Rękawice nitrylowe z owsem

Rękawice nitrylowe z owsem

Okazuje się, że końskie zdrowie można mieć nie tylko z pomocą płatków owsianych, ale także dzięki rękawiczkom nitrylowym wyściełanym wyciągiem z owsa. Jest to dobra wiadomość dla pracowników ochrony zdrowia, którzy na co dzień zmagają się z wrażliwością skóry dłoni, podrażnionych częstą dezynfekcją i noszeniem rękawic.

Rękawice z owsem zalecane są przy nadwrażliwości skóry – podobnie jak rękawice z warstwą kolagenu – łagodzą podrażnienia, uelastyczniają skórę i odżywiają ją. Nawilżone dłonie odzyskują swoją zdolność do regeneracji, co zmniejsza nieprzyjemny świąd i pieczenie.

Rękawice można kupić po kliknięciu w poniższy obrazek:

Rękawice Safe Hand Coats z owsem

Zdrowotne działanie owsa w rękawicach

Koloidalny wyciąg z owsa, którym pokrywana jest wewnętrzna warstwa rękawic SafeHand Coats został uznany i zaklasyfikowany jako środek ochronny do zabezpieczania skóry. Wyciąg i substancje pomocnicze nie tylko chronią dłonie, ale też nawilżają je, co w trudnych warunkach pracy może być znaczącą ulgą.

Opatentowany, w pełni naturalny wyciąg z owsa zawiera formułę nawilżającą, wykazującą podobne działanie do kwasu hialuronowego. Odpowiedzialny jest za to między innymi β-glukan – znany, zdrowotny składnik owsa. Jego działanie przyspiesza proces gojenia ran na dłoniach oraz łagodzi efekt wrażliwej skóry.

Do atutów działania rękawic z owsem zaliczamy:

  • łagodzenie swędzeń i zaczerwienień,
  • przyspieszanie procesu gojenia,
  • utrzymywanie odpowiedniego pH skóry,

Bezpieczeństwo użytkowania rękawic z owsem

Nie odważylibyśmy się napisać o tym produkcie więcej, gdyby nie przeszedł testów środka ochrony osobistej.

Rękawice Safe Hand Coats są zgodne z normą ASTM F1671 (test na przenikanie patogenów krwiopochodnych), ASTM D6978 (test na przenikanie cytostatyków) oraz EN 374 (odpowiednia wytrzymałość, ochrona przed przekłuciem, chemią i penetracją drobnoustrojów). Więcej o normach dla rękawic medycznych przeczytasz w tym tekście oraz w wywiadzie z jednym z producentów.

Wyniki testów dostępne są u producenta rękawic Safe Hand Coats.

Rękawice z owsem Safe Hand Coats mają szerokie zastosowanie w ochronie zdrowia oraz różnych branżach przemysłu. Zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Opakowanie rękawic mieści 100 sztuk.

Rękawice z owsem znajdują zastosowanie w:

  • Ochronie zdrowia – między innymi w gabinetach specjalistycznych, ambulatoriach, laboratoriach, szpitalach, przychodniach, domach opieki społecznej,
  • Gabinetach prywatnych, salonach urody, w pracy rehabilitantów,
  • Sektorze spożywczym, gastronomii, transporcie, przetwórstwie,
  • Polecane są również do prac porządkowych.

Nitrylowe rękawice z owsem nie zawierają protein lateksu, dzięki czemu, jak w przypadku innych sprzedawanych u nas rękawic nitrylowych, są wskazane dla osób uczulonych na lateks.

Uwaga!

Podczas produkcji rękawic stosuje się dibutyloditiokarbaminian cynku w śladowych ilościach – u niektórych osób ta substancja może wywołać reakcje alergiczne. Ponadto, z uwagi na wykorzystanie wyciągu z owsa rękawice należy stosować ostrożnie u osób uczulonych na gluten i nie stosować u chorych na celiakię.

f Polub nas na facebooku i bądź na bieżąco Wymieniaj punkty na nagrody

Polecane

Mediwax 360 ml. (z pompką)

Mediwax  360 ml. (z pompką)
18.20   145.60 PKT

Silonda lipid 500 ml.

Silonda lipid 500 ml.
34.0030.00   240 PKT

Balmea 500 ml. (z pompką)

Balmea 500 ml. (z pompką)
21.0017.50   140 PKT
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixelpixelpixelpixelpixelpixel