Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:450,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge


Na domach pomocy społecznej spoczywają liczne obowiązki opiekuńczo-lecznicze, dlatego zrozumiałe jest, że każde dodatkowe wydatki są uciążliwe. Jednym z nich jest koszt utrzymania standardu higieny obiektu. Po rozmowach z przedstawicielami DPS-ów zebraliśmy tu kilka metod i technik, które pozwolą oszczędzać pieniądze domu oraz czas i wysiłek pracowników. Wszystkie te metody są z powodzeniem stosowane w szpitalach, które często kierują się bardziej surowymi wymogami higienicznymi.

Na starcie chcemy zaznaczyć, że jesteśmy zwolennikami wykorzystywania metod profesjonalnych. To wiąże się z wyższymi kosztami zakupu preparatów i sprzętu, które zwracają się podczas swojego użytkowania. Efekty pracy i rozrachunek końcowy wypada dużo korzystniej, niż w przypadku znacznie tańszych zamienników.

Zaopatrzenie domów pomocy społecznej - potrzebny asortyment

Poniżej znajdziecie Państwo plan higieny z polecanymi przez nas preparatami dla dziennych domów opieki, domów pomocy społecznej, ZOL-i, hospicjów.

 

Zobacz plan higieny dla domów pomocy społecznej

 

Poniżej umieszczamy najważniejsze kategorie towarów, które mogą Państwa zainteresować.

dezynfekcja rąk i skóry Dezynfekcja dużych powierzchni Dezynfekcja narzędzi Pielęgnacja dłoni
Odzież Rękawiczki Sprzęt sprzątający Meble medyczne
Wanienki dezynfekcyjne Worki na odpady medyczne Pojemniki na odpady medyczne Żywienie medyczne

Metody ograniczenia kosztów w domach pomocy społecznej

Jednoczesne mycie i dezynfekcja dużych powierzchni

Podstawowa metoda sprzątania podłóg polega na jednoczesnym myciu i dezynfekcji podłóg. Korzyścią będzie tu skrócenie czasu całej pracy o połowę (!).

Wiemy, że nie można potraktować brudnej podłogi preparatem dezynfekującym, bo dezynfekcja będzie nieskuteczna. Załóżmy, że mając osobno środek do mycia i do dezynfekcji, potrzebujemy zwykle dwóch osób do sprzątania podłóg. Problem jest poważny, gdy powierzchnia DPS-u jest wielka i nie sposób utrzymać w niej czystości przez całą dobę. Stosowanie maszyn czyszczących też jest często wykluczone, bo nie można nimi wyczyścić wszystkich kątów.

Stosując preparaty do jednoczesnego mycia i dezynfekcji możecie Państwo skutecznie umyć podłogę za jednym przetarciem korzystając tylko z jednego wiadra z roztworem.

Wymogiem jest posiadanie dwóch wiader: czystego z roztworem roboczym preparatu, oraz brudnego na wyciskaną z mopa wodę.

Naszym zdaniem najlepiej sprawdza się tu Surfanios bezzapachowy– preparat do dezynfekcji powierzchni, który jest bardzo ekonomiczny w użyciu. Z jednego litra koncentratu otrzymamy 400 litrów roztworu roboczego, co daje cenę 0,15 zł za litr (!). W dodatku preparat ten można stosować w obecności pacjentów – pozostawia delikatny, przyjemny cytrynowy zapach.

SurfaniosLemon Fresh do dezynfekcji dużych powierzchni

 

Mopy, myjki i kije teleskopowe

Do sprzątania dużych powierzchni przydatne będą lekkie i wytrzymałe sprzęty. Odpowiednie narzędzia pozwolą jednym ruchem wykonać pracę. Wiąże się to ze znaczną oszczędnością czasu.

Na przykład gdy myjemy okna nie trzeba wielokrotnie przecierać tego samego miejsca i podstawiać stołka. Wystarczy namoczyć szybę za pomocą teleskopowej myjki, a następnie zebrać wodę ściągaczką.

Do mycia podłogi polecamy mopy jedno kontaktowe – widoczne na zdjęciach poniżej.

Mop sprint Basic Mop Twixter White Magic Mop Twixter Classic

Zasada ich działania polega na tym, że czysty mop nakłada się na uchwyt, zamacza w pojemniku i myje podłogę. Gdy zmyjemy jedno pomieszczenie mop odkładany jest do wiadra na brudne mopy, a do pracy bierzemy kolejnego. Dzięki temu roztwór roboczy będzie zawsze świeży, co przyczyni się do skutecznego działania preparatu.

Domy pomocy społecznej szczególnie skorzystają z techniki jednokontaktowej, gdy jest potrzeba mycia zakamarków w niewielkich pomieszczeniach pensjonariuszy lub w pomieszczeniach biurowych.

 

Problem palenia tytoniu

Niektóre z trudności dotyczą zachowania pacjentów – możecie się Państwo spotkać ze spożywaniem alkoholu lub paleniem papierosów. Obie te formy utrudniają pracę personelu oraz uprzykrzają warunki bytowe innych pensjonariuszy.

O ile problem należy zwalczać na podłożu zachowania, to my możemy Państwu polecić środki, które niwelują nieprzyjemny zapach dymu tytoniowego. W naszej ofercie znajdziecie Państwo profesjonalne preparaty które wiążą cząsteczki dymu i neutralizują je. Świeży zapach jest przywrócony do łazienek i korytarzy.

Proszę pamiętać, że neutralizacja zapachów jest kluczowa do skutecznego usuwania zapachu dymu. Niektóre substancje zapachowe nie mają tej właściwości i zamiast neutralizować zapach tworzą przyjemny zapach obok odoru. W połączeniu dwóch zapachów efekt może być odwrotny od zamierzonego - uzyskamy słodko-gorzki zapach trudny do wytrzymania.

Room care do neutralizacji zapachów

 

Mycie ciała pacjentów

Zabrudzone wydalinami ciało pacjenta może sprawiać duże trudności podczas mycia. Do tej procedury należy wykorzystać specjalistyczne środki które nie tylko neutralizują bakterię, oczyszczają skórę, ale też neutralizują nieprzyjemne zapachy. W dodatku czyszczenie jest łatwiejsze dla personelu bo zanieczyszczenia łatwiej poddają się myciu – ogranicza to zbędne tarcie i kontakt dłoni z ciałem. Czynności oczyszczania ciała pensjonariuszy w domach pomocy społecznej można prowadzić w rękawiczkach, ale służą do tego również specjalne myjki podfoliowane lub z dodatkowym z mydłem.

Esemtan emulsja myjąca Pianka myjąca Abena

 

Rany o stęchłym zapachu

Jednym z problemów, jakie można napotkać podczas mycia ciała pacjentów będzie towarzyszący tej czynności odór. Szczególnie nieprzyjemne zapachy wydaje zgorzel gazowa – tę należy potraktować opatrunkiem z warstwą węgla, który neutralizuje trudny do wytrzymania zapach (opatrunek niebawem będzie dostępny na naszej stronie internetowej – prosimy o kontakt z działem handlowym, żeby zamówić go już dziś).

 

Pielęgnacja dłoni

Od razu należy powiedzieć, że pielęgnacja dłoni nie służy zmniejszeniu wydatków na higienę, jest natomiast dużym udogodnieniem dla pracowników. Dłonie często dezynfekowane lub narażone na kontakt z substancjami chemicznymi są podrażnione. Wysuszają się lub pojawiają się na nich rany. Takim efektom można zapobiec stosując odpowiednią pielęgnację dłoni. Polecamy tutaj dwa sprawdzone środki:

Silonda Sensitive do pielęgnacji Mediwax

 

Silonda Sensitive - w składzie wosk pszczeli i olejki pielęgnujące

 

Mediwax - w składzie wosk pszczeli, kwas hialuronowy, witaminy C, E, F.

 


 

Pozostałe przydatne produkty podczas opieki nad osobami obłożnie chorymi znajdziecie Państwo w planie higieny:

Pełen plan higieny dla domów pomocy społecznej

 

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego z Adamem Pszennym. Możecie Państwo omówić z nim zapotrzebowanie na asortyment oraz zapytać o radę w doborze produktów. Tel. 601 512 252, e-mail: a.pszenny@oss.com.pl

 

Polecane poradniki:

f Polub nas na facebooku i bądź na bieżąco Wymieniaj punkty na nagrody
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixelpixelpixelpixelpixel