Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:450,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dozowniki Ecolab - systemy dozujące: dozowniki Nexa oraz chusteczki do nasączania Incidin Dry Wipes.

Firma Ecolab wychodząc naprzeciw problemom związanym z ekonomiką czyszczenia małych powierzchni i higieny rąk wprowadza dwie linie produktów.

Nie można podważyć skuteczności preparatów myjących i dezynfekujących, mimo to, nadal potrzebne jest zwiększenie funkcjonalności tych urządzeń. Stawką jest czas pracy potrzebny zarówno do tworzenia roztworów myjących, jak i konserwacji dozowników. Wbrew pozorom, obsługa tych systemów generuje w skali roku wysokie koszty. Często są one wyższe od cen stosowanej w nich chemii. Wiemy, że przy powtarzalnych czynnościach każda minuta ma znaczenie, szczególnie, gdy czynności te wykonuje się wielokrotnie w ciągu dnia.

Oprócz kosztów istotna jest niezawodność działania urządzeń, co objawia swoje wysokie wymogi szczególnie w trudnych warunkach pracy. Wadliwy dozownik może skutecznie zniechęcić  personel do prawidłowego mycia rąk, nie wspominając już o awariach, podczas których niemożliwa będzie skuteczna dezynfekcja. Natomiast gdy rozmontowanie dozownika jest trudne może dojść do zaniedbania mycia go od wewnątrz (np. po zalaniu płynem). Zalanie dozownika nie zdarza się już tak często, o ile korzysta się z lepszych linii produktów. Tak wybrane towary możecie Państwo znaleźć w naszej ofercie - będą to dozowniki firm Ecolab, Schulke, Medilab, Diversey i Sanmed.


 

Podobne problemy, jak w przypadku dozowników, dotyczą mycia i dezynfekcji małych powierzchni – gdy chusteczki myjąco-dezynfekujące się strzępią część preparatu dezynfekcyjnego marnuje się na postrzępionych kawałkach. Dobrą wydajność uzyskamy, gdy preparat z chusteczki zostanie w większości przeniesiony na powierzchnie, a nie, gdy zniszczona chusteczka nie będzie już w stanie skutecznie czyścić. W procesie higieny małych powierzchni bardzo ważna jest odpowiednia procedura mycia i dezynfekcji - wszystkie preparaty wymagają odpowiedniego czasu działania, dlatego producenci sprzętów minimalizują czynniki utrudniające prace.

Pragniemy Państwu zaprezentować kilka ważnych cech nowych systemów dozujących, które unikają wspomnianych problemów.


 

Nowoczesny System dozowników NEXA

To zestaw dozowników – manualny i automatyczny – wraz z pasującymi do nich preparatami do mycia i dezynfekcji dłoni.  Woreczki do dozowników nie cieszyły się dużą popularnością, dlatego w systemie NEXA opracowano plastikowe opakowania o rozsądnej pojemności 750 ml. Nie są one znowu tak duże, jak litrowe pojemniki i starczają na dłużej niż „pięćsetki”. Ten kompromis powinien zadowolić osoby, którym pojemnik 500 ml płynu nie wystarczał.

   


Dozowniki NEXA są zgrabne i wytrzymałe (tworzywo ABS). Zgodnie ze standardem produkcji dozowników ECOLABU szybko się je myje z zewnątrz i łatwo uzupełnia. Po boku oczywiście mają szybkę, przez która widać stan preparatu. Wymiana wkładu nie jest czasochłonna, a hermetyczne butelki zapobiegają rozlewaniu się preparatów wewnątrz dozownika. Ponadto ręczymy, że dzięki wielu otworom na wkręty nie będziecie Państwo mieli trudności w zamontowaniu ich na ścianie.

Polecamy Państwu standardowy dozownik łokciowy – u nas sprzedawany jako zestaw - z przyciskiem naciskowym oraz dźwignią. Wart uwagi jest również dozownik automatyczny, który oprócz precyzyjnego dozowania cechuje się długim czasem działania na baterii. W testach producenta dozownik działał przez ok. 80 tys. podań preparatu – to niemal 40% więcej niż w przypadku starszych modeli.

Do systemu NEXA stosuje się obecnie 3 preparaty:

    


Aby łatwiej zorientować się, jaki preparat jest w środku zamocowanego dozownika możecie Państwo wymienić przednią blaszkę (na zdjęciach ma napis „Ecolab”).

Incidin Dry Wipes - system chusteczek do nasączania.

Niektórzy nasi klienci niechętnie używają preparatów myjących i dezynfekujących w sprayu. Alternatywą jest mycie i dezynfekowanie za pomocą ścierek lub nasączonej ligniny.

Z obserwacji naszych pracowników wynika, że niekiedy pomija się koszt chusteczek lub ligniny przy zakupie systemu do przecierania. Koszty są bardziej odczuwalne we większych ośrodkach lub klinikach. Oszczędzanie na jakości chustek też nie jest najlepszym rozwiązaniem. Materiał o niskiej gramaturze często się strzępi lub rozrywa podczas czyszczenia.

Ze względu na te niedogodności Ecolab opracował system chusteczek do nasączania, składający się z pojemnika-puszki, chusteczek oraz dobieranego do nich preparatu myjącego lub dezynfekującego.

   

Duży pojemnik o pojemności 2,5 litra zalewa się roztworem preparatu dezynfekującego, wkłada do środka wkład 99 chusteczek i zamyka wieko pojemnika by chusteczki nabrały odpowiednich właściwości. Po 30 - 60 minutach chusteczki są gotowe do użycia. Wiaderko jest poręczne – można je przenosić w potrzebne miejsce, lecz nadal trzeba uważać by za bardzo go nie przechylać (pokrywka nie jest szczelna).

Zaletami korzystania z pojemnika przeznaczonego tylko do tego celu będzie na pewno oszczędność zarówno preparatu, ligniny, jak i czasu pracowników. Przygotowany roztwór z chusteczkami może być używany do 28 dni (zależnie od wykorzystanego preparatu). Lignina ma gramaturę 40 g/m2 – wysoką na tyle, by chusteczki się nie strzępiły i nie pyliły podczas pracy. Jedną chusteczką można przetrzeć ok. 2 m2 powierzchni, co w cenie ok. 75 zł pozwala umyć ponad 200 m2.

Licząc: 64 zł za system chusteczek + 7,5 zł za 2,5 litra roztworu preparatu do dezynfekcji (np. Incidin Plus 2 L w stężeniu 2%).

Do tej ceny warto dodać też ok. 15 minut pracy potrzebnych na sporządzenie roztworu. Uwzględnijmy, że częste sporządzanie mniejszej ilości preparatów znacznie zwiększa ten czas i koszty zarazem. Dlatego bardziej opłacalne jest sporządzenie roztworu gotowego do użycia przez 28 dni - czas ten zależy od preparatu zastosowanego w systemie Incidin Dry Wipes.

Poniżej znajdziecie Państwo preparaty do stosowania z systemem chusteczek  Incidin Dry Wipes polecane przez producenta.


W opracowaniu tekstu pomogła nam Arleta Stawinoga reprezentująca firmę Ecolab Sp. z o.o.

f Polub nas na facebooku i bądź na bieżąco Wymieniaj punkty na nagrody
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Polecane

Dozownik łokciowy Dermados S - 500 ml.

Dozownik łokciowy Dermados S - 500 ml.

150,00 zł brutto/1szt.1200 pkt.
Dozownik łokciowy Dermados do butelek 1 L

Dozownik łokciowy Dermados do butelek 1 L

210,00 zł brutto/1szt.1680 pkt.
pixelpixelpixelpixelpixel