Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Igłotrzymacze (imadła chirurgiczne) - różne rozmiary 

Narzędzia chirurgiczne wykorzystywane do wielu procedur punkcyjnych, tj. pobieranie krwi, podawanie leków, przeprowadzanie infuzji czy iniekcji. Pomocne w utrzymaniu igły w stabilnym położeniu. Dostępne w naszym sklepie online.

( ilość produktów: 12 )

Igłotrzymacze (imadło chirurgiczne) - narzędzia chirurgiczne do zakładania szwów

To specjalne narzędzia do utrzymywania igieł w odpowiedniej pozycji podczas różnych zabiegów. Dzięki utrzymaniu igły w stabilnym położeniu minimalizują ryzyko jej przemieszczania podczas wkłuwania lub w trakcie szycia ran. 

Popularne typy :

  • Igłotrzymacz Mayo-Hegar - to najbardziej popularny typ igłotrzymaczy w chirurgii. Ma kształt nożyczek, które w części roboczej od wewnątrz posiadają rowkowanie. Końcówka instrumentu umożliwia pewny chwyt oraz kontrolę nad igłą w trakcie zabiegu. Głównie używany do zakładania szwów. 
  • Igłotrzymacz Mathieu - ma długie, cienkie uchwyty podobne do imadła Mayo. Różnica polega na skręconych końcówkach, które pozwalają na bardziej precyzyjne chwytanie i manipulowanie igłą. Stosowane zazwyczaj do chirurgii plastycznej i okuloplastyki.
  • Igłotrzymacz Crile-Wood - prosty o masywnej budowie. Ma rowkowane uchwyty z ząbkowanymi końcówkami. Służy w chirurgii ogólnej do chwytania i utrzymywania tkanek, naczyń krwionośnych i innych struktur podczas operacji. 

Imadło stosowane jest w poszczególnych procedurach medycznych, w których konieczne jest chwytanie i manipulowanie igłami: zakładanie szwów u pacjenta, pobieranie próbek, punkcje, biopsje, iniekcje i inne zabiegi ambulatoryjne.

Akcesorium chirurgiczne przeznaczone najczęściej do zakładania szwów przy pomocy igieł chirurgicznej i odpowiedniego rodzaju nici chirurgicznych. Za pomocą igłotrzymacza lekarz wprowadza igłę i wraz z nicią przeciąga wzdłuż opracowywanych tkanek.

Imadlo chirurgiczne z wysokiej jakości stali stali chirurgicznej posiada właściwości pozwalające na wielokrotne użytkowanie i poddawanie sterylizacji. Produkowane również w wersji jednorazowej. Imadła posiadają znak CE.

Zobacz igłotrzymacz Mayo-Hegar oraz pozostałe instrumenty do zabiegów szycia w naszym sklepie

Oferujemy w naszym asortymencie szeroki wybór najwyższej jakości produktów z kategorii medycznej wielokrotnego użytku.  Za każde zamówienie klient otrzymuje punkty na konto, które może wymienić na rabat. Kup w sklepie internetowym - niskie koszty dostawy, wysyłka 24h.

pixelpixelpixelpixel