Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
( ilość produktów: 161 )

Preparaty do dezynfekcji dużych powierzchni

Zaopatrując się w preparaty do dezynfekcji dużych powierzchni proponujemy Państwu zwrócić uwagę na kilka czynników:

  • Spektrum aktywności biobójczej i czas działania
  • Stężenie roztworu roboczego
  • Reakcja preparatu w kontakcie z człowiekiem
  • Reakcja wobec materiałów

Należy oczywiście dobrać preparat i sposób aplikacji odpowiadający potrzebom placówki. W razie problemów, prosimy o kontakt.

W ofercie dostępne są:

    • środki chlorowe:
      •  stosowane głównie do powierzchni wodoodpornych, pomieszczeń sanitarnych, a także do dezynfekcji wody.
    • preparaty bezchlorowe:
      • zawierające różne substancje aktywne. Tego typu środki mają zdecydowanie szersze zastosowanie.

Spośród nich wyróżniliśmy preparaty do dezynfekcji w przemyśle spożywczym, zobacz też 6 najskuteczniejszych środków do jednoczesnego mycia i dezynfekcji powierzchni

Płyn do dezynfekcji powierzchni

Przegląd środków używanych do dezynfekcji urządzeń medycznych i podłóg

Oferujemy najlepsze na rynku preparaty o szerokim spektrum bójczym, spełniającym wymagania szpitalne. Zakres działania preparatu powinien obejmować:

  • bakterie, w tym bakterie gram -, gram +
  • prątki (w tym tbc)
  • grzyby,
  • drożdże,
  • wirusy (otoczkowe i wybrane bezotoczkowe)

Wszystkie sprzedawane u nas produkty mają udokumentowane działanie biobójcze. Szczegóły opisane są w ulotkach.

Do specyficznej czynności medycznej należy wybrać środek, który odpowiada normom danych procedur. Użytkownik ma wtedy pewność, że usuwa wszystkie niepożądane mikroorganizmy w danym obszarze.

Środki alkoholowe

To obecnie najskuteczniejsze i najtańsze preparaty przeznaczone do szybkiej dezynfekcji powierzchni. Osiągają wysokie spektrum działania, dzięki czemu nawet odporność wirusów bezotoczkowych na nie jest relatywnie niska

Skład Środków Alkoholowych

Najbardziej powszechna kombinacja środka alkoholowego składa się zasadniczo z dwóch części: etanolu lub alkoholu izopropylowego zmieszanych z wodą. Ta mieszanka okazała się skuteczna w neutralizacji szerokiej gamy bakterii i wirusów na twardych powierzchniach. Są powszechnie stosowane w niewielkich gabinetach, salonach kosmetycznych, w klinikach, na oddziałach szpitalnych oraz w i innych miejscach publicznych. Do dezynfekcji powierzchni stosuje się raczej alkohol izpopropylowy, zaś etanol stosowany jest w preparatach do dezynfekcji rąk.

Zalety i wady środków alkoholowych

Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z potencjalnych zalet i wad związanych z tymi środkami dezynfekującymi.

  • Jedną z głównych zalet alkoholowych środków dezynfekujących jest ich skuteczność w zwalczaniu czynników chorobotwórczych. Ponieważ alkohol ma właściwości rozkładania białek i lipidów na ścianach komórkowych mikroorganizmów, może szybko i łatwo zabić większość bakterii oraz wirusów. Ponadto, wiele rodzajów alkoholi szybko odparowuje po nałożeniu na powierzchnię, co czyni te środki doskonałe do szybkiej dezynfekcji powierzchni, bez konieczności przecierania jej. W odróżnieniu od innych środków mogą one pozostawiać mniej pozostałości.
  • Kolejnym atutem z pewnością jest cena preparatu. Środki alkoholowe są po prostu relatywnie tanie.
  • Wadą z pewnością jest szkodliwe działanie na niektóre rodzaje powierzchni. Z tego powodu istnieje wiele preparatów bezalkoholowych, opartych o inne substancje bójcze, którym nie można odebrać profesjonalizmu. Materiały wrażliwe na działanie alkoholu to m.in. plastik (PE, PET, PS, PC), guma (w tym też silikon), plexiglas (szkło akrylowe), skóra naturalna, niektóre skóry syntetyczne. Przed zdezynfekowaniem wyposażenia medycznego warto upewnić się u producenta lub sprzedawcy, czy materiał jest odporny na działanie alkoholu.
  • Środki alkoholowe nie wykazują skuteczności bójczej wobec bardziej złożonych struktur patogenów, nie usuwają sporów, ani nie są skuteczne wobec biofilmu. Oba te rodzaje drobnoustrojów są w stanie przetrwać w trudnych warunkach, gromadzić się i kolonizować kolejne obszary podatne na skażenie. Szczególnie jeśli mają sprzyjające warunki do wzrostu.

Polecamy płyn dezynfekujący - alkoholowy Mikrozid AF liquid

Środki niealkoholowe

Definicja środków niealkoholowych

Nie jest to żadna usystematyzowana grupa środków. Rozróżnienie ma głównie charakter użytkowy. Wiele osób decyduje się na preparaty bezalkoholowe z uwagi na brak szkodliwego zapachu, niską szkodliwość dla powierzchni, albo brak konieczności zmywania powierzchni - które na przykład później będą używać dzieci.

W tej grupie wyróżniamy preparaty dezynfekujące oparte na:

  • chlowodorku poliheksanidyny biguanidu,
  • środki alkaliczne,
  • chlorki np. ADBAC/BKC (C12-16), DDAC, ADEBAC (C12-C14)
  • glukoprotamina

i inne.

Zalety i wady środków bezalkoholowych do dezynfekcji powierzchni

Podczas gdy wiele produktów wykorzystuje alkohol jako składnik aktywny w swoich formułach dezynfekujących, niektóre miejsca wymagają ścieżki bezalkoholowej.

Plusem jest to, że tego rodzaju środki dezynfekujące zwykle nie zawierają żadnych drażniących chemikaliów ani nie wydzielają oparów szkodliwych dla zdrowia.

W rezultacie można ich bezpieczniej używać w pobliżu dzieci i zwierząt domowych, w otoczeniu pacjenta, na oddziałach intensywnej terapii albo na sali operacyjnej. Niestety tego rodzjau produkty są zwykle droższe od środków alkoholowych.

Z uwagi na konieczność realizacji norm do szybkiej dezynfekcji powierzchni wszystkie tego typu środki charakteryzują się odpowiednimi parametrami działania. To znaczy działają w czasie do 30 sekund i osiągają wymagane spektrum biobójcze.

Polecamy spray do dezynfekcji powierzchni Mikrozid Universal Liquid

Do dezynfekcji dużych powierzchni dostępne są dwa rodzaje środków:

  • preparaty do dezynfekcji dużych powierzchni chlorowe
  • i bezchlorowe (ta strona na której jesteś której jesteś)

 

Nasz sklep internetowy oferuje środki dezynfekcyjne odpowiednie dla szpitali, klinik, domów pomocy społecznej oraz różnych innych obiektów. Współpracujemy stale z największymi ośrodkami medycznymi w Polsce. Polecamy wyroby marki Medisept, Schulke, Ecolab.

Należy pamiętać, że środki niewłaściwie stosowane są niebezpieczne dla zdrowia, a także nie osiągają zamierzonego efektu działania. Ważne zatem, aby wykorzystywać każdy produkt zgodnie z jego przeznaczeniem i przestrzegać ulotki - czyli stężenia, czasu działania, ilości preparatu.

pixelpixelpixelpixelpixel