Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Do tańszej wysyłki brakuje Ci:250 zł,
a do darmowej:450,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Drinki fresubin

Drinki fresubin oraz inne preparaty żywienia dojelitowego, stosowane są do terapii żywieniowej w dwóch zasadniczych przypadkach:

  • podczas problemów z przełykaniem (dysfagii),
  • w trakcie leczenia rekonwalescencji, zarówno w ośrodkach medycznych jak i w domu.

Druga grupa jest o wiele szersza i dlatego należy wymienić tutaj charakter do jakiego wykorzystywane są drinki.

Przejdź do oferty drinków Fresubin

W przypadku niedożywienia przed operacjami zalecane jest regenerowanie organizmu żywieniem medycznym, które przyspiesza rekonwalescencję po operacji.

W niektórych przypadkach może być nawet możliwe przesunięcie terminu operacji aby wykonać terapię żywieniową.

Pozwala to na przykład na prawidłowe przyswajanie leków lub innych środków leczniczych. O tych  zaleceniach pisaliśmy więcej w dziale żywienie medyczne.

Pacjenci przed operacją mogą potrzebować dodatkowej porcji energii, wysokiej jakości białka oraz kwasów tłuszczowych jednonienasyconych. Skład drinków Fresubin jest dobrze tolerowany przez przewód pokarmowy.

Po operacjach chirurgicznych także zalecane jest żywienie, które powoduje przyspieszenie leczenia i regenerację organizmu.

Leczenie nowotworów w domu lub w szpitalu

Wykorzystanie drinków Fresenius ułatwia suplementację diety pacjenta, który zwyczajnie nie ma siły jeść tak dużych ilości pokarmu jakich potrzebuję jego organizm.

W tym przypadku drinki zwykle są wykorzystywane jako dodatki do codziennych posiłków.

Podczas rekonwalescencji po wypadku, w przypadku przeprowadzonej fizjoterapii lub rehabilitacji lekarze mogę przypisać pacjentowi suplementację diety

W przypadku specyficznych stanów pozwala to zaopatrzyć organizm w kluczowe dla leczenia wartości odżywcze, nawet jeżeli dieta pacjenta będzie uboga.

Żywienie może mieć również znaczenie na oddziałach intensywnej terapii, gdzie czas personelu medycznego jest ograniczony, a liczy się efektywność lecznicza.

Jakość diety ma znaczenie

Podkreślamy tutaj fakt, że dieta medyczna to dieta bezresztkowa, co oznacza, że w dużym stopniu jest przyswajana przez pacjentów.

Zawiera niezbędne witaminy i minerały.

Smaki drinków

Wbrew pozorom rozmaite smaki drinków Fresenius mają duże znaczenie w codziennej terapii. Zwykle mamy do wyboru dwa lub cztery smaki zależnie od produktu, dzięki czemu łatwiej jest pacjentowi przyswajać dietę specjalistyczną.

Do osłabienia chęci jedzenia dodaje się też czynniki demencyjne, które przyczyniają się do tego, że pacjenci po prostu nie chcą jeść niektórych smaków. 

Zaś w przypadku gdy drink będzie zupełnie odrzucany można mieszać go z innymi potrawami.

Proszę pamiętać, że o doborze żywienia specjalistycznego decyduje lekarz, i każdy wybór należy skonsultować z nim lub z dietetykiem medycznym.

Pełną gamę preparatów żywieniowych znajdziesz w dziale żywienia medycznego

Podziel się swoim komentarzem z innymi

Polecane

pixelpixelpixelpixel