Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:450,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Płyn do dezynfekcji rąk - szeroki wybór i porady stosowania

Najlepsze płyny do dezynfekcji rąk w relacji ceny do jakości:

Desmanol Pure 500 ml Desderman Pure Skinman Soft Protect

Desmanol Pure

500 ml, 1 L, 5 L

Desderman Pure

100 ml, 500 ml, 1 L, 5 L

Skinman soft PROTECT

100 ml, 500 ml, 5 L

Zobacz ceny dla pozostałych środków

 

Powyższe środki spełniają najwyższe wymagania dezynfekcji rąk w warunkach medycznych. Mogą być stosowane zarówno do higienicznej, jak i chirurgicznej dezynfekcji rąk. Jednocześnie są odpowiednie we wszystkich warunkach wymagających dezynfekcji rąk. 

Skinman soft PROTECT jest droższy, lecz podkreślamy jego skuteczność bójczą i wysokie właściwości pielęgnujące. Dzięki zawartości witaminy E, gliceryny, pantenolu jest przeznaczony do długotrwałego stosowania. Polecany jest również dla osób z wrażliwą, suchą lub podrażnioną skórą.

Pełną ofertę środków znajdziesz w dziale:

Dezynfekcja rąk i skóry

 

Jak wybrać odpowiedni płyn do dezynfekcji rąk

Przy wyborze płynu powinniśmy kierować się trzema czynnikami:

Ceną

Podkreślamy, że wielkość opakowań przekłada się na cenę. Mniejsze opakowania są droższe w przeliczeniu na 1 L, a większe wypadają taniej. Przy wyższym zużyciu preparatów warto kupować kanistry 5 L.

Aby ograniczyć zużycie płynów polecamy korzystać z dozowników – łokciowych lub naciskowych – pozwalają one dozować płyny w odpowiednich ilościach, co jest wygodne i ogranicza straty środka.

Skutecznością biobójczą

Środki dostępne w naszej ofercie mają wysokie spektrum bójcze, obejmujące bakterie, grzyby, wirusy (otoczkowe i bezotoczkowe).

Wystrzegać należy się środków ograniczających się jedynie do bakterii – czyli antybakteryjnych. Używa się tego pojęcia aby sprzedać preparat, który spełnia niższe wymagania, niestosowne w wielu zawodach.

Normy wymagają, aby preparaty do dezynfekcji były skuteczne w czasie 15 sekund dla higienicznego mycia rąk i 30 sekund dla chirurgicznej dezynfekcji.

Wszystkie środki do dezynfekcji rąk są alkoholowe – obecnie nie wynaleziono skuteczniejszego środka i z tego powodu nie polecamy zamienników bezalkoholowych o łagodnym, lecz wątpliwym działaniu biobójczym.

Przeznaczeniem i zawartością substancji pielęgnujących

Pamiętajmy, że alkoholu nie należy wycierać – powinien on wyparować/wyschnąć na rękach. Wycieranie alkoholu może powodować uszkodzenia płaszcza lipidowego skóry, co zmniejszy jej odporność na czynniki szkodliwe.

Aby trwale zapobiegać wysuszeniom i podrażnieniom polecamy stosować środki zawierające substancje pielęgnujące lub używać kremów i emulsji do pielęgnacji rąk.

Dla osób, które są zawodowo zobligowane do częstej dezynfekcji dłoni polecamy listę preparatów do częstej dezynfekcji rąk.

Tańsze preparaty z naszej oferty mogą mieć mniejszą tolerancje dla skóry, co nie umniejsza ich właściwości dezynfekcyjnych. Są lepszym wyborem dla osób kierujących się ekonomiką zakupu, o ile sama pielęgnacja kremami jest wystarczającym rozwiązaniem dla pracowników.

 


Obok rąk zastosowanie mogą mieć również preparaty do dezynfekcji skóry. To środki używane głównie w opiece paliatywnej, gdzie należy przemywać i dezynfekować ciało pacjenta. Stosuje się je również podczas różnego rodzaju zabiegów. Dostępne są w dziale odkażanie

Środki do chirurgicznej dezynfekcji rąk wymagają już innych standardów. Przede wszystkim pozwalają obniżyć poziom patogenów o kolejny logarytm, a także często wykazują przedłużony efekt działania. Warto zatem sprawdzać, do jakiego rodzaju dezynfekcji preparat jest przeznaczony np. do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji. Przykłady preparatów: Ecolab Skinman soft protect, AHD 1000, Desderman Pure. Każdy z nich to sprawdzony preparat alkoholowy.

Częste pytania i odpowiedzi:

 

Dlaczego nie należy wycierać rąk po dezynfekcji ?

To zagadnienie opisaliśmy już w tym miejscu

 

Polecany płyn do dezynfekcji rąk w salonach kosmetycznych

Do dezynfekcji rąk personelu odpowiedni będzie każdy z wymienionych w powyższym spisie środków. Wszystkie z nich są akceptowane przez Sanepid. Ważne, aby pamiętać o przestrzeganiu zasad dezynfekcji rąk.

Proszę pamiętać, że są to inne preparaty, niż te, które stosuje się do odkażania skóry pacjentki. Te można znaleźć w dziale Odkażanie

Wyjątkiem, który występuje w obu działach jest płyn do dezynfekcji rąk i skóry AHD 1000

 

Szukam płynu do dezynfekcji rąk dla skóry wrażliwej - co polecacie?

Listę opublikowaliśmy tutaj

 

Zasady mycia i dezynfekcji rąk

Instrukcje dezynfekcji rąk, a jednocześnie zasady im towarzyszące opublikowaliśmy pod hasłem: instrukcje dezynfekcji rąk

 

Podziel się swoim komentarzem z innymi

Polecane

AHD 1000 5 L

AHD 1000 5 L

185,00 zł brutto1480 pkt.
Skinman soft PROTECT 500 ml.

Skinman soft PROTECT 500 ml.

32,00 zł brutto256 pkt.
AHD 1000 500 ml

AHD 1000 500 ml

22,00 zł brutto192 pkt.
Skinman soft PROTECT 5 L.

Skinman soft PROTECT 5 L.

250,00 zł brutto2000 pkt.
Manusan 500 ml + pompka

Manusan 500 ml + pompka

60,00 zł brutto480 pkt.
Mydło Velodes Scrub 500 ml

Mydło Velodes Scrub 500 ml

21,00 zł brutto168 pkt.
Mydło Velodes Scrub 5 L

Mydło Velodes Scrub 5 L

110,00 zł brutto646.40 pkt.
DESMANOL Pure 5 L.

DESMANOL Pure 5 L.

185,00 zł brutto1480 pkt.
DESMANOL Pure 500 ml.

DESMANOL Pure 500 ml.

20,00 zł brutto160 pkt.
Velodes Soft 500 ml

Velodes Soft 500 ml

20,09 zł brutto160.72 pkt.
Velodes Soft 250 ml.

Velodes Soft 250 ml.

23,33 zł brutto186.64 pkt.
Velodes Soft 5 L.

Velodes Soft 5 L.

135,06 zł brutto1080.48 pkt.
Velodes Silk 1 L.

Velodes Silk 1 L.

30,00 zł brutto240 pkt.
pixelpixelpixelpixel