Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Chusteczki do dezynfekcji

wróć do szerszej kategorii preparatów do dezynfekcji powierzchni

Chusteczki na bazie alkoholi oraz bezalkoholowe. Przeznaczone do dezynfekcji skóry lub powierzchni.

Dezynfekcja powierzchni z pomocą chusteczek dezynfekujących jest wydajna, ekonomiczna i ułatwia aplikacje preparatu na powierzchniach trudno dostępnych dla środków w sprayu. Chusteczki nie strzępią się, są sprzedawane w funkcjonalnych pojemnikach, z których nie wyparowuje substancja dezynfekcyjna. Jak donoszą najnowsze badania, korzystamy z nich chętniej z uwagi na łatwość użycia, co niesie z sobą oszczędność czasu.

( ilość produktów: 35 )

Skażone powierzchnie zawsze niosą z sobą ryzyko przeniesienia drobnoustrojów chorobotwórczych na innych. Szczególnie narażone są osoby osłabione, starsze, dzieci oraz wszyscy pracujący w obszarze podwyższonego ryzyka. Odpowiednie czyszczenie powierzchni przyczynia się do zmniejszenia zachorowań personelu, pacjentów lub podopiecznych. Warto pamiętać o tym, że patogeny potrafią przetrwać na powierzchni przez długi czas, nawet miesiącami.

 

Norma EN 16615 odnosząca się do chusteczek dezynfekujących podkreśla ich zastosowanie w:

  • szpitalach, zakładach opieki medycznej, gabinetach dentystycznych, a także gabinetach kosmetycznych,
  • przychodniach szkolnych, przedszkolach i żłobkach oraz domach opieki.

 

W przypadku stosowania chusteczek do dezynfekcji powierzchni ważna jest zasada: „one site, one direction, one use” czyli „jedno miejsce, jeden kierunek, jedno użycie”.

pixelpixelpixelpixel