pracę z ciśnieniomierzem. W jednej chwili wyjmujemy z opakowania wszystko, co jest potrzebne do badania - łącznie z długopisem i karteczką do notowania wyników.

Ciśnieniomierz automatyczny Omron M6 Comfort bez zasilacza


 

Elektroniczny ciśnieniomierz a jego cena - co zrobić, gdy ciśnieniomierz za 80 zł wskazuje taki sam wynik jak ten za 200 zł?

Sprzedawane przez nas towary najlepiej weryfikują klienci. Jeżeli ilość zwrotów lub reklamacji jest znikoma, uznajemy towar za wart uwagi. Taka weryfikacja pozwala nam ograniczać ofertę do wydajnych produktów.

Stale pragniemy edukować, że "za wszystko ostatecznie płaci klient", a dobra jakość nigdy nie idzie w parze z niską ceną. Różnica w cenie wynika głównie z jakości wykonania i terminu gwarancji. Mówiąc o droższych ciśnieniomierzach mamy głównie na uwadze ciśnieniomierze OMRON. Do produkcji aparatów japońskiego producenta używa się wysokogatunkowych kompozytów i precyzyjnie wykonanych podzespołów, po to, by ciśnieniomierz mierzył dokładnie przez jak najdłuższy czas. Producent oferuje 3 lata gwarancji na ciśnieniomierz i rok gwarancji na mankiet. W tym czasie sprzęt praktycznie działa niezawodnie, używany codziennie w warunkach domowych, a nawet klinicznych. Pamiętać należy oczywiście o odpowiedniej konserwacji sprzętu (głównie myciu i przechowywaniu).

Wszystkie sprzedawane u nas ciśnieniomierze mają gwarancję producenta realizowaną w Polsce (czego, jak się dowiedzieliśmy, nie można oczekiwać od produktów zakupionych na serwisach aukcyjnych, np. allegro)

Kolejnym elementem ceny są testy prowadzone na ciśnieniomierzach. Pamiętajmy, że tańsze aparaty mogą tracić dokładność pomiaru po pewnym czasie. Właściwie niezawodność działania ciśnieniomierza to cecha, na której zależy nam najbardziej. Sprzęt, które będzie działał wadliwie jest szkodliwy!

Ważne, aby ciśnieniomierz z którego Państwo korzystacie przeszedł walidację kliniczną. W praktyce ciśnieniomierze są sprawdzane w takich instytutach jak:

 • Brytyjskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego (BHS),
 • Association for the Advancement of Medical Instrumentation (AAMI),
 • Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego (ESH).

O certyfikacie świadczą opisy na opakowaniu lub obrazki:

 

Doszły nas też opinie, że niecertyfikowane elektroniczne aparaty do mierzenia ciśnienia mogą wskazywać błąd pomiaru większy, niż dopuszcza to ESH International Protocol by Graves (Mayo Clinic and Mayo Foundation). Nie możemy potwierdzić tej informacji jednoznacznie, ale wolimy dmuchać na zimne i polecić Państwu opisane wyżej sprawdzone rozwiązania. Jak wspominaliśmy, gdy ciśnieniomierz elektroniczny kosztuje mniej niż 100 zł, to można mieć wobec niego podejrzenia. Proszę zauważyć również, że sprzęt za 260 zł, który działa 5 lat ma lepszą relację jakości do ceny, od tego, który działa rok i kosztuje 80 zł. Niska cena zakupu towaru bywa poważnym złudzeniem nie tylko w naszej branży.

Drugą istotną sprawą jest zasilanie ciśnieniomierzy elektronicznych - wiele z nich działa na baterie. Polecamy Państwu stosowanie  zasilania przez kabel, bo jeżeli bateria będzie na wyczerpaniu ciśnieniomierz może wskazać błędny wynik. W lepszych modelach ciśnieniomierzy do takiej sytuacji nie dochodzi, bo niski poziom naładowania baterii (niewystarczający do prawidłowej pracy) wywołuje alarm. Zasilanie bateryjne z kolei jest niezastąpione w podróży.

 

Metody pomiaru ciśnienia

Ciśnieniomierze OMRON mają często wpisaną metodę pomiaru oscylometryczną. Jeżeli nie wiecie Państwo, "z czym to się je", to serwujemy krótkie wyjaśnienie.

Metoda oscylometryczna polega na analizie zmian ciśnienia (oscylacji, czyli wahań między wysokim, a niskim ciśnieniem). Wahania powstają pod wpływem tętna, przez stopniowe naciskanie rękawa na tętnicę. Czujniki w mankiecie określają następnie ciśnienie skurczowe i rozkurczowe. Stąd aparatura wnioskuje prawidłowe wyniki na bazie różnicy, między tymi dwoma stanami.

Druga metoda pomiaru polega na osłuchiwaniu pacjenta - jest stosowana w ciśnieniomierzach zegarowych z dołączonym stetoskopem. Lekarz nasłuchuje u pacjenta tonów Korotkowa, czyli zjawisk akustycznych powstających podczas okluzji. Okluzja powinna być pełna (tętnica zamknięta). Po pełnym napompowaniu mankietu spuszczamy z niego powietrze z prędkością ok. 2 mm Hg/sekundę.  Wtedy, jak już lekarz usłyszy wyraźne dźwięki odpowiadające dwóm uderzeniom serca, będzie to tak zwana I faza wg Korotkowa. W tym momencie mierzymy ciśnienie skurczowe (górne) - najlepiej zanotować je na kartce. Warto przypomnieć, że aparat do mierzenia ciśnienia powinien być dobrze skalibrowany. Stopniowo spuszczamy powietrze z mankietu, aż powtarzające się dźwięki zanikną. Wtedy spisuje się ciśnienie dolne - rozkurczowe, które odpowiada V fazie wg Korotkowa. Czasem ciśnienie warto spisać w IV fazie (nieco przed fazą V). Mankietu nie wolno dopompowywać podczas badania.

Poniżej, abyście mogli Państwo zobaczyć, jak prezentuje się profesjonalny ciśnieniomierz elektroniczny zamieszczamy wideo z recenzją ciśnieniomierza OMRON M3 (film w języku angielskim)

Jeżeli zastanawiacie się Państwo, jakiej firmy ciśnieniomierz kupić, warto wiedzieć, że na to pytanie nie ma jedynej słusznej odpowiedzi. Liczni sprzedawcy z pewnością przekonywać do swoich racji, zależnie od dostępnej u nich oferty. U nas ta sytuacja wygląda podobnie, lecz wybór oparliśmy o niezawodność oraz to, co nasi klienci chętnie kupowali i nie zgłaszali reklamacji.

Tagi: ciśnieniomierz jaki kupić

Ceny w powyższym artykule wskazano na podstawie stanów magazynowych ze stycznia 2020 roku. Faktyczne ceny ciśnieniomierzy mogą się różnić - przedstawione są na kartach poszczególnych towarów.

Dodatkowe publikacje i informacje o ciśnieniomierzach:

 

f Polub nas na facebooku i bądź na bieżąco Wymieniaj punkty na nagrody

Polecane

Zasilacz do ciśnieniomierza OMRON

Zasilacz do ciśnieniomierza OMRON

52,50 zł brutto/1szt.419.04 pkt.
pixelpixelpixelpixel