Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Opatrunki hemostatyczne w ofercie hurtowni

Prezentujemy dostępne u nas opatrunki hemostatyczne przeznaczone do szybkiego tamowania krwotoków. Te produkty mają zastosowanie w pierwszej pomocy, warunkach bojowych oraz w różnych dziedzinach chirurgii.

Każdy produkt ma inne zastosowanie, dlatego należy zapoznać się z jego opisem.

Polecamy także kleszczyki hemostatyczne

Opatrunki hemostatyczne chirurgiczne to:

 • Spongostan
 • Medisponge, Surgispon (oba o podobnym zastosowaniu)
 • Nasal Sponge (opatrunek stricte donosowy)

Przeznaczone są do tamowania krwotoków podczas rozmaitych operacji. Gąbki hemostatyczne rozpuszczają się w ciele po określonym czasie, są nietoksyczne i skutecznie blokują krwawienie.

Opatrunki hemostatyczne do różnego rodzaju ran - ostrych i przewlekłych:

 • Biatain
 • Suprasorb A
 • Algivon

Te opatrunki dostępne są w różnych wariantach - przylepne, nieprzylepne, z dodatkiem srebra aktywnego.

( ilość produktów: 29 )

Zobacz też opatrunki hemostatyczne do nosa

Na tę chwilę w naszym sklepie nie oferujemy opatrunków hemostatycznych służących na polu walki - jak na przykład opatrunki Celox. Możemy Państwu zaproponować jedynie uzupełnienie w tym zakresie - czyli opatrunki indywidualne

Wszystkie produkty zabezpieczają ranę przed środowiskiem zewnętrznym skutecznie ją izolując przed kontaminacją. W większości są to opatrunki alginianowe, przeznaczone do leczenia ran ostrych i przewlekłych.

Niektóre środki hemostatyczne zostały dodatkowo połączone z jonami srebra aktywnego, co oferuje działanie bakteriobójcze.

Niemal każdy opatrunek hemostatyczny służy do pochłaniania dużej ilości wysięku, co już po paru minutach blokuje utratę krwi.

Zastosowanie opatrunków hemostatycznych

Należy zapoznać się z właściwościami każdego opatrunku. Bowiem zróżnicowanie produktów specjalistycznych sprawia, że nie można używać jako jednoznacznych odpowiedników.

Zwykle opatrunki alginianowe mają szerokie zastosowanie w opatrywaniu ran od niskiego do obfitego krwawienia, w tym ran ostrych i przewlekłych.

Dla przykładu opatrunki hemostatyczne Biatain Alginate zaleca się stosować go do ran przewlekłych - w tym owrzodzeń podudzi, odleżyn, owrzodzeń stopy cukrzycowej. Skuteczne będą także w przypadku leczenia ran ostrych: miejsc pobrania, ran urazowych, oparzeń drugiego stopnia. Nie może jednak być stosowany w ranach bez wysięku oraz tych z bardzo dużym krwawieniem.

Jakie rodzaje opatrunków hemostatycznych wyróżniamy:

Zastosowanie zależy głównie od kształtu opatrunku. Dzielą się one na:

 • opatrunki w kostce (różne zastosowania, do wypełniania ran)
 • opatrunki płaskie, nakładane, o różnej grubości dobieranej zależnie od obfitości krwawienia
 • opatrunki hemostatyczne doodbytnicze (w formie walca)
 • klej tkankowy (stosowany do zasklepiania ran, w tym bezinwazyjnego zasklepiania ran głębokich)
 • tampony donosowe (szczególnie zalecane podczas operacji nosa)

Jak działają opatrunki hemostatyczne

Hemostatyki pozwalają zatamować krew, choć działają szybciej niż wchłanialne opatrunki. Hemostaza to proces zachodzący naturalnie - podczas zranienia nasza skóra i krew aktywują czynniki związane z krzepnięciem krwi, tworząc różne struktury skrzepu. Opatrunki hemostatyczne przyspieszają proces hemostazy ponad trzykrotnie i a w połączeniu z gazą hemostatyczną są skuteczne w tamowaniu obfitych krwawień.

W naszym sklepie dostępne są hemostatyki stosowane w chirurgii, jednakże niektóre z nich mogą też posłużyć w ratownictwie taktycznym.

Opatrunki hemostatyczne przylegają do ciała dzięki czemu nie trzeba ich kleić. Pobudzają krzepnięcie krwi, a w konsekwencji tamują krwawienie. Niektóre opatrunki chirurgiczne mogą mieć właściwości wchłanialne, dzięki czemu z powodzeniem stosuje się je do gojenia ran głębokich, chirurgicznych.

Kiedy należy stosować opatrunek hemostatyczny?

Wykorzystuje się je głównie w dwóch przypadkach:

 • Aby szybko zatamować krwawienie urazowe, kiedy zwykła gaza może okazać się nieskuteczna,
 • Podczas operacji, aby skrócić czas krwawienia pacjenta i przejść do dalszych części zabiegu, a zarazem bezinwazyjnie zasklepić ranę.

Podczas udzielania pierwszej pomocy, w przypadku silnego krwawienia zalecane jest m.in. zastosowanie opatrunków hemostatycznych

Polska Rada Resuscytacji zaleca użycie opatrunku hemostatycznego podczas udzielania pierwszej pomocy, szczególnie w sytuacjach, gdy nie można zatamować silnego krwawienia przez ucisk miejsca zranienia.

Opatrunek hemostatyczny to produkt o zastosowaniu chirurgicznym, wypadkowym oraz wojskowym

Nowoczesny rodzaj opatrunku został wzbogacony o środki hemostatyczne ? substancje przyczyniające się do wytwarzania skrzepu. Odpowiedni splot opatrunków dodatkowo wspomaga ten proces.

pixelpixelpixelpixel