Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Maty dezynfekcyjne przejazdowe

Maty dezynfekcyjne przejazdowe

Przejdź do oferty na dole tego tekstu

Maty dezynfekcyjne przejazdowe mają za zadanie oczyszczać koła pojazdów z zanieczyszczeń nabytych na drodze lub terenie gospodarstwa, na których występuje potencjalne zagrożenie. Mowa tu o wirusach lub bakteriach, które niejednokrotnie przyczyniają się do spadku wydajności zwierząt, a nawet ich śmierci. Obok oczyszczania dochodzi także do zamoczeniu opony w roztworze dezynfekcyjnym, który pochłania i neutralizuje patogeny.

Maty przejazdowe powinny być długie na tyle by największe koło pojazdu wykonało na ich powierzchni pełen obrót i szerokie na szerokość przejazdu. Praktycznie dopuszcza się układanie kilku mat obok siebie.

Przejazdowe maty dezynfekcyjne są długie na co najmniej 200 cm, co pozwala wykonać wymagany pełny obrót koła po jej powierzchni. Faktycznie, na takiej długości maty koła, zależnie od średnicy, wykonują 2-3 obroty.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo maty o długości 200, 400 i 600 cm.
Na zamówienie producent szyje maty w innych wymiarach - prosimy o kontakt w tej sprawie tel.: 609 851 251 e-mail: a.narloch@oss.com.pl

Po tego typu matach pojazdy powinny poruszać się jednostajną prędkością ok. 5 km/h. To pozwala zminimalizować wylewanie roztworu dezynfekującego na zewnątrz maty oraz bardziej dokładnie oczyścić koła. Same maty doznają też mniejszych uszkodzeń.

Dla cięższych pojazdów rekomendujemy stosowanie mat o grubości wkładu 5 cm, a nawet większych, produkowanych na zamówienie. Mata powinna być na tyle głęboka, aby zanurzyć cały bieżnik opony.

Do dłuższych przejazdów lub miejsc objętych większymi rygorami kupowane są dłuższe maty: 400 i 600 cm długości. Mieszczą one w sobie większą ilość substancji dezynfekującej, dzięki czemu nie ma potrzeby częstego ich wymieniania przy intensywnym ruchu. Naturalnie przemieszczające się po nich koła pojazdów wykonują więcej obrotów. Te długości pozwalają także sensownie oczyszczać koła ciągników i pojazdów jeżdżących po polach.

Maty dezynfekcyjne należy zabezpieczać przed deszczem, bo gdy wkład nabiera wody szybko traci właściwości dezynfekujące (substancja się rozwadnia). O ile to możliwe, wjazdy i wyjazdy powinny być zadaszone. Jeśli nie mamy do dyspozycji dachu, w zanadrzu potrzebna będzie plandeka lub inne nakrycie, które zabezpieczy matę.

W nowym Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa czytamy także, że każda brama wjazdowa powinna mieć szlaban, co ułatwia rejestrowanie wjeżdżających i wyjeżdżających pojazdów. Jest to szczególnie ważne w obszarach objętych ograniczeniami i obszarach zagrożenia ASF.

Właściwości dezynfekcyjnych mat przejazdowych

Sprzedawane przez nas maty wjazdowych / wyjazdowych występują w dwóch wariantach: mat Standard i mat Antypoślizgowych. Te drugie mają bardziej wytrzymałe poszycie (gramatura 800 gr/m2) i lepiej trzymają się podłoża dzięki wypustkom antypoślizgowym.

mata Standard mata przejazdowa wzmocniona

Mata przejazdowa Standard

 • wymienny wkład
 • wodoszczelne, olejoodporne poszycie
 • hydrofobowe włókno oczyszczające
 • różne rozmiary
 • wymiary: długość 200 cm; 400 cm; 600 cm oraz dłuższe na zamówienie
 • grubość 4 lub 5 cm oraz grubsze na zamówienie

Mata przejazdowa Antypoślizgowa

 • wymienny wkład
 • wodoszczelne, olejoodporne antypoślizgowe poszycie
 • hydrofobowe włókno oczyszczające
 • różne rozmiary
 • ich wytrzymałość rekompensuje cenę wyższą o ok. 100 zł od mat Standard
 • wymiary: długość 200 cm; 400 cm; 600 cm oraz dłuższe na zamówienie
 • grubość 4 lub 5 cm oraz grubsze na zamówienie

W ofercie mamy jeszcze maty EKO, które rekomendujemy stosować jako maty przechodnie z uwagi na brak warstwy wodoszczelnej, która zachowuje roztwór wewnątrz maty.

Jeśli pragniecie Państwo złożyć zamówienie lub zamówić maty niedostępne na naszej stronie internetowej zapraszamy do kontaktu:

tel.: 609 851 251 e-mail: a.narloch@oss.com.pl

 

Oczyszczenie podwozia i kół z pomocą oprysku

Uzupełnieniem oczyszczania pojazdów jest ich opryskiwanie z wykorzystaniem preparatów dezynfekujących. Oprysk prowadzi się zazwyczaj w innym miejscu niż znajdują się maty dezynfekujące, aby popłuczyny nie spływały do mat i nie kontaminowały roztworu roboczego.

Oczyszczać należy podwozie i koła pojazdów. To one potencjalnie przenoszą najwięcej zanieczyszczeń.

Osobnym zabiegiem jest mycie i dezynfekcja wnętrz pojazdów – szczególnie części ładownych.

 

Oferta mat przejazdowych:

Pełną listę wszystkich mat - przechodnich i przejazdowych - znajdziecie Państwo w menu pod hasłem maty dezynfekcyjne

naciśnij w kolejne numerki aby zobaczyć inne produkty

Podziel się swoim komentarzem z innymi

Polecane

Przejazdowa mata dezynfekująca Antypoślizgowa 600 x 120cm x 5cm

Przejazdowa mata dezynfekująca Antypoślizgowa 600 x 120cm x 5cm

Cena regularna: 1 300,00 zł brutto1 049,00 zł brutto8392 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1 209,60 zł
pixelpixelpixelpixel