proszki do prania i dezynfekcji
( ilość produktów: 5 )Proszki do prania i dezynfekcji
Profesjonalne środki do prania stosowane wobec odzieży medycznej. Aktywność preparatów nawet w 95°C
Oferta obejmuje proszek Eltra przeznaczony do jednoczesnego prania i dezynfekcji odzieży oraz tekstyliów w obszarze medycznym. Skuteczność dezynfekcji osiąga w temperaturze 65° C.
Produkt ma atest PZH nr HB/1065/02. Więcej informacji w opisie i ulotce produktu.

Eltra środek dezynfekująco-piorący 20 kg.
Proszek piorąco-dezynfekujący. Nie zawiera fosforanów

Eltra środek dezynfekująco-piorący 6 kg.
Proszek piorąco-dezynfekujący. Nie zawiera fosforanów

Clax Bioextra Conc Color 20 kg do prania koloru
Skoncentrowany enzymatyczny proszkowy preparat piorący. Wystarcza na 1668 kg prania.
- Zastosowanie:

Clax Bioextra Conc White 20 kg do prania białego
Skoncentrowany enzymatyczny proszkowy preparat piorący. Wystarcza na 1668 kg prania.
- Zastosowanie:

Clax DS Desotherm 3ZP13 20 kg
Skuteczny proszkowy preparat piorąco-dezynfekujący, nie zawiera fosforanów. Skład oparto o związki powierzchniowo czynne.
Informacje uzupełniające:
W tej sekcji dowiesz się:
- co to są proszki do prania i dezynfekcji i jak działają
- poznasz korzyści i wady stosowania proszków do prania i dezynfekcji
- dowiedziesz się, jak stosować proszki do dezynfekcji w sposób bezpieczny i skuteczny
Co to są proszki do prania i dezynfekcji i jak działają
Proszki do prania i dezynfekcji to środki czystości wykorzystywane do usuwania plam, zabrudzeń powstających w ośrodkach medycznych (organicznych, krwi, białek) i dezynfekcji powierzchni. Działają poprzez zawarte w nich substancje czyszczące i dezynfekujące, które penetrują tkaniny i usuwają z nich brud oraz unieszkodliwiają mikroorganizmy. Skuteczność środków musi być zatwierdzona stosownymi badaniami i odpowiednia do ośrodka (poziomu ryzyka), w którym są stosowane.
Stosowanie proszków do dezynfekcji jest wymagane w ośrodkach medycznych
Stosowanie proszków do dezynfekcji jest niezwykle ważne w ośrodkach medycznych, takich jak szpitale, kliniki, czy przychodnie. Zastosowanie preparatu umożliwia dezynfekcję tekstyliów w temperaturze prania 65° C, dzięki czemu materiały mogą być stosowane dłużej i pozwalają zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa.
Liczne badania zawarte w ulotce preparatu potwierdzają jakość dezynfekcji. Proszek Eltra wykazuje skuteczne działanie biobójcze również wobec spor bakterii Clostridium difficile.
Należy pamiętać również o prewencji zakażeń. Zachowanie wysokich standardów higieny, a w tym środków ostrożności jest niezbędne.
Proszki do dezynfekcji są skutecznym środkiem do zwalczania bakterii, wirusów i grzybów.
W ośrodkach medycznych, gdzie pacjenci często mają osłabioną odporność, dezynfekcja jest szczególnie ważna. Regularne stosowanie proszków do dezynfekcji pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób i zakażeń, co jest szczególnie istotne w przypadku chorób zakaźnych, również tych o bardziej znaczeniu sezonowym, takich jak grypa, czy COVID-19.
Dodatkowo, proszki do dezynfekcji są skuteczne w usuwaniu plam i zabrudzeń, co jest ważne w przypadku wyposażenia medycznego stosowanego w otoczeniu pacjenta.
Jakie substancje aktywne wykorzystywane są w środkach dezynfekcyjnych do prania
Środki do dezynfekcji wykorzystują głównie mieszaniny, wśród których zasadniczą rolę w dezynfekcji odgrywają:
- Nadwęglan sodu
- Węglan sodu
- Krzemian sodu
- Alkohole
- Pochodne alkilowe
Proszki do prania i dezynfekcji oferują wiele korzyści, w tym:
- Skuteczne usuwanie brudu i plam - proszki do prania zawierają specjalne składniki, które pomagają usunąć trudne plamy z tkanin, w tym zanieczyszczenia biologiczne. Muszą być stosowane w odpowiedniej temperaturze.
- Zapobieganie rozwojowi bakterii i grzybów - wyprane tekstylia tworzą relatywnie jałowe środowisko tkanin, co pozwala przez pewien czas uchronić pacjenta przed kolonizacją grzybów i bakterii na powierzchni materiałów.
- Neutralizacja nieprzyjemnych zapachów - proszki do prania i dezynfekcji często zawierają dodatkowe substancje (np. aktywny tlen), które pomagają zniwelować nieprzyjemne zapachy.
- Ochrona przed chorobami zakaźnymi - zasadniczym zadaniem tego rodzaju preparatów
- Ekonomia wykorzystania materiałów medycznych - stosowanie proszków do dezynfekcji znacznie przedłuża żywotność tekstyliów, bowiem skuteczna dezynfekcja odbywa się w niższej temperaturze, niż 90°C, a to sprawia że materiał może być dłużej stosowany.
- Łatwość użycia - proszki do prania i dezynfekcji są łatwe w użyciu i nie wymagają specjalnych umiejętności czy narzędzi. Należy szczególnie pamiętać o ustawieniu odpowiednich parametrów prania, zgodnych z etykietą produktu. Bardzo ważny jest wybór temperatury i ilość proszku
Wady proszków do dezynfekcji
- Bez wątpienia proszki do prania są kosztem. Można uznać to za wadę, niemniej pamiętajmy, że inwestycja w prewencję zakażeń jest krytycznie ważna w każdym ośrodku zdrowia, by skutecznie minimalizować ryzyko i koszty związane z rozwojem zakażeń.
- Środek Eltra jest atestowany pod kątem do użytku medycznego i stąd po odpowiednim wypraniu nie powinien wyzwalać reakcji alergicznych u personelu. Niemniej reakcje alergiczne zawsze mogą wystąpić, dlatego osoby wrażliwe powinny zabezpieczać się rękawiczkami jednorazowymi.
- Środki chemiczne stosowane niezgodnie z przeznaczeniem i ulotką nie są skuteczne. Są większym kosztem i zwiększają niebezpieczeństwo, zarówno w zakresie epidemiologicznym, jak i użytkowym. Zbyt mała ilość proszku w praniu po prostu nie osiągnie odpowiedniego spektrum bójczego, z kolei zbyt wysoka sprawi, że zużyjemy więcej proszku i materiał będzie się kleił (przy bardzo dużych ilościach. Ważne jest zatem dokładne dozowanie.
Jak stosować proszki do prania i dezynfekcji?
Każdy proszek powinien być stosowany ściśle zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Nie należy wybiegać poza wytyczne z ulotki, gdyż substancja będzie nieskuteczna lub uszkodzi pranie.