Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:450,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kremy i emulsje do pielęgnacji skóry rąk i ciała

Preparaty do pielęgnacji skóry rąk to trzeci i najważniejszy element triady dla zdrowych rąk.
Zapobiegają wysuszeniu skóry po stosowaniu preparatów alkoholowych. Stosujcie je często!

( ilość produktów: 26 )

Systematyczne stosowanie preparatów pielęgnujących jest kluczowe w zabezpieczaniu skóry. Regularna ochrona płaszcza ochronnego skóry jest znacznie skuteczniejsza od stosowania pielęgnacji doraźnej - czyli w momentach po bezpośrednim narażaniu skóry na działanie czynnika szkodliwego.

Oferta środków do pielęgnacji dzieli się zasadniczo na kremy nawilżające, zawierające więcej wody w oleju W/O oraz na kremy tłuste o wyższej zawartości oleju niż wody O/W. Używa się ich zależnie od typu skóry.

Emulsje wody w oleju wolniej się wchłaniają i pokrywają skórę tłustą powłoką. Chronią przed utratą wilgoci oraz przed działaniem szkodliwych substancji i czynników zewnętrznych. Odpowiadają za odnowę skóry i wyrównanie gospodarki lipodowej.

Emulsje oleju w wodzie łatwo się wchłaniają i szybko nawilżają skórę.

 

Ręce są najbardziej narażone na kontakt z patogenami i ich przenoszenie. Mycie rąk, dezynfekcja oraz pielęgnacja stanowią konieczność w ochronie zdrowia, usługach oraz w przemyśle.

 

Jak wiadomo, preparaty alkoholowe stosowane metodą wcierania zapewniają najlepszą ochronę przed transmisją patogenów na rękach. Warto pamiętać, aby nawilżać dłonie, co stanowi naturalną barierę ochronną skóry, która nie zostanie szybko zniszczona przez alkohol.

 

W parze z nawilżaniem dłoń kremem lub emulsją powinno iść stosowanie wysokiej jakości mydła, a także środków dezynfekujących, które poza alkoholem nie mają innych, szkodliwych dla skóry substancji.

 

Badania kliniczne dowiodły, że stosowanie kremów lub emulsji ogranicza suchość i szorstkość skóry. Ich stosowanie jest krytycznie ważne dla osób pracujących w ochronie zdrowia.  W związku ze stałym zastosowaniem emulsji i kremów, powinny one być maksymalnie kompatybilne z preparatami do dezynfekcji. Udowodniono również, że tylko zdrowe ręce można skutecznie dezynfekować. W dodatku podrażnione dłonie nie są odporne na działanie alkoholu dezynfekcyjnego.

 

Współczesne środki ochrony rąk skoncentrowane są na ochronie przed podrażnieniami. Na podrażnienia mogą wpływać takie czynniki, jak:

  • częste mycie rąk,
  • szorowanie,
  • praca w trudnych warunkach,
  • trudności z odprowadzaniem wilgoci (praca w rękawiczkach),
  • ekspozycja na czynniki chemiczne lub biologiczne,
  • kontakt ze środkami dezynfekcyjnymi.

Do ochrony wykorzystać warto kremy oraz emulsje certyfikowanych producentów oraz środki ochrony barierowej.

pixelpixelpixelpixel