Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kleszczyki chirurgiczne i anatomiczne

To narzędzia do precyzyjnego manipulowania tkankami (kleszcze anatomiczne, chirurgiczne) lub przedmiotami (do usuwania ciał obcych, gipsu i szwów) podczas zabiegów operacyjnych.

( ilość produktów: 75 )

Kleszczyki medyczne (klemy) 

To narzędzia, które posiadają zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, takich jak chirurgia ogólna, dermatologia, stomatologia czy opieka nad pacjentem. Możemy wyróżnić następujące rodzaje kleszczyków:

 • anatomiczne - z prostymi chwytnikami, stosowane do manipulacji tkankami, opatrunkami i niewielkimi przedmiotami
 • chirurgiczne - bardziej precyzyjne, z delikatnymi chwytnikami, stosowane podczas operacji do zamykania naczyń krwionośnych i operowania wrażliwymi strukturami anatomicznymi
 • do usuwania szwów - z ząbkowanymi chwytnikami, stosowane do precyzyjnego łapania szwów i klamer bez uszkadzania otaczających struktur
 • do usuwania ciał obcych i gipsu - zazwyczaj posiadają zakrzywione, cienkie i długie chwytniki

Rodzaje kleszczyków chirurgicznych:

Spośród najpopularniejszych możemy wymienić:

 • Halsted-Mosquito - hemostatyczne, do zatrzymania krwawienia z naczyń oraz podtrzymywania tkanek w odpowiedniej pozycji podczas zabiegów operacyjnych. Cechują się cienkimi, ostrymi zakończeniami. Są stosunkowo krótkie i lekkie, dostępne w wersji prostej lub zagiętej.
 • Pean - naczyniowe, służą do zamknięcia światła naczyń oraz manipulowania tkankami przez chirurga na sali operacyjnej. Posiadają zacisk hemostatyczny, a w części roboczej rowkowanie poprzeczne.
 • Kocher - wyróżnia się dwa rodzaje: naczyniowe z ząbkami na końcu, oraz jelitowe, mające rowki podłużne w części pracującej.
 • Michel - do nakładania i zdejmowania klamer i staplerów. Ostry koniec klemy umożliwia chwyt klamry tak, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia podczas zabiegu ambulatoryjnego.
 • Crile - wykorzystywane do chwytania i dociskania struktur, podtrzymywania powięzi i mięśni. Konstrukcja umożliwia precyzyjne przenoszenie opatrunków, bandaży czy nici.
 • Backhaus (spinak do serwet) - wyróżnia się szczękami zagiętymi do wewnętrznej strony, które służą do różnych czynności w obrębie pola operacyjnego, takich jak umocowanie obłożenia.
 • Jednorazowe kleszczyki Hartmann - sterylny rodzaj kleszczyków naczyniowych, służących do krótkotrwałych interwencji. Gotowe do użycia, nie poddaje się ich procesowi sterylizacji. Służą do różnych czynności, m.in. do zaciskania drenów.

Kleszcze chirurgiczne wielokrotnego użytku zazwyczaj są wykonane ze stali nierdzewnej - materiału, który pozwala na długotrwałe korzystanie z instrumentu. Kleszczyki naczyniowe wielorazowe przeznaczone są do sterylizacji. 

Część instrumentów, np. naczyniowe typu pean, posiada system rękojeści zapadkowej - zatrzask umożliwiający zablokowanie w odpowiedniej pozycji, ustawienie odpowiedniej siły zacisku, a także uniemożliwienie samoczynnego otwarcia się narzędzia.

W naszym sklepie internetowym oferujemy wiele typów narzędzi chirurgicznych. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą.

Pozostałe kategorie:

pixelpixelpixelpixel