Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:450,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ochrona przed zakażeniem sal operacyjnych

Ochrona sal operacyjnych przed zakazeniem

Oferujemy materiały o różnych parametrach użytkowych. Są one dostosowane do wymagań konkretnego zespołu, albo przeznaczone do wybranych zabiegów.

Ściśle współpracujemy z producentami artykułów sanitarnych, którzy dostarczają najwyższej jakości jednorazowe stroje chirurgiczne, serwety, obłożenia i in. artykuły aby zminimalizować ryzyko infekcji i wspierać skuteczną dekontaminację sali operacyjnej.

zobacz produkty

Pełne wyposażenie obłożeń operacyjnych znajdziesz we wskazanym dziale.

Naszym celem jest współpraca z pracownikami służby zdrowia w celu określenia ich potrzeb, wymagań , w jaki sposób lepiej chronić bezpieczeństwo pacjentów za pomocą opłacalnych i efektywnych czasowo rozwiązań.

Jednorazowy sprzęt oraz wyposażenie chirurgiczne stanowią nieodłączny element skutecznej i bezpiecznej pracy na sali operacyjnej, a także podczas mniej inwazyjnych operacji, czy diagnostyki.

Istotne jest nie tylko sprawne wykorzystanie oferowanych rozwiązań, ale przede wszystkim przygotowanie ich do wymagań personelu i specyfiki zabiegu.

Nieodzownym elementem pracy z wyposażeniem ochronnym jest oczywiście dobór odpowiednich środków na poziomie logistycznym. Zadbaliśmy o to, aby w naszym sklepie sensownie poukładać asortyment, tak abyście mogli Państwo wybrać odpowiadające Wam rozwiązania. Często oferujemy produkty kilku producentów.

Jak odpowiedni sprzęt chirurgiczny jednorazowego użytku może zmniejszyć ryzyko zakażenia?

To pytanie wydaje się banalne, bowiem na co dzień wykorzystujemy rozwiązania sprawdzone, ale czy efektywne kosztowo?

Biorąc pod uwagę koszty należy sobie zdawać sprawę z ich zróżnicowania.

Koszty sprzętu / wyposażenia stanowią bowiem 10-15% operacji, choć w nielicznych przypadkach urastają nawet do 70%.

Znacznym zaś stałym kosztem jest czas personelu. Można go rozbić na różne czynniki i osoby. Nie chcemy za bardzo skupiać się na niuansach tych wyliczeń, ale podkreślić warto, jak ważnym zasobem jest czas personelu medycznego.

Kluczowym zagadnieniem staje się zatem przejście na sprzęt wysokiej jakości, który jest bezpieczny, może być szybko przygotowany do działania i równie szybko poddaje się utylizacji.

Stale spotykamy się z Klientami, którzy powoli przechodzą na nowe systemy. Powodem niechęci jest oczywiście wyższy koszt zaopatrzenia. Podkreślić należy, że pozytywny efekt zmiany widać dopiero po wdrożeniu całego systemu i objawia się on w podsumowaniach kwartalnych lub dopiero rocznych.

Sądząc po liczbach zaprzyjaźnionych nam placówek uważamy, że nowoczesne wyposażenie zdecydowanie na siebie zarabia. Szczególnie, gdy w tym samym czasie wykonywana jest większa ilość diagnoz lub zabiegów, albo po prostu pracownik ma czas na wykonanie większej liczby czynności.

Warto tutaj podkreślić, że nowoczesne rozwiązania - czy to obłożenia, czy sprzęt chirurgiczny - projektowane są z myślą o wysokiej efektywności pracy, zarazem minimalizując ryzyko kontaminacji.

Innymi słowy, pielęgniarki operacyjne oraz chirurdzy dysponują środkami, które:

  • są łatwe w użyciu, dzięki czemu skutecznie redukują ich zmęczenie podczas pracy,
  • zmniejszają ryzyko infekcji krzyżowych.
Jednorazowy sprzęt chirurgiczny przyczynił się do znacznego spadku poziomu zakażeń na blokach operacyjnych, a także w trakcie procedur dekontaminacyjnych.

Warto podkreślić, że utylizacja przyborów i obłożeń których nie można sterylizować musi przebiegać zgodnie z procedurami.

Do efektywnego zabezpieczenia personelu i obszaru pracy chirurgów przyczyniają się też materiały z których wykonuje się obłożenia chirurgiczne.

Przede wszystkim są niepylące, nie rwą się, a także mają właściwości antystatyczne. Pomijamy tu oczywiście podstawowe wymagania obłożeń, zgodne z normą PN-EN13795.

Jak można łatwo uzupełnić wyposażenie sali operacyjnej - szczególnie w awaryjnych sytuacjach

Uzupełnieniem każdego instrumentarium będzie zaopatrzenie bloku operacyjnego w dodatkowe zestawy narzędzi. Aby nie pakować ich w pakiety warto zastosować przybory jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Dzięki temu instrumentariusz będzie mógł dobrać przyrząd do nagłej potrzeby chirurga.

Ponadto sprzęt jednorazowego użytku jest zwykle wykonany z materiałów opornych na rozwój kolonii bakterii (odpowiadają za to droższe materiały o właściwościach antystatycznych).

Jednorazowy sprzęt chirurgiczny wykonany jest z materiałów, które należy zutylizować po jednorazowym użyciu. Eliminuje to konieczność czyszczenia i sterylizacji instrumentów pomiędzy każdym użyciem.

Przy większym użyciu instrumentarium koszty zastosowania sprzętu jednorazowego nie wypadają korzystnie. Dlatego zalecany jest właśnie do uzupełniania przyborów, a nie stosowania, jako główna linia wyposażenia. Porównania dokonaliśmy w tekście pod tytułem Czy cena sterylnych narzędzi jednorazowych ma uzasadnienie ekonomiczne?

 

Na jakiej zasadzie działa sprzęt chirurgiczny jednorazowego użytku?

Odpowiedni sprzęt chirurgiczny to jeden z wielu sposobów, dzięki którym pracownicy służby zdrowia mogą zmniejszyć ryzyko infekcji. Instrumenty chirurgiczne muszą być sterylne i wolne od wszelkich zanieczyszczeń, aby zminimalizować ryzyko kontaminacji.

Przybory te dostępne są w różnych formach, w tym rękawiczki, maski, fartuchy, obłożenia i narzędzia chirurgiczne.

rękawiczki fartuchy chirurgiczne obłożenia chirurgiczne narzędzia chirurgiczne maski chirurgiczne i ochronne

Ważną zaletą przyborów jednorazowego użytku - sprzętu chirurgicznego - jest oszczędność czasu. Przybory wielokrotnego użytku muszą być poddane całej procedurze sterylizacji, przez co szczególnie w małych jednostkach należy odpowiednio planować zużycie sprzętu.

Czy personel może obsłużyć więcej pacjentów i wykonać więcej operacji oraz zabiegów bez uszczerbku dla jakości leczenia?

Jest to pytanie dyskusyjne, choć jak obserwujemy nie od dzisiaj pojawiają się badania wskazujące krzywe czasu trwania operacji i przygotowania ich.

Niestety trudno o jednoznaczną ocenę, bo z jednej strony, gdy zabiegi wykorzystują bardziej zaawansowany sprzęt, zwiększa się czas związany ze skomplikowaniem zabiegów. Stale podnoszony standard higieny znacząco zwiększa bezpieczeństwo pacjenta oraz zespołu, ale też wymaga więcej pracy dla zespołu.

Zaopatrzenie chroniące przed zakażeniem i kontaminacją sal operacyjnych

Oferujemy standardowe zestawy opatrunkowe i obłożeniowe dla oddziałów ogólnych, ginekologicznych, położniczych, ortopedycznych, laryngologicznych, stomatologicznych, szczękowo-twarzowych, urologicznych, sercowo-naczyniowych i neurochirurgicznych oraz uzupełniających i specjalistycznych oraz akcesoria dodatkowe.

f Polub nas na facebooku i bądź na bieżąco Wymieniaj punkty na nagrody
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Polecane

pixelpixelpixelpixel