Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:450,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dozowniki 

Oferujemy sprawdzone, opatentowane rozwiązania. Niektóre z nich są uniwersalne, dostosowane do różnych butelek. Inne wymagają zastosowania preparatów tej samej linii lub systemu.

W razie trudności z wyborem dozowników zapraszamy do kontaktu z opiekunem działu: Adamem Pszennym tel.: 601 512 252 e-mail: a.pszenny@oss.com.pl

Dozownik do dezynfekcji rąk powinien mieć 5 zasadniczych cech:

  • dać się łatwo myć

Czyli powinien mieć opływowy albo chociaż zaokrąglony kształt, a także gładki, niechropowaty materiał, do którego nie przywierają zanieczyszczenia i bakterie.

  • być zabezpieczony przed kradzieżą płynu

Niestety płyn zawsze da się ukraść, chociażby w taki sposób, że ktoś będzie naciskał pompkę przez pół godziny.
Z zasady dozowniki zabezpieczone są kluczykiem, co uniemożliwia kradzież całego opakowania na płyn do dezynfekcji.

  • dozować odpowiednią ilość płynu

Wbrew pozorom jest to bardzo ważna cecha, bo odpowiednia ilość preparatu pozwala skutecznie dezynfekować dłonie. Niemal każdy środek przeznaczony do dezynfekcji ma w ulotce wskazaną ilość płynu jaką należy nanieść na dłonie, aby działanie biobójcze było efektywne.

Warto podkreślić, że ilości preparatu różnią się zależnie od tego czy dokonywana jest dezynfekcja higieniczna, czy chirurgiczna. O różnicy pomiędzy tymi terminami przeczytasz w naszych instrukcjach mycia i dezynfekcji rąk

  • łatwo się otwierać i uzupełniać

Zalecamy, aby w całej placówce medycznej stosować ten sam rodzaj produktów - od tego samego producenta - bo wtedy personel sprzątający ma znacznie ułatwioną pracę podczas uzupełniania dozowników. Kiedy otwiera się je w ten sam sposób, używa tych samych kluczyków oraz

  • obudowa oraz mechanizm powinny być wytrzymałe, aby mogły służyć przez wiele lat

 

Gdzie kupić dozownik do dezynfekcji?

Odpowiedz na to pytanie wcale nie jest banalna, bo pomimo tego, że dozownik można kupić w każdym sklepie specjalistycznym, albo takim jak nasza hurtownia medyczna to wielu sprzedawców wystawia tylko kilka rodzajów produktów. Jest to sztuczne ograniczanie oferty, aby klient wybrał od jednego producenta, który niekoniecznie jest najlepszy.

Z zasady zalecamy Państwu wybór sklepów, w których oferta jest zróżnicowana pod kątem producentów, ale też nie zawiera produktów ubogich jakościowo.

Jak otworzyć dozownik do dezynfekcji rąk?

Dozownik każdego rodzaju ma swój system otwarcia. Cały proces jest opisany na instrukcji, a jeżeli instrukcja jest niedostępna to najpewniej są to proste dozowniki otwierane kluczykiem i odchylane.

Po otwarciu można wymienić płyn, albo go uzupełnić.

Dodamy, że warto wybierać takie produkty, które można szybko otworzyć i łatwo uzupełnić. W przeciwnym wypadku zespół sprzątający będzie codziennie przeklinał nabywcę, a także wykona mniej pracy.

Gdzie sprawdzą się łokciowe dozowniki do mydła ?

Z zasady dozowniki łokciowe - niezależnie czy do mydła, czy preparatu dezynfekującego - stosowane są w obszarach o podwyższonym ryzyku zakażenia.

Naciskając dozownik łokciem pracownik po prostu zmniejsza ilość patogenów przekazywanych na dźwignię dozownika. 

Krótko mówiąc sprawdzą się wszędzie w obszarze medycznym, a szczególnie w pomieszczeniach o podwyższonych rygorach sanitarnych.

Co wyróżnia bezdotykowy, automatyczny dozownik do płynu dezynfekcyjnego?

Dozownik bezdotykowy oferuje najbezpieczniejszą formę podawania środka dezynfekującego - niezależnie czy jest to płyn, czy żel.

Fotokomórka sprawia, że płyn dozowany jest bez naciskania dozownika, dzięki czemu na jego powierzchnię nie są przenoszone żadne bakterie.

Ponadto jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala dozować preparat z pewnej odległości, co ma niebagatelne znaczenie w obszarach o wysokim współczynniku / ryzyku skażenia.

Na co zwrócić uwagę wybierając dozownik łokciowy na płyn dezynfekcyjny

Przede wszystkim urządzenie powinno być solidne. Zalecamy wybór dozownika z dźwignią z mocnego ABS lub metalu.

Pojemnik na płyn dezynfekujący powinien być chroniony przed rozlewanie się preparatu. Można tego łatwo uniknąć gdy stosuje się odpowiednie wkłady. Lecz zwykle dozowniki przelewowe też nie mają tego problemu.

Warto również zwrócić uwagę, czy dozownik do dezynfekcji na ścianę ma odpowiednio ustawione możliwości montażu. Niektóre dozowniki mają ściśle określone dziurki na kołki, inne zaś pozwalają na szeroki zakres manewrowania tymi punktami.

Czym charakteryzują się dozowniki łokciowe?

Zamiast przycisku naciskowego mają długą dźwignie do dozowania preparatu z pomocą łokcia / ramienia.

Można w nich dozować zarówno mydło w płynie, jak i środki dezynfekujące (często także żele).

Warto zapoznać się ze szczegółowym opisem dozownika.

Zobacz także dozowniki do mydła

W innym dziale naszej oferty prezentujemy dozowniki do mydła - zazwyczaj wykorzystuje się w nich inną technologię podawania preparatu, bowiem mydło jest bardziej gęste.

Są także dozowniki uniwersalne, które pozwalają używać mydła lub służą jako dozownik do płynu do dezynfekcji.

( ilość produktów: 35 )
pixelpixelpixelpixel