Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nożyczki medyczne

Umożliwiają precyzyjne cięcie tkanek oraz materiałów opatrunkowych. Są niezbędnym elementem wyposażenia przeznaczonym dla personelu medycznego. W zależności od zastosowania możemy wyróżnić nożyczki: do opatrunków, chirurgiczne, do szwów, ortopedyczne i inne.

Zachęcamy do zapoznania się z profesjonalnymi nożyczkami medycznymi dostępnymi w naszym sklepie. 

( ilość produktów: 109 )

Zastosowanie nożyczek medycznych - do cięć tkanek i opatrunków

To instrumenty, które znajdują swoje zastosowanie podczas wielu zabiegów medycznych. Wykorzystywane są do przecinania tkanek, jak i opatrunków. Pomagają również w bezpiecznym usuwaniu szwów po zagojeniu rany, ściągania gipsu, czy rozcinania odzieży w ratownictwie medycznym.

Nożyczki posiadają odpowiednio wyprofilowane ostrza, dostępne w wersji prostej i zagiętej. Ostrza pozwalają na precyzyjne użycie. Tępe zakończenie ramion zapewniają bezpieczeństwo pacjenta podczas korzystania z nożyc, z kolei ostre zakończenie są doskonałe dla chirurga do kontroli cięcia w wąskich przestrzeniach. Konstrukcja nożyczek i ergonomiczny uchwyt umożliwia komfortowe korzystanie i precyzyjną manipulację narzędziem.

Wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, trwałej i odpornej na czynniki zewnętrzne. Przed użyciem koniecznym jest, aby produkt poddać sterylizacji.

Alternatywne rozwiązanie dla narzędzi wielokrotnego użytku stanowią jednorazowe Peha-instrumenty.

Popularne rodzaje nożyczek medycznych

  • Mayo - to masywne nożyczki o prostych ostrzach, stosowane w chirurgii ogólnej do cięcia grubszych tkanek tj. mięśnie i więzadła
  • Metzenbaum - posiadają zakrzywione ostrza umożliwiające precyzyjne nacinanie miękkich i delikatnych tkanek, jak narządy wewnętrzne
  • Listera - zaprojektowane do cięcia bandaży i innych opatrunków, o zakrzywionych ostrzach

Wyposażenie dedykowane dla profesjonalistów wykonujących zawód medyczny. Nożyczki medyczne i chirurgiczne znajdują zastosowanie zarówno w gabinecie lekarskim, jak i ratownictwie medycznym i służbie zdrowia. Artykuły medyczne muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach dla tego typu wyrobów. Dostępne są w wielu rozmiarach w zależności od różnych potrzeb.

Pozostałe kategorie dostępnych narzędzi sprawdzisz w KATALOGU.

Pozostałe nożyczki chirurgiczne, nożyczki ratownicze i do zabiegów

Zobacz nożyczki medyczne i nożyczki chirurgiczne, a także nożyczki opatrunkowe i ratownicze bezpieczne, odpowiednie do stosowania medycznego dostępne w naszym sklepie.

pixelpixelpixelpixel