Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Serwety włókninowe

wróć do działu serwety operacyjne

Dostępne rodzaje serwet wg materiału:

Prezentujemy serwety włókninowe do odsączania płynów ustrojowych.

Z kolei do odsączania wysięku z obszaru pola operacyjnego polecamy zastosowanie opatrunków jałowych które się nie strzępią (np. kompresy Medicomp) lub gazy odpowiedniej jakości.

Zobacz też serwety foliowo-włókninowe z warstwą nieprzemakalną

Serwety włókninowe charakteryzują się właściwościami absorpcyjnymi. Gęstość splotu jest zwykle na tyle duża, że jest odporna na przenikanie niewielkiej ilości płynów.

Serwety wykonane są przeważnie z włókniny SMS. To polipropylenowy materiał odporny na zerwanie i przepuszczaenie niewielkiej ilości płynów. Tego typu zabezpieczenie stanowi podstawową ochronę przy niewielkich zabiegach chirurgicznych.

Polipropylenowa włóknina stanowi też ochronę przed przenikaniem dużych zanieczyszczeń w obrębie pola operacyjnego. Będzie to przede wszystkim bariera dla kurzu, włosów, złuszczonego naskórka i innych większych materiałów biologicznych. Tym sposobem zapewniają bezpieczeństwo pola operacyjnego przed czynnikiem biologicznym.

  • Serweta włókninowa została wykonana z materiału niepylącego i odpornego na rozdarcia.

  • Serwety włókniniowe SMS są wyrobem zgodnym z normą PN-EN 13795, jednorazowego użytku.

Serwety włókninowe mogą służyć jako higieniczny, jednorazowy podkład pod łóżko lub pod wyroby medyczne stosowane przy drobnych zabiegach.

( ilość produktów: 6 )
pixelpixelpixelpixel