Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Łyżki kostne, łyżeczki i odgryzacze

To narzędzia chirurgiczne służące do usuwania i wycinania struktury kostnej podczas zabiegów chirurgicznych, stomatologicznych, dermatologicznych i ortopedycznych.

Instrumenty medyczne wykonane zostały z najwyższej jakości stali chirurgicznej. Szeroki wybór rozmiarów pozwala na dobór odpowiedniego narzędzia do konkretnego przypadku. Na zamówienie sprowadzamy również inne rozmiary narzędzi medycznych.

( ilość produktów: 11 )

Zastosowanie łyżek kostnych Volkmann i Bruns oraz odgryzaczy

Łyżeczki kostne Brunsa oraz łyżki kostne Volkmann stosowane są do usuwania martwej tkanki, oczyszczania jamy rany, pobierania próbek tkanki czy łyżeczkowania zmian zapalnych. W dermatologii używane są do usuwania brodawek.

Łyżeczki kostne często stosuje się w stomatologii jako łyżeczki zębodołowe, do usuwania ziarniny oraz oskrobania ostrych brzegów kostnych z zębodołu po ekstrakcji zęba. Za ich pomocą możliwe jest również usuwanie próchnicy z zębiny.

Odgryzacze kostne typu Luer stosowane jest do cięcia niewielkich fragmentów kośi i twardych tkanek, głównie w stomatologii i chirurgii szczękowej. Kleszcze do cięcia kości typu Liston używane są podczas zabiegów chirurgicznych i ortopedycznych do cięcia kości długich i innych struktur kostnych.

Wysokiej jakości produkty do usuwania tkanek i kości: łyżeczki i odgryzacze

Precyzyjne łyżeczki kostne dzięki swojej niewielkiej końcówce w kształcie miseczki o ostrych krawędziach umożliwiają precyzyjne wykonanie operacji. Żłobiona rękojeść pozwala na pewny chwyt

Odgryzacze natomiast posiadają prosty lub wygięty profil roboczy i bardzo ostre krawędzie tnące. Ich rękojeść w kształcie szczypiec pozwala na kontrolowany zacisk i wygodne manipulowanie narzędziem.

Wykonane ze stali nierdzewnej, o właściwościach antykorozyjnych. Mogą być wielokrotnie wykorzystane po uprzedniej dezynfekcji i sterylizacji. Posiadają niezbędne certyfikaty wyrobów medycznych, gwarantujące bezpieczeństwo.

Nasz sklep dla lekarzy i innych profesjonalistów z branży medycznej oferuje szeroki wybór produktów z kategorii narzędzi. W przypadku pytań odnośnie asortymentu zachęcamy klientów do kontaktu z działem handlowym - telefonicznie lub poprzez e-mail - informacje dostępne w zakładce Kontakty.

pixelpixelpixelpixel