Darmowa dostawa od 450,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Fresubin – kompleksowa dieta medyczna

Produkty linii Fresubin mają zastosowanie zarówno w suplementacji codziennej diety pacjentów, osób obłożnie chorych, są nawet używane jako kompleksowa dieta u osób, które mają problemy z przyswajaniem pokarmów lub cierpią na niedożywienie.

W tym tekście wskazujemy dostępne produkty oraz ich zastosowanie.

 

Przejdź do pełnej oferty żywienia medycznego

Lista produktów linii Fresubin:

Dieta dojelitowa, doustna:

Dieta dojelitowa, podawana przez zgłębnik:

Fresubin stosowany jest jako dieta okołooperacyjna

Lekarze wydają różne indywidualne zalecenia odnośnie odżywiania przed operacją. Rekomendowane jest nawet przesunięcie terminu operacji, aby można było wcześniej przeprowadzić terapię żywieniową. Wytyczne ESPEN (Europejskiego Towarzystwa żywienia pozajelitowego i dojelitowego) i zalecenia z protokołu ERAS (Enhanced Recovery After Surgery) uznają, że należy zastosować wsparcie żywieniowe pacjentów zagrożonych niedożywieniem na 10-14 dni przed dużymi operacjami, nawet, jeżeli w grę wchodzi przesunięcie terminu zabiegu. Odżywianie pacjenta przed operacją ma potwierdzoną skuteczność. Dowiedziono, że odżywianie zmniejsza liczbę możliwych powikłań pooperacyjnych nawet o 20%. Szerzej na ten temat piszemy w tym tekście.

Przykładowo do operacji jelitowej często wskazana jest dieta płynna na 2 dni przed zabiegiem. Z reguły w posiłki w stanie stałym pacjenci mogą spożywać do 6 godzin przed operacją. Natomiast płyny klarowne spożywane są do dwóch godzin przed znieczuleniem i samym zabiegiem.

Wyjątkiem od tej reguły Oczywiście będą pacjenci ze zdiagnozowanym spowolnionym opróżnianiem żołądka, jego spowolnioną motoryką, albo z niedrożnością jelit.

Fresubin oferta żywienia medycznego

Produkty linii Fresubin są także standardowym środkiem do walki z niedożywieniem

Przyczynami niedożywienia może być:

  • Niedostateczne spożycie pokarmów,
  • Niechęć do jedzenia, brak apetytu (o różnym podłożu: zdrowotny, psychicznym),
  • Zaburzenia połykania lub wchłanianie pokarmów,
  • Trudności z trawieniem, pracą żołądka lub jelit,
  • Przewlekłe choroby, szczególnie przewodu pokarmowego nerek albo wątroby, a także nowotwory,
  • Anoreksja,
  • Pod uwagę należy brać również społeczne i ekonomiczne czynniki życia pacjenta. Zdarza się, że problem tkwi w uzależnieniach od leków, alkoholu, czy narkotyków.

Fresubin jako certyfikowana dieta przemysłowa może być odpowiednio wyliczona i dostosowana do potrzeb pacjenta. Pomaga w tym tabela żywieniowa poszczególnych produktów. Produkty te są wolne od nietolerowanych substancji, jak laktozy, glutenu, cholesterolu. Nie zawierają także śladowych ilości różnych składników, znajdujących się na halach produkcyjnych.

O charakterystyce diety przemysłowej piszemy więcej we wskazanym odnośniku.

Uwaga - produkty żywienia medycznego należy wykorzystywać zawsze pod nadzorem lekarza.

poniżej prezentujemy produkty linii Fresubin

Podziel się swoim komentarzem z innymi

Polecane

pixelpixelpixelpixelpixel